
Naujausios
Ketvirtadienį vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu patvirtinti pakeistus gimnazijos nuostatus prašė jos direktorė Gitana Kužmarskytė. Anot jos, mokykla yra pasirengusi vykdyti nuotolinį mokymą ne tik karantino metu ir atitinka tam keliamus kriterijus.
„Įteisinus nuotolinį mokymą būtų galimybė 5–8 klasėse jį taikyti iki 10 proc., vyresnėse klasėse – iki 20 procentų“, – sakė G. Kužmarskytė.
Komiteto nario Algimanto Mickaus paklausta, kokių problemų gimnazijoje iškyla dėl nuotolinio mokymo, jei jų apskritai iškyla, direktorė neslėpė, kad problemų buvo ir bus. Tik esą ne dėl to, kad nuotoliniam mokymui nebūtų pasiruošę mokytojai, mat jie jau išmoko šitaip dirbti ir turi tam kompetencijų, todėl, prireikus, tikrai susitvarkytų.
„Susiduriame su kitomis problemomis – su nenoru jungtis, su neturėjimu tam tikrų priemonių. Bet gimnazija vis turtėja ir turi tų priemonių, tad mes mokiniams ir jas teikiam, ir kompiuterius. Buvo laikas, kada ir internetinį ryšį davėm. Kai kurie į nuotolines pamokas iš mokyklos jungėsi“, – pasakojo gimnazijos vadovė.
Nors šiuo metu gimnazijoje moksleiviai mokomi įprastu būdu, G. Kužmarskytė pabrėžė, kad mokykla nori pasinaudoti esama galimybe ir įteisinti nuotolinį mokymą jo prireikus.
Komiteto narė Vaida Vaičikauskienė sakė nuotolinį mokymą vertinanti atsargiai. Esą gali atsirasti tam tikro piktnaudžiavimo. „Pavyzdžiui, nepatogūs vaikai, sunkiai valdomi klasėje, turintys elgesio ir emocijų sutrikimų, ar jiems nebus siūlomas nuotolinis mokymas?“ – klausė politikė, taip pat domėjusis tuo, ar Tverų gimnazija turi vaikų, ugdomų namuose.
Tačiau tokius jos nuogąstavimus G. Kužmarskytė atrėmė – esą pati mokykla neturi tokių galių, kad galėtų pati nuspręsti vaiką palikti mokytis namie. Vadovaujamasi Psichologinės-pedagoginės tarnybos rekomendacijomis, tad galimos piktnaudžiavimo galimybės mokyklos direktorė neįžvelgė.
Šiuo metu gimnazija neturi ir tokių mokinių, kurie būtų ugdomi namuose. Net tokių prašymų nėra gavusi, žinoma, tai nereiškia, kad jų neatsiras ateity.
G. Kužmarskytė sakė nemananti, kad nuotolinio mokymo gimnazijoje įteisinimas darytų mokiniams kokią nors žalą, mat tokiu būdu vyktų ne visas ugdymo procesas, o daugiau konsultacijos, pavyzdžiui, vakare mokiniams patogiu laiku.
„Tas tai tikrai būtų reikšminga ir duotų pridėtinę vertę pasiekimams“, – įsitikinusi gimnazijos vadovė.
Kad nuotolinio mokymo įteisinimas jokios žalos nepadarytų, sakė manąs ir meras Antanas Černeckis – juk nebūtų taikoma praktika, kad mokiniai per nuotolį būtų mokomi iš jų tingumo ateiti į klasę, tik kitais atvejais, pavyzdžiui, susilaužius ranką.
Jis domėjosi, kaip gimnazijai sekasi naudoti įrangą, leidžiančią mokyti mišriu būdu, kai vienu metu vaikai pamokos klausosi ir klasėje, o negalintieji čia būti prisijungia ir pamoką stebi iš namų. Mero nuomone, pasitelkiant šią įrangą taupomas ne tik mokytojų laikas, nes nereikia vykti į namus mokinio mokyti atskirai, bet ir Savivaldybės lėšos.
G. Kužmarskytė sakė, kad kol kas šios įrangos jiems išbandyti neteko, nes paprasčiausiai neprireikė.
Komiteto nariai pritarė Tverų gimnazijos nuostatų pakeitimams, tam dar turės pritarti ir Savivaldybės taryba.