Ingridos ZDANAVIČIENĖS nuotraukos
Liepų gatvės 2-ojo daugiabučio namo gyventojai – tikri auksarankiai. Nuo jų išpuoselėtos aplinkos sunku ir akis atitraukti
Medingėnų seniūnijoje dar visai nesenai vyko konkursas, kurio metu rinktos gražiausiai ir tvarkingiausiai prižiūrimos teritorijos. Pasidairius po miestelio gatves, komisijos vertinimu ir bendru sutarimu, Liepų gatvės 2-ojo daugiabučio namo gyventojai gavo apdovanojimą už labiausiai išpuoselėtą aplinką.

Ingrida Zdanavičienė kartu su vyru Romu šiame Medingėnų kaimo keturbutyje gyvena jau seniai – nuo septynerių metų, kada tėvai nutarė apsigyventi Medingėnuose. Užaugusi ir sukūrusi savo šeimą, moteris įsidarbino kolūkyje ir su vyru gavo savo pastogę.

„Dabar dirbu mokykloje valytoja, o turėdama laisvo laiko dar padedu savo mamai Irenai, kuri taip pat gyvena šiame daugiabutyje. Jai 75-eri metai, bet jėgos ir energija neišsenka“, – šypsojosi pašnekovė.

I. Zdanavičienė pasakojo, kad po daugiabučio stogu dabar gyvena tik trys šeimos. Ir nuo neatmenamų laikų šis namas bei jo aplinka buvo vieni gražiausiai tvarkomų visuose Medingėnuose.

Kaimynų esą nereikia net raginti, visi sutartinai eina pjauti žolės, ravėti, sodinti gėlynų, jei reikia – tvorą paremontuoti ar lapus sugrėbti – darbų tikrai netrūksta, tik spėk suktis.

Medingėniškė pasakojo, kad aplinką puoselėja, nes labai myli gamtą ir nori aplink save matyti gražų, estetinį ir tvarkingą vaizdą. Į svečius dažnai atvyksta vaikai, anūkas, draugai, giminės – išpuoselėta aplinka visiems iškart krenta į akis ir neretai sulaukia pagyrų.

„Mano mama I. Lygnugarienė yra šio daugiabučio vyriausia ir seniausia gyventoja. Ir nors jau sulaukė garbaus amžiaus, bet rankų sudėjusi nesėdi – vos tik pamato nužydėjusį gėlės žiedą, tuoj pat skuba nukirpti. Pati pirma lekia grėbti nukritusių lapų, niekada nepraeis ir pro ant žemės numestą šiukšlę – skubės pakelti ir išmesti. Jeigu visi būtų tokie atsakingi ir tvarkingi, įsivaizduojat, kaip sublizgėtų kiekvienas kampelis“, – kalbėjo I. Zdanavičienė.

Ingrida mėgsta ne tik aplinką puoselėti, bet ir dainuoti, kurį laiką lankė „Medingos“ kapelą, tik pastaruoju metu vis laisvo laiko pritrūksta šiam pomėgiui.

Savaitgaliais su šeima ir artimaisiais keliauja į koncertus, nes sakė puikiai žinanti tą jausmą, kada vyksta renginys, o susirenka tik maža saujelė palaikyti ar pasiklausyti atėjusių žmonių. Kartais nuvažiuoja ir prie ošiančios jūros.

„Žemaičio“ kalbintas Medingėnų seniūnas Tomas Sragauskas Liepų gatvės 2-ojo daugiabučio namo gyventojams negailėjo gražių žodžių.

„Patys gyventojai net dalį namo stogo pasikeitė iš savo lėšų. Matome, kaip stengiasi ir puoselėja aplinką, šiuo sukurtu grožiu džiaugiamės ir mes visi Medingėnų kaimo gyventojai. Iš viso mūsų kaime yra 4–5 daugiabučiai, kiti irgi neatsilieka, tvarkosi“, – patikino seniūnas.

nuotrauka