Nei tvarto, nei asfalto

Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Griūvantys apleisti pastatai – Pramonės gatvės gėda
Kovo 21 dieną vykusio Rietavo savivaldybės tarybos posėdžio metu, pasibaigus darbotvarkėje numatytiems klausimams, meras Antanas Černeckis informavo, jog šiemet bus pradėtas remontuoti Savivaldybės administracijos pastatas.

„Vasarą, manau, pavyks pradėti darbus. Teks mums kurį laiką išsikelti iš čia, kad būtų galima susitvarkyt, nes jau nebepatogu prieš kitus, prieš atvažiuojančius svečius, – kalbėjo meras ir pridūrė, kad susikūrus Rietavo savivaldybei esą pirma skubėta tvarkyti kaimus, bendruomenių pastatus, asfaltuotos pagrindinės gyvenviečių gatvės. – Kartais net juokdavosi iš mūsų, kad visas patvartes išasfaltavom, o Savivaldybės nesusitvarkėm.“

Tarybos narys Viktoras Krajinas sutiko, kad atlikta daug reikalingų darbų. „O tuos, kurie juokiasi, kad patvartes išasfaltavom, reikėtų nuvesti į Daržų gatvės akligatvį ar į Pramonės gatvę. Ten nei tvarto, nei asfalto“, – ironizavo opozicijos lyderis.

Apie asfalto daug metų laukiančius Daržų gatvės akligatvio gyventojus jau ne kartą rašė ir „Žemaitis“. Problema aktuali daug metų, tačiau jos sprendimo, panašu, ir šiandien neturima.

Meras opozicijos nariams priminė, kad ir jų balsais buvo patvirtintas gatvių ir kelių, kuriuos prioriteto tvarka žadama remontuoti artimiausiais metais, sąrašas, tačiau jame Daržų gatvės akligatvio nėra.

„Patys dalyvavot ir balsavot, tad ir gyventojams galit paaiškinti, jog tas akligatvis neatitinka prioritetų ir jo niekaip negalime sutvarkyti pirmiau. Jei taip padarytume, greitai būtume pastatyti į vietą, nes yra tarnybos, kurios žiūri, mato ir girdi“, – perspėjo meras.

Pasak jo, nors kapitalinis remontas tame akligatvyje nenusimato, tačiau jis nėra paliktas likimo valiai. Esą seniūnija retkarčiais sutvarko važiuojamąją dalį, papildama susmulkinto asfalto, todėl didelės bėdos nėra.

Kita situacija – su V. Krajino paminėta Pramonės gatve. A. Černeckis paaiškino, kad likusią neasfaltuotą jos dalį, taip pat ir Alyvų gatvę, ketinama sutvarkyti iš Europos Sąjungos lėšų kaip funkcines zonas. „Projektai padaryti jau seniau, juos reikia atnaujinti, bet yra kliuvinys – išsikišęs pašarų cecho metalinis karkasas. Savininkas turėtų jį nusigriauti. Jei to nepadarys, negalėsime tvarkyti tos atšakos.“

Meras sakė tuo pačiu norintis pakalbėti ir apie verslo žmonių sąmoningumą. Jis prisiminė Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Seimo narių atstovų vizitą Rietave. Esą tąkart Drobstų dirbtuves pamačiusi delegacija konstatavo, kad čia gyvena ir dirba netvarkingi žmonės, nes pakelės užverstos šiukšlėmis ir senomis padangomis, gamybiniai pastatai apgriuvę.

„Kažkas iš svečių tada mestelėjo, kad tegul pirma žmonės susitvarko, o tada bus galima kalbėti apie investicijas į kelius. Buvau visas raudonas ir neturėjau ką pasakyti. Lygiai tas pats ir Pelaičiuose: apie dirbtuves tiek prisišiukšlinę, kad jau kai kam tenka ir baudas mokėti. Negalima taip elgtis“, – apsileidėlius barė meras.

O kalbėdamas apie šiemet suplanuotus darbus Rietavo miesto gatvėse A. Černeckis sakė, kad dabar svarbiausias uždavinys – pabaigti remontuoti kelią, vedantį į kapines. Taip pat bus tęsiami apšvietimo modernizavimo darbai, kartu po truputį ruošiamasi pradėti Pievų gatvės remontą.