Rietave katinai kenčia... nuo kulkų

Linos RUIBIENĖS nuotr.
Reginos katinas Bo buvo sužeistas pneumatiniu (oriniu) ginklu
Į „Žemaičio“ redakciją kreipėsi sunerimusi rietaviškė Regina Mėčienė. Ji pasakojo apie vieną po kito šaunamaisiais ginklais žalojamus ir net žudomus jos auginamus katinus. Kas smaginasi šaudydamas į šiuos meilius ir pūkuotus gyvūnėlius, kol kas galima tik spėlioti, bet moteris tikino nenuleisianti rankų, kol šito neišsiaiškinsianti.

Užjausti ir padėti silpnesniems

R. Mėčienė pasakojo, kad tiek ji, tiek jos vyras nuo mažens buvo auklėjami, jog reikia užjausti ir mylėti beglobius ar priklydėlius. Dėl to jų namuose šiltą pastogę buvo radęs jau ne vienas augintinis.

„Dažnai į mūsų kiemą užklysta koks benamis katinėlis ar šuo, tai visų pirma skubu pagirdyti ir pamaitinti. O po to šie niekur ir nesiskubina, gavę maisto, dėmesio ir meilės, lieka pas mus“, – pasakojo moteris.

Moters sutuoktinis, kadaise išėjęs apsiprekinti į turgų, parėjo nešinas mažyčiu šuneliu. Iš mielo pūkuotuko vėliau šis virto didžiuliu kiemo sargybiniu.

„Vyrui taip pagailo mažos mergaitės, kuri atvykusi į turgų dalino šunyčius, kad nieko nelaukęs čiupo vieną ir parsinešė namo. Tik į jo plačias pėdas neatkreipė dėmesio“, – juokėsi rietaviškė.

Dabar moteris džiaugiasi puikiu sargu kieme, o jos vyras kasdien su juo keliauja į ilgus pasivaikščiojimus gamtoje.

Priklydėlių šeimyna

Moteris su šeima į savo namus priglaudė ir laukinę priklydusią katę. Bet šioji birželio 13 dieną grįžo į namus su šautine žaizda nugaroje. Kas tai galėjo padaryti, R. Mėčienė sako neturinti jokio supratimo. Su veterinarų pagalba katino gyvybę išsaugoti pavyko.

„Vasaros metu daug laiko praleidžiu savo kieme arba dirbu ką nors darže. Ir niekados nėra tekę girdėti šūvio garsų ar kažko panašaus“, – dėstė moteris.

Ji šioje vietoje gyvena jau beveik 40 metų. Ir tikina, kad iš kaimynų nėra tekę girdėti jokių nusiskundimų dėl jos prižiūrimų katinų.

„Pasitikiu šiais žmonėmis, visi taktiški, net nėra kilę tokios minties, kad kažkas iš jų galėtų skriausti gyvūnėlius“, – kalbėjo rietaviškė.

O minėta jos katė taip ir liko laukinė – pareina į namus tik pavalgyti ir troškulį numalšinti. Tiesa, vieną dieną dar ir lauknešėlį parsinešė – du kačiukus. Jie taip pat buvo Mėčių globoje, pareidavo ir vėl išeidavo, kada panorėję. „Laukinukai tokie, paėmus į rankas prie krūtinės tikrai nepriglausi, bet vis tiek jais rūpinomės“, – kalbėjo rietaviškė.

Rasta šautinė žaizda

Rugpjūčio mėnesį sutuoktiniai pasigedo vieno iš katinų. Moteris dar ilgai bandė jo ieškoti, važinėjo po Rietavo apylinkes, apklausė kaimynus, bet pastangos buvo bergždžios.

Spalio 29 dienos rytą Mėčių šeima pastebėjo, kad jų laukinis katinas, vardu Bo, pasidarė itin neramus.

„Iki tol nieko neprisileisdavo prie savęs, bet staiga ėmė kniaukti ne savo balsu ir tiesiog prilipo prie mūsų. Vos tik pradėjus glostyti, imdavo riestis ir muistytis. Tik atėjus vakarui ir jo kūnelyje pastebėjome šautinę žaizdą“, – kalbėjo R. Mėčienė.

Veterinarijos gydytojas patvirtino rietaviškės žodžius – katinas buvo pašautas. Jo kūnelyje buvo rastos dvi skylutės, operacijos metu teko padaryti net 4 cm ilgio pjūvį.

„Esu įsitikinusi, kad ir vasaros pabaigoje dingęs katinas buvo pašautas ir, matyt, savo dienas baigė kur nors įsilindęs į pašiurę“, – neslėpė liūdesio pašnekovė.

„Žemaitis“ susisiekė su Rietavo savivaldybės administracijos Rietavo miesto seniūnijos seniūnu Pranu Lengveniu. Anot seniūno, ankščiau neteko girdėti jokių nusiskundimų apie žalojamus katinus, vis tik seniūnas pažadėjo šia nesmagia situacija pasidomėti kiek plačiau.

Kreipsis į policiją

R. Mėčienė sakė norinti paraginti ir kitus rietaviškius būti atidžius, apžiūrėti keistai pradėjusius elgtis savo augintinius.

„Tegul piktadariai susimąsto, kad gyvūnai yra ne pramoga, ne taikinys rankos miklumui išbandyti ir ne daiktai, o gyvi padarėliai, kuriems reikia meilės bei dėmesio“, – kalbėjo rietaviškė.

Moteris tikino šitų įvykių taip nepaliksianti – kreipsis į policijos pareigūnus, kad išsiaiškintų, kas šaudo į gyvūnus.

„Žemaičio“ kiek vėliau ta tema kalbintas Rietavo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Aurimas Puidokas tikino, kad apie mieste šaudomus katinus girdi pirmą kartą. Bet paragino apie žiaurų elgesį su gyvūnais pranešti policijos pareigūnams ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams. Nustačius tokį atvejį, už žiaurų elgesį su gyvūnais gali būti baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.