Maldučius papuošė dviračių alėja

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
A. Jonikas pasakojo kartą kieme sulaukęs keliautojo dviratininko – šis sustojo pasidžiaugti dviračių alėja
Maldučių kaime gyvenanti Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė kartu su vyru Alvydu, besitvarkydami pašiūrę, atrado ne vieną seną dviratį. Pamačius savo jau atitarnavusias tansporto priemones, kurios kitiems būtų tik metalo krūva, kuria reikėtų kuo greičiau atsikratyti, išradingų sutuoktinių galvose gimė originali mintis, kaip ne tik papuošti savo kiemą, bet dar ir aplinkiniams suteikti džiaugsmo. Ir dabar ne vienas, važiuodamas pro Jonikų sodybą, grožisi niekur nematyta dviračių alėja.
Sustatyta dviračių kolona puikiai matosi net nuo pagrindinio kelio, o drąsesni smalsuoliai užsuka pasižiūrėti ir iš arčiau

Namų duris „Žemaičiui“ pravėręs sutuoktinių sūnus Arnas Jonikas neslėpė, kad praėjusią vasarą vos išgirdęs tėvų idėją visus turimus dviračius išrikiuoti kieme, priėmė ją kiek skeptiškai. Vaikinas sudvejojo, ar tikrai tai gera mintis.

Arną neramino mintis, kaip atrodys tas jų kiemas, apstatytas senais dviračiais, kurie bus puikiai matomi visiems, važiuojantiems pagrindiniu keliu. Bet po kurio laiko apsipratęs su šia mintimi, pradėjo ir pats džiaugtis, o į kiemą užsukantys smalsuoliai dar ir pagyrų negaili sodybos šeimininkams už unikalios idėjos įgyvendinimą.

„Kaip juos sustatė, taip ir tebestovi. Tik prieš tai dviračiai buvo tiesiog atremti į medžius, bet galiausiai nutarėme prie kiekvieno iš jų į žemę įkalti atramą ir stabiliai pritvirtinti“, – pasakojo vaikinas ir skubėjo pridurti, kad tikrai ne dėl ilgapirščių nedorų ketinimų šito imtasi, bet tiesiog norint apsaugoti dviračius nuo stipresnių vėjų.

Arnas, iš pradžių skeptiškai vertinęs tėvų sumanymą, pasakojo dabar pagal galimybes, kai randa laisvo laiko, ir pats padedantis tėvams prižiūrėti ne tik dviračius, bet kimba ir į aplinkos tvarkymo darbus.

Sužinojome ir tai, kad didžioji dalis dviračių, išrikiuotų alėjoje, yra sukaupta pačių sodybos šeimininkų. Vienas jų yra net iš J. Jonikienės vaikystės – pats mylimiausias ir brangiausias, saugomas ateities kartoms kaip relikvija. Keletas dviračių yra atiduoti kaimynų ar močiutės draugių, taigi užsukus į Maldučius galima išvysti savotišką dviračių istorijos ekspoziciją. Tad jeigu kada teks važiuoti pro šalį – verta stabtelėti ir pasigrožėti. Vargu ar kur nors išvysite antrą tokią dviračių alėją.