Prie bendruomenės vairo – nauja pirmininkė

Tverų bendruomenės nuotrauka
Naujoji Tverų bendruomenės pirmininkė L. Lidekauskienė (trečia iš dešinės) ir valdybos nariai
Sausio 17 dieną Tverų kultūros namuose vykusio bendruomenės visuotinio ataskaitinio susirinkimo metu išrinkti nauji valdybos nariai ir pirmininkė. Tądien Tverų bendruomenės vairas patikėtas pedagogei Loretai Lidekauskienei.

„Žemaitis“ pakalbino naująją bendruomenės pirmininkę, kuri gimė ir užaugo šiame miestelyje. Jo gimnazijoje dirba pradinių klasių mokytoja.

„Iš pradžių dirbau raštinėje ir bibliotekoje, o nuo 1994 metų esu mokytoja. Šiandien skaičiuoju jau 37-us metus, kaip dirbu šioje mokykloje. Mano buvę mokiniai užaugo, o dabar tenka mokyti jų vaikus“, – pasakojo tveriškė.

L. Lidekauskienė prisipažino, kad vaikystėje buvo metas, kai svajojo tapti mokytoja, bet baigdama vidurinę mokyklą ėmė svarstyti apie ekonomikos studijas. Vis tik Klaipėdos universitete įgijo pradinių klasių mokytojos ir vaikų darželio auklėtojos specialybę ir dabar sako jaučianti, kad sėdi savo rogėse. Tik, žinoma, pats darbo pobūdis nėra lengvas, tenka daug mokytis ir pačiai, stengtis surasti kelią į kiekvieno mokinio širdį, kad geriau jį pažintų ir perprastų, padėtų jam šiuolaikiškai kūrybiškai augti.

Ir ne tik su pradinukais tenka bendrauti. Moteris 5–10 klasių mokiniams dėsto žmogaus saugos pamokas, tiesa, jau paskutinius metus, kadangi keičiasi mokymo programa. Žmogaus saugos pamokos bus įtraukiamos į naują gyvenimo įgūdžių programą, kuri mokiniams padės nepasiklysti šiuolaikiniame pasaulyje.

Aktyvi ir vietoje nenustygstanti moteris yra kilusi iš dešimties vaikų šeimos. Tėvelis kitą mėnesį minės savo garbingą 80-ies metų jubiliejų, o mamai rudenį sukaks 82 metai. Pati L. Lidekauskienė turi dvi nuostabias dukras bei tris anūkus. Viena dukra niekur toli nepabėgo ir gyvena Tveruose, o kita jau dešimt metų kaip su šeima yra įsikūrusi Vokietijoje. Tveriškė sako, kad šeima jai yra tikras ramstis, tad su ja praleidžia labai daug laiko.

Pati L. Lidekauskienė laisvalaikiu mėgsta įvairius rankdarbius, keliones ir pasivaikščiojimus gamtoje, o didžiausią atgaivą sielai randa sode augindama gėles. Tveriškė pasakojo, kad savo šeimoje puoselėja įvairias tradicijas, tad pats mieliausias metas, kai susėdę prie bendro stalo su vaikais ir anūkais visi kartu kuria dekoracijas ar žaidžia stalo žaidimus.

Tverų bendruomenė susikūrė 2003 metais ir L. Lidekauskienė tik vieną trijų metų kadenciją nedalyvavo jos valdybos veikloje. Pašnekovė prisimena, kad pati pradžia buvo sudėtinga, buvo nedrąsu ir trūko žinių.

„Per savo gyvavimo metus bendruomenė sutvirtėjo, įgijo patirties. Įsigyta įvairių priemonių, sparčiais žingsniais įgyvendinami įvairūs projektai. Dabar sunku ir suskaičiuoti, kiek daug sumanymų, bendrai dirbant, daug prisidedant Savivaldybei, bendradarbiaujant su seniūnija, Tverų gimnazija, sporto klubu „Vykintas“ pavyko įgyvendinti. Įsirengėme lauko estradą, vaikų žaidimų aikšteles prie gimnazijos aikštyno, susitvarkėme turgavietę, įsirengėme bendruomenės namus, mokėmės ir keliavome.“

Ir sausio mėnesį išrinkta nauja bendruomenės valdyba buvo tiesiog įmesta į darbų sūkurį. Siekiama aktyviau bendradarbiauti su įvairiais partneriais, spręsti vietos bendruomenei aktualias problemas ir kurti palankią aplinką bendruomeninei veiklai.

Pateiktos paraiškos projektams „Na kožnām suprāsti žemāitiu rāšta, al’ pabundīkēm – Tveriškių sueiga 2024“, „Kuriam širdžiai mielą aplinką“, „Suekēm, pabūkēm i pasižmonēkēm“.

Prieš Velykas bendruomenė su partneriais organizuos talką miestelio viešoms erdvėms sutvarkyti, kvies bendruomenės narius pasibūti ir pabendrauti.