Nuo taško prie taško

Nuotrauka iš asmeninio A. Mickuvienės archyvo
Savo darbus pristatyti platesnei auditorijai A. Mickuvienė (kairėje) ryžosi padrąsinta kolegių
Jaukų gruodžio 6-osios vakarą rietaviškiai buvo pakviesti sudalyvauti Rietavo kultūros centro šokių kolektyvo vadovės Aldonos Mickuvienės kūrybinių darbų parodos „Po tašką“ atidaryme. Jo metu darbų autorė pristatė taškavimo technika kurtus savo kūrinius, taip pat tapybos darbus, sapnų gaudykles bei pakvietė visus norinčiuosius išmokti minėtos taškavimo technikos.
Nuotrauka iš asmeninio A. Mickuvienės archyvo
Aldona Mickuvienė

A. Mickuvienė gimė ir užaugo Rietave gausioje 5-ių vaikų šeimoje. Dar būdama paauglė pastebėjo savo polinkį į įvairias meno sritis, padedama mamos išmoko rankdarbių gaminimo subtilybių. Bet prie jų neužsisėdėdavo – labai mėgo sportuoti, muzikuoti, šokti.

Dar antroje klasėje pradėjusi lankyti šokių būrelį, baigusi mokyklą Aldona pasirinko choreografijos specialybę. Ir jau kitų metų pradžioje minės gražią 40-ies metų savo darbinės veiklos sukaktį.

„Rietavo savivaldybės kultūros centras yra mano pirmoji ir kol kas vienintelė darbo vieta“, – atskleidė moteris, vadovaujanti mergaičių ir merginų šokio kolektyvui „Šarkelės“.

Nuo pat vaikystės lydima įvairių meninių veiklų ir rankdarbių, rietaviškė netikėtai atrado dar vieną širdžiai mielą užsiėmimą – tapybą. Atsitiktinai susipažinusi su vienu menininku, buvo pakviesta į jo studijoje vyksiančius tapybos užsiėmimus.

Moteris sakosi kurį laiką vis atidėliojusi pirmąjį apsilankymą, mat niekada ankščiau nebuvo rankose laikiusi teptuko ir drovėjosi pradėti piešti. Tačiau vieną dieną sukaupė visą drąsą ir penktadienio vakarą nuvyko išbandyti savęs. Tiesa, tada nė neturėjo minties, kad jau pirmąjį vakarą puls tapyti, bet supratingo mokytojo paraginta paėmė teptuką ir ant drobės ėmė tapyti ramunes.

„Iš pradžių net nežinojau, nuo ko pradėti, o juolab kaip užbaigti. Tačiau pakliuvau į profesionalaus menininko rankas ir išmokau tapyti ne tik gėles, bet ir natiurmortus, peizažus, abstrakcijas.“

Tapyba A. Mickuvienės gyvenime taip ir liko kaip dar vienas hobis. Jų moteris sakosi turinti ir daugiau, bet visi susiję su meno sritimi. Vienas įdomesnių užsiėmimų – sapnų gaudyklių gamyba. Jas, visai kitaip negu tapyti, išmoko gaminti savarankiškai.

Į pagalbą pasitelkusi internetinę vaizdo medžiagą ir savo pačios kūrybiškumą, jų yra sukūrusi visą galybę. A. Mickuvienės dovanotų sapnų gaudyklių galima rasti visų artimųjų, draugų ir šeimos narių namuose, ir ne po vieną.

O štai naujausias, šiais metais atrastas moters pomėgis ir didžiulis džiaugsmas yra taškavimo menas. Tai tokia technika, kada dedant tašką po taško bei derinant jų spalvas ir dydžius, sukuriamas unikalus ornamentas, mandala, meno kūrinys.

Paskatinta savo kolegių, moteris nutarė pristatyti savo darbus ir platesnei žmonių auditorijai. Be to, rietaviškė žada pasitelkdama taškavimo techniką organizuoti edukacinius užsiėmimus tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. A. Mickuvienės noras ir tikslas – kad kuo daugiau žmonių susipažintų su šia įdomia, atpalaiduojančia ir kūrybiška veikla.

Apsilankiusieji parodos pristatyme galėjo ne tik daugiau sužinoti apie ją, bet ir laimėti net du A. Mickuvienės kūrinius. Na, o tie, kas dar nespėjo pamatyti parodą, Rietavo kultūros centre laukiami iki sausio 5 dienos.