„Myliu gyvenimą ir mane supančius žmones“

Gaivos BERENIENĖS asmeninio albumo nuotrauka
Už nuopelnus G. Berenienė 2022 metais apdovanota „Padėkos angelu“
Budrikiškė Gaiva Berenienė tvirtai laikosi nuomonės, kad gimusiam vaikui suteiktas vardas yra lyg kelrodė žvaigždė, nušviečianti kelią į būsimą gyvenimą. Taip nutiko ir mūsų herojei, kuriai tėvai suteikė retą lietuvišką vardą, puikiai atspindintį dabartinę moters veiklą.

G. Berenienė gimė ir kartu su broliu Ramūnu bei seserimi Ingrida užaugo Rietavo savivaldybėje, Budrikių kaime. Tėvelio paraginta rinktis medikės profesiją ilgai nedvejojo, 1989 metais baigė Klaipėdos medicinos mokyklą ir pradėjo dirbti Rietavo miesto poliklinikoje. 2001 metais moteris buvo pakviesta į naujai besikuriančią medikų komandą įmonėje „Rietavo šeimos daktaras“, tais pačiais metais prisidėjo ir prie ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikiančios komandos.

Paklausta apie savo negirdėtą vardą budrikiškė pasakojo, kad mama Zita norėjo pavadinti ją Gaivilės vardu, bet tėvelis Alfonsas nutarė šiek tiek sutrumpinti ir išrinko Gaivos vardą.

„Esu labai patenkinta tokiu įdomiu vardu, tik jaunystėje vaikai mėgdavo paerzinti ir pavadindavo „kompotu“. Bet niekada nebijojau pasijuokti iš savęs ar sulaukti aplinkinių kritikos. Esu linksmas ir komunikabilus žmogus, mėgstu bendrauti. Kurį laiką esu prisijungusi prie feisbuko grupės, kurioje yra gerokai per 50 moterų tokiais pačiais Gaivos vardais iš visos Lietuvos ir įvairių užsienio šalių. Mes aktyviai bendraujame, o artimiausiu metu planuojame surengti susitikimą“, – pasakojo moteris.

G. Berenienė užsiminė, kad Rietave gyvena metais už ją jaunesnė bendravardė, o dar vieną sutiko studijuodama mediciną ir išsiaiškino, kad jų mamos skaitė tą patį romaną apie dvi seseris, kurių vienos vardas buvo Gaiva. Vėliau budrikiškė sakė supratusi, kad visas bendravardes vienija net panašūs gimimo metai –1965–1975-ieji. Savo vardadienį Gaivos mini gruodžio 12 dieną.

Budrikiškė yra įsitikinusi, kad jos vardas labai susijęs su jos profesine veikla. G. Berenienė – bendrosios praktikos slaugytoja, dirba procedūriniame kabinete ir kasdien gyventojams suteikia pagalbą, o šie, būna, ir pašmaikštauja: „Gaivutė mus gaivina ir vėl pastato ant kojų.“

2022 metų gruodį vykusio tradicinio Kalėdinio padėkos vakaro metu Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis G. Berenienei įteikė „Padėkos angelą“ už profesionalumą, kompetenciją, nuoširdų darbą, besąlygišką atsidavimą savo profesijai ir malonų bendravimą su pacientais.

Moters teigimu, pandemijos laikotarpis medicinos darbuotojams atnešė begalę iššūkių ir didžiulę įtampą, teko dirbti nežinomybės ir abejonių sūkuryje, tačiau budrikiškė ir toliau su atsidavimu padėjo žmonėms. Gal todėl apie šios slaugytojos švelnumą, pagarbą pacientui ir atsidavimą savo profesijai Rietavo apylinkėse net sklando legendos.