Rietave ir vėl siaučia agresyvūs šunys

Asociatyvi nuotrauka
Rietaviškiai vėl neturi ramybės dėl palaidų, nedraugiškai nusiteikusių šunų
Prieš ryždamiesi globoti naminį augintinį turime galvoti ne tik apie laukiančias nuostabias akimirkas, bet ir apie teksiančią atsakomybę. Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu, tačiau dalis keturkojų šeimininkų į šį reikalavimą vis dar numoja ranka ir radę progą paleidžia savo augintinius „pasiganyti“. Tokios situacijos kartojasi ir Rietave, o pasiteisinimai tie patys: šuo neva yra ramus ir draugiškas, niekada nepuola, o pavadėlio apskritai nemėgsta. Ar tikrai toks požiūris teisingas?
Praėjusį antradienį feisbuko grupėje „Kas vyksta Rietave“ pasirodė pranešimas, kuriame buvo įspėjama Laukuvos gatvėje saugotis agresyvių laisvai lakstančių šunų. „Žemaičiui“ susisiekus su šį įspėjimą parašiusia moterimi, ji papasakojo, kad ši problema tęsiasi jau kelerius metus. Esą šunų šeimininkai neretai pamiršta jiems tenkančią atsakomybę ir kartais vakarais išleidžia augintinius pabėgioti po apylinkes, o šie, pasitaiko, puola pėsčiuosius, dviratininkus ir net pravažiuojančias mašinas.

Laisvai lakstantys keturkojai

„Prieš kelerius metus išėjau su dviem mažais vaikais ir šuneliu pasivaikščioti ir mus užpuolė kaimynystėje gyvenantis didelis šuo. Puolė mūsų šunį. Visa laimė, kad sūnus tada važiavo su dviračiu, jam liepiau juo pridengti ir pasaugoti sesutę, o aš griebiau pagalį ir vargais negalais nugyniau tą šunį. Kas pikčiausia, kad tuo metu jo šeimininkai stovėjo kieme, viską matė, bet nieko nedarė. Liepiau jiems prisirišti savo šunį, bet jie visai nereagavo į mano žodžius“, – pasakojo rietaviškė.

Užpuolimai kartojasi

Moters teigimu, po šio įvykio kaimynystėje gyvenanti šeima retkarčiais išleidžia pasilakstyti jau nebe vieną, o tris šunis. Esą praėjusių metų gruodį šie keturkojai netoli namų išgąsdino jos sūnų. Po šio įvykio moteris taip pat buvo parašiusi viešą pranešimą į feisbuko grupę „Kas vyksta Rietave“, gal dėl to šunų šeimininkai esą kuriam laikui sutramdė savo keturkojus augintinius, bet ne ilgam.

Praėjusio antradienio vakarą išėjusi pasivaikščioti rietaviškė vėl buvo užpulta tų pačių šunų, kurie, pasak jos, yra visiškai nedresuoti, itin jautriai reaguoja į dirgiklius, įžūliai lenda prie kitų keturkojų, o į šeimininko kvietimą net nekreipia dėmesio.

„Ankščiau tie žmonės turėjo apsitvėrę tvorą, o dabar ir jos nebėra, tad šunys gali daryti, ką tik panorėję. Keisti ir į konfliktiški žmonės ten gyvena. Kurį laiką galvojau, kad pavyks apsieiti be policijos ar seniūno įsikišimo, bet jau matau, kad ši problema yra gerokai įsisenėjusi ir peržengusi visas sveiko proto ribas. Jeigu nebus imtasi rimtų priemonių, vieną dieną galime sulaukti net tragedijos“, – kalbėjo moteris.

Šeimininkų laukia baudos

„Žemaitis“ apie Laukuvos gatvėje šmirinėjančius šunis kalbėjosi su Rietavo miesto seniūnu Petru Lengveniu. Jis patvirtino jau gavęs pranešimą apie palaidus ir agresyvius keturkojus, todėl nedelsdamas kreipėsi į jų savininkę.

„Vakar vakare susisiekiau su šunų savininke. Moteris dievagojosi, kad jie tik vieną ar du kartus buvo pabėgę, ir pažadėjo rimčiau pririšti. Jeigu situacija vėl pasikartos ir bus gautas skundas, apie tai bus informuota policija ir bus išrašyta bauda už gyvūnų nepriežiūrą“, – patikino P. Lengvenis.

Savo ruožtu „Žemaitis“ primena, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą gyvūno neprižiūrintis šeimininkas, leidęs šiam lakstyti palaidam, pirmą kartą baudžiamas įspėjimu arba bauda nuo 30 iki 120 eurų.

Toks pats gyvūno nepriežiūros atvejis, sukėlęs grėsmę asmens turtui, sveikatai ar gyvybei, užtraukia baudą nuo 50 iki 120 eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo 120 iki 230 eurų.

Jeigu dėl gyvūno nepriežiūros buvo padaryta reali žala asmens sveikatai ar turtui, gyvūno šeimininkas baudžiamas bauda nuo 150 iki 300 eurų, o pakartotinis pažeidimas užtraukia baudą nuo 300 iki 550 eurų bei atsakomybę atlyginti gyvūno padarytą žalą.