Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimas Rietave

Vytauto MINGĖLOS ir Antano LIEKIO nuotraukos
Žemaitiška kompozicija „Keravuokem gimtuojė kalba“
Vasario 15-ąją Rietavo trečio amžiaus universiteto literatų klubas „Šviesa“ savo bendruomenės narius pakvietė į literatūrinę popietę „Lietuva mūsų širdyse“, skirtą paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Literatūrinės popietės dalyviai

Šios lietuviams išskirtinės dienos istorinę reikšmę priminė ir apie patriotine tema kūrusius rašytojus visiems susirinkusiesiems papasakojo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė.

Vida Minelgienė paskaitė šių laikų kūrėjo Simono Kadaginio eilėraštį, skirtą Tėvynei. Visi su didžiuliu jauduliu širdyse klausėsi ir Jovitos Vaškelienės pasakojimo apie sunkiai pakeliamą tremties dalią Sibire.

nuotrauka
J. Vaškelienė pasakojo apie išgyvenimus Sibire
 

Prisiminimais iš tėvelių pasakojimų dalinosi Irena Petrauskienė, o savo mintis apie Lietuvos laisvę išsakė rektorė Irena Kirklienė.

Renginio metu žemaitiškai atlikta literatūrinė muzikinė kompozicija „Keravuokem gimtuojė kalba“ visus nukėlė į žibalinės lempos laikus.

Renginio pabaigoje savo kūrybos eilėraščius, skirtus Lietuvai, skaitė Pranciška Salienė, Vaida Medineckienė, Galina Lekienė, Danutė Raubienė, Stasys Jurgaitis, Petrutė Bulvydaitė ir Genovaitė Česnauskienė. Kiekvienas eilėraštis ir kiekviena jo eilutė skleidė ypatingą bei nenusakomą meilę savo gimtam kraštui.