Rietavas Žolines pasitiks pasipuošęs

Onos EINIKIENĖS nuotraukos
Šios moterų kurtos puokštės jau džiugina rietaviškius ir miesto svečius
Rietavo seniūnijos moterų klubas, vadovaujamas Onos Einikienės, kūrybinių idėjų, naujų projektų ir originalių darbų tikrai nestokoja. Praėjusiais metais pradėjusios gražią tradiciją Žolinių proga papuošti Rietavo centrą ir bažnyčią, šiais metais moterys rietaviškius taip pat džiugins savo darbais.

Rugpjūčio 1–3 dienomis Rietavo seniūnijos moterų klubas visus norinčius kvietė į Žolinių puokščių kūrimo edukaciją, kurią vedė O. Einikienė.

Klubo vadovė pasakojo, kad, pasitarus su kitomis klubo narėmis ir išklausius Rietavo bažnyčios klebono Antano Gutkausko prašymą, šiais metais nutarta miesto centrą papuošti sausų gėlių puokštėmis su specialiais atraminiais stovais ir lininėmis juostomis.

Bendradarbiaujant su Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbuotojais ir vadove Erika Pranckevičiene, bibliotekoje ir vyko edukaciniai užsiėmimai. Bet iki jų laukė nemažai paruošiamųjų darbų.

„Savo būsimoms kompozicijoms rinkome įvairius žolynus ir kiekvieną jų, atsižvelgdami į augimo sąlygas, džiovinome skirtingu laiku, atitinkamai išgaudami net skirtingas augalo spalvas. Labai esame dėkingi ūkininkams, kurie mus įsileido į savo pievas bei padėjo kartu skinti: Laimai ir Zigmui Dauginams iš Luknėnų kaimo. O Birutei Petrošienei, Zitai Jonikavičienei ir Vandai Mikutienei esame dėkingi už jau surinktus žolynus“, – pasakojo O. Einikienė.

Daug džiovintų augalų į edukacinius užsiėmimus atsinešė ir pačios moterų klubo narės, jų šeimų nariai bei pavieniai gyventojai. O. Einikienės teigimu, tokio masto darbai be visapusiškos pagalbos – neįsivaizduojami.

Sumanyta šiais metais artėjančioms Žolinėms pasirinkti skrybėlių temą. Į puokščių rišimo pamokas buvo kviečiami gyventojai, įvairios įmonės ir įstaigos. Anot moterų klubo pirmininkės O. Einikienės, kuo daugiau rankų ir idėjų, nuo to miestui tik geriau.

Norint sukurti plataus rišimo kompozicijas, reikėjo nemažai laiko skirti informacijos paieškoms ir žinių tobulinimui. Medinius stovus puokštėms, kad jos tvirtai stovėtų, sumeistravo klubo narės Linos Kaziliūnienės sūnus Rokas.

Klubo narės pasakojo, kad puošdamos bažnyčią ir miestą, širdyje jaučia nerimą ir baimę, svarsto, ar patiks rietaviškiams jų kūryba. Bet džiugu, kad tokios mintys ilgai galvoje neužsibūna, nes sulaukusios šiltų atsiliepimų ir padėkos žodžių, įgauna daugiau pasitikėjimo ir su dar stipriau liepsnojančia kūrybos liepsnele žengia į priekį.

nuotrauka
Kurdamos gėlių kompozicijas, moterys dėmesį skyrė tvarumui ir ekologijai