Daugėdiškiai džiaugiasi pontoniniu lieptu, tveriškiai dar laukia naujo poilsio kampelio

Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Daugėdiškiai nuo liepos mėnesio džiaugiasi pontoniniu lieptu
Daugėdų seniūnijos ir aplinkinių vietovių gyventojai, atvykstantys prie tvenkinio išsimaudyti ir smagiai praleisti laiko, jau nuo liepos mėnesio džiaugiasi nauju pontoniniu lieptu. Jis įrengtas iš Savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto lėšų, įgyvendinant projektą „Daugėdų tvenkinio poilsio zonos kraštovaizdžio formavimas“.

Naujasis lieptas įvertintas puikiai

Dalyvaujamojo biudžeto programa yra puikus būdas Savivaldybei pasitelkti į pagalbą bendruomenes, sprendžiant, kaip panaudoti biudžeto lėšas. Savivaldybės bendruomenės, įstaigos ir įmonės kviečiamos teikti idėjas, o gyventojai raginami už jas balsuoti.

Rietavo savivaldybė gyventojus tokiu būdu į biudžeto planavimą pirmą kartą įtraukė 2021 metais ir nuo tada kasmet įgyvendina po dvi didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusias iniciatyvas.

Ankstesniais metais daugiausiai palaikymo sulaukusioms idėjoms įgyvendinti būdavo skiriama 10 tūkst. eurų, o šiais metais Savivaldybės taryba šią sumą padidino ir piliečių teikiamoms iniciatyvoms įgyvendinti numatė jau 15 tūkst. eurų.

Šiemet dalyvaujamojo biudžeto lėšų skirta tveriškių projektui „Pakalbėkim ant suolelio gatvėj Ateities“ bei daugėdiškių projektui „Daugėdų tvenkinio poilsio zonos kraštovaizdžio formavimas“.

Daugėdų sumanymui įgyvendinti skirta 5 987 eurai. Birželio mėnesį buvo skelbiamos finansavimą laimėjusios iniciatyvos, o po mėnesio daugėdiškiai jau džiaugėsi dar labiau išpuošta savo poilsio zona.

Ne tik pontoninis lieptas, bet ir tvenkinio pakrantėje įrengti suoliukai, persirengimo būdelė, tinklinio aikštelė, supynės vaikams ir pavėsinė sulaukia ir vietinių gyventojų, ir iš aplinkinių vietovių ar kaimų atvykstančių poilsiautojų.

Visus, mėgstančius šokinėti nuo liepto ir nardyti, perspėja prie liepto pakabinta iškaba, kad gylis šioje vietoje siekia 1,5 metro. Šalia pakabintas gelbėjimosi ratas.

Daugėdų seniūnė Asta Globienė neatmeta galimybės, kad ir kitais metais daugėdiškiai tvirtai surėmę pečius bandys laimę dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvoje. Seniūnė taip pat pridūrė, kad naująjį pontoninį lieptą teigiamai įvertino ir vietiniai žvejai, kurie džiaugiasi galimybe patogiai priplaukti prie pat liepto.

Tveriškiai dar laukia savo suoliuko

Kaip jau buvo minėta, didžiausio gyventojų palaikymo šiemet sulaukė tveriškių iniciatyva „Pakalbėkim ant suolelio gatvėj Ateities“. Šio projekto tikslas – sukurti kuo jaukesnę ir patrauklesnę aplinką miestelyje. Idėjai įgyvendinti skirta 7 606 eurai.

„Žemaičio“ kalbintas Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas pasakojo, kad jau visai netrukus bus pabaigti suplanuoti darbai ir tveriškiai galės džiaugtis ir naudotis nauja poilsio erdve pačiame miestelio centre esančioje pievoje.

„Ši erdvė bus skirta tiek jaunimui, tiek ir vyresniems žmonėms. Visą reikiamą inventorių jau turime supirktą: yra betoninis žaidimų stalas, suoliukai, knygų namelis, supynės. Ir pati vieta paruošta, gal tik žolė dar liko nepasėta dėl kintančių orų“, – kalbėjo A. Zalepūgas.

Praėjusiais metais tveriškiams taip pat buvo pasisekę iš dalyvaujamojo biudžeto gauti 2 910 eurų. Šiomis lėšomis sukurta patraukli, šiuolaikiška poilsio erdvė prie tvenkinio Lopaičių kaime.