
Naujausios
Rietavo draugystė su Zarbeku prasidėjo 1996-aisiais ir dar labiau sustiprėjo Rietavui atgavus savivaldą.
2001 m. gegužės 25 d. Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir Zarbeko meras Vilfridas Rosas pasirašė oficialią bendradarbiavimo sutartį. Štai ištrauka iš jos:
„Mes, Saerbecko ir Rietavo savivaldybių bendruomenių atstovai, vykdydami savo Tarybų sprendimus ir siekdami tautų tarpusavio supratimo, užmezgame partnerystės ryšius. Ši mūsų partnerystės sutartis padės keistis informacija ir vietinės savivaldos patirtimi, išplėsti galimybes užmegzti tiesioginius ryšius tarp visuomeninių organizacijų, įmonių ir kompanijų abiejuose regionuose.
Siekdami, kad mūsų bendruomenių piliečiai suprastų vieni kitus, kad tarp jų užsimegztų tvirta draugystė, padėsime jiems susitikti ir bendrauti. Sieksime, kad pagarba vienas kitam didėtų, o skirtingos mūsų tradicijos ir tautinis savitumas būtų gerbiami. Mūsų partnerystė – indėlis į Europos tautų bendradarbiavimą ir turi tarnauti pagarbai, tolerancijai ir taikai tarp visų tautų, bendradarbiavimo su kitais Europos ir viso pasaulio regionais skatinimui.
Tik nuo mūsų geros valios priklauso, kaip mes išnaudosime galimybę plėsti bendradarbiavimą.“
Kaip gimė mintis alėją, vedančią į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, pavadinti Zarbeko miesto vardu, „Žemaitis“ pasiteiravo Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausios specialistės Jolantos Bertauskienės.
„Daug prasmingų ir gražių darbų kartu nuveikta, tad norėjosi kažkokiu būdų visa tai įprasminti. Rietavo savivaldybės tarybos 2011 m. balandžio 28 d. sprendimu, bičiulystės 10-mečio proga, alėja, kuri driekasi iki Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, ir buvo pavadinta Zarbeko vardu“, – paaiškino J. Bertauskienė.
Gal ir jūs žinote gatvių keistais, neįprastais pavadinimais arba esate domėjęsi, kokias istorijas pasakoja tokie pavadinimai, paskambinkite į redakciją tel. 8 682 27017 arba parašykite el. paštu lina@zemaiciolaikrastis.lt ir pasidalinkite šiomis istorijomis.