
Naujausios
Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdžio metu ekologė Vesta Andrijauskienė pasakojo, jog Savivaldybė galės padengti net 50 procentų individualaus nuotekų valymo įrenginio įsigijimo vertės, tačiau kompensuojama suma negalės viršyti 1 000 eurų.
Komiteto nariai sutiko, kad tai bus nemaža pagalba gyventojams.
Kompensacija skiriama tik buityje susidarančių nuotekų tvarkymui ir tik tiems gyventojams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Rietavo savivaldybėje arba šioje savivaldybėje yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.
Kam skirti numatytą kompensaciją, spręs speciali komisija, išnagrinėjusi pateiktas paraiškas. Prioritetas teikiamas daugiavaikėms šeimoms, kolektyvinių buitinių nuotekų įrenginių pareiškėjams, socialinę paramą gaunantiems asmenims, būste gyvenančiam neįgaliam asmeniui, gyventojams, įrašytiems į rezervinį sąrašą kompensacijai gauti.
„Prioritetas ir tiems, kur keli „apsijungia“, pavyzdžiui, viena gatvelė. Tada aptarnavimas lengvesnis ir pigesnis, ir pats įrengimas“, – detalizavo meras Antanas Černeckis.
Komiteto pirmininkui Albinui Maslauskui rūpėjo, ar tokios gyvenvietės kaip Lioliai ir Budrikiai irgi gali tikėtis kompensacijos? Anot V. Andrijauskienės, tai paaiškės prieš teikiant paraišką Savivaldybei, mat iki tol norus reikės suderinti su
UAB Rietavo komunaliniu ūkiu. Jis pateiks išvadą dėl techninių galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų. Ne tik esamų, bet ir numatomų nutiesti per artimiausius 5-erius metus.
Pabrėžta, kad į kompensaciją galės pretenduoti tie savivaldybės gyventojai, kurie įrenginius įsirengs nuo lapkričio 1-osios – tvarka atgaline
data negalioja.
„Pirmiausia reikėtų kompensuoti ir raginti tas vietas, kur tikrai nieko nebus, kur vienkiemiai, maži kaimeliai. Ten sulaukti tinklų praktiškai beviltiška. O, pavyzdžiui, Rietave, Tveruose, Medingėnuose, kur pratempus trasą galima prijungti prie centralizuotų tinklų, vienareikšmiškai reikia jungti prie centralizuotų“, – situaciją aiškino A. Černeckis.
Jis pasakojo, kad dalinę kompensaciją Savivaldybė teiks tol, kol išgalės. Nėra nurodyta laiko. Kompensacijoms nenumatyta ir konkreti suma. Antai jeigu metų pabaigoje biudžete liks lėšų, kompensacijų prašantieji sulauks jau šį rudenį. Jeigu finansinė situacija bus prastesnė, kompensacijos gyventojus pasieks kitąmet.
„Bet tie, kas paklius į sąrašą, anksčiau ar vėliau kompensaciją gaus“, – tikino meras.
Tiek šio komiteto posėdžio metu, tiek klausimą svarstant ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje Viktoras Krajinas sakė manąs, jog būtų protinga kompensaciją diferencijuoti: daugiavaikėms šeimoms, neįgaliems ir socialiai remtiniems asmenims padengti 60 procentų valymo įrenginio įsigijimo išlaidų, visiems kitiems – 40 procentų.
Komiteto nariai tokiam siūlymui nepritarė, jis nesulaukė ir Tarybos narių pritarimo. Mero nuomone, paskirstyti kompensaciją procentais nėra jokios prasmės, mat V. Krajino minėtos asmenų grupės, prireikus, gali kreiptis į Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyrių. O kitoms grupėms sumažinta parama gali atgrasyti jas apskritai kreiptis kompensacijos.
Tarybos nariai balsavo už visiems vienodas galimybes kompensacijai gauti.