TVERŲ KULTŪROS NAMŲ nuotrauka
Labardiškės ir tveriškės ne tik puikiai praleido laiką, bet ir turėjo progą susipažinti su įvairių vaistažolių savybėmis
Lopaičiuose esanti „Pilies malūno“ arbatinė praėjusią savaitę klegėjo nuo gausaus būrio viešnių – susitikimą čia surengusios Tverų ir Labardžių moterų klubų narės ne tik sužinojo apie įvairiausias arbatžoles, žolelių ir net grybų gydomąsias savybes, bet ir ragavo burokėlių pyragą.

Kvapų ir skonių popietė

Neseniai užsimezgusi draugystė tarp Tverų ir Labardžių moterų klubų jau turi gražią tradiciją susitikti vieną kartą per mėnesį. Kiekvienas toks susitikimas yra skirtas kokiai nors edukacijai ar prasmingai veiklai.

Paskutinis moterų susitikimas vyko „Pilies malūno“ galerijoje-arbatinėje pas jos šeimininkus Virgilijų Bizauską ir Birutę Fiodorovą. Arbatinė įruošta labai skoningai ir jaukiai, o jos sienas puošia vienas už kitą gražesni paveikslai.

Laikas galerijoje buvo skirtas ne tik paveikslams apžiūrėti, bet ir susipažinti su arbata. Nuostabieji galerijos šeimininkai papasakojo apie pačias įvairiausias žoleles, surinktas iš aplinkinių laukų, pievų, miškų ar užaugintas jų pačių sklype. Moterys sužinojo, kokių yra arbatos paruošimo būdų, taip pat apie žolelių vaistines savybes ir jų poveikį sveikatai bei puikiai savijautai.

Arbatinės šeimininkai savo viešnias vaišino šešių rūšių žolelių arbata ir išskirtinio skonio sveikuolišku raudonųjų burokėlių pyragu. Jį kepė pats arbatinės savininkas Virgilijus. Moterys turėjo daugybę klausimų ir beveik į visus juos išsamiai buvo atsakyta.

Tveriškių ir labardiškių klubų narės turi bendrą svajonę dar labiau išplėsti draugų ratą. Taip pat nori susipažinti su kitais moterų klubais, esančiais Rietavo savivaldybės teritorijoje, drauge rengti įvairius susitikimus ir bendras išvykas.

Tveriškių moterų klubas

Tverų moterų klubas su šiokiomis tokiomis pertraukomis veikia jau ne vienerius metus, o susikūrė dar menant kolūkio laikus. Šiuo metu klubo veikloje dalyvauja šešios moterys.

Kadangi vienos ir pastovios klubo vadovės šiuo metu nėra, tad visos vadovauja drauge, pasitardamos, pasiūlydamos veiklas, draugiškai planuodamos darbus. Klubo veikla yra labai įvairi: rengiami edukaciniai užsiėmimai, meninės kūrybos vakarai. Kartais po dienos darbų moterys susirenka tiesiog gerai praleisti laiką, išgerti puodelį arbatos ir pabūti drauge.

Įvairias veiklas Tverų moterų klubas dažniausiai stengiasi priderinti prie vykstančių švenčių. Kalėdiniu laikotarpiu moterys susirenka gaminti kalėdines dekoracijas, pina vainikus, gamina rankų darbo dovanas savo artimiesiems. Prieš Verbų sekmadienį riša margaspalves verbas ir dovanoja jas visiems, dalyvaujantiems Verbų šv. Mišiose.

Pavasariniam ir spalvingam Velykų stalui papuošti moterys kuria įvairias dekoracijas, mokosi margučių marginimo technikų bei gudrybių.

Na, o vasaros metu skiria nemažą laiko dalį be priežiūros paliktų kapų tvarkymui. Prieš Vėlines riša puokšteles šiems kapeliams papuošti.

Kaip žinia, miestelio kapinėse yra palaidota nemažai kunigų. Beveik visi jų kapai yra nelankomi ir neprižiūrimi, todėl jų priežiūra rūpinasi būtent Tverų moterų klubo narės. Jos taip pat daug prisideda prie bažnyčios vidaus ir aplinkos tvarkymo prieš didžiąsias religines šventes.

Labardžių moterų klubas

Mintis į kompaniją suburti vietines Labardžių kaimo moteris prieš vienuolika metų kilo labardiškei Tatjanai Stancelienei. Taip visai netikėtai ir prasidėjo moterų klubo „Seklyčia“ veikla. Šiuo metu klube lankosi nuo dešimties iki penkiolikos moterų.

Pirmaisiais metais įgyvendintas didelis ir prasmingas projektas – bendruomeninių namų įkūrimas. Su moterų pagalba ir iniciatyva supirkta visa reikiama įranga, baldai, įrengta virtuvė. Nuo tada čia surengta daugybė renginių.

Labardiškės į savo smagius susitikimus renkasi du kartus per mėnesį, o susitikusios ne tik dalinasi savo kulinariniais receptais, įvairiais gyvenimiškais patarimais, bet ir gamina rankdarius, viena kitą pamokina, paskatina. Moterys turi gražią tradiciją į susitikimus prie arbatos puodelio atsinešti savo pačių keptų pyragų.