Jurgitos NAGLIENĖS nuotraukos
Bendras Rietavo savivaldybės rinkėjų aktyvumas buvo šiek tiek didesnis nei šalies vidurkis ir siekė 50,71 procento
Rietavas anksčiau ar vėliau neabejotinai į šalies istoriją turėtų įsirašyti kaip savivaldybė, ilgiausiai valdyta vieno asmens. Nuo 2000-ųjų, kada Rietavas buvo atskirtas nuo Plungės rajono ir tapo savarankiškas, lyderio pozicijų čia neužleidžia Liberalų sąjūdžio atstovas Antanas Černeckis. Sekmadienį rinkėjai dar kartą pasisakė visiškai pasitikintys šiuo politiku ir patikintys jam valdyti Rietavo savivaldybę dar vieną kadenciją.

Tiesa, kas analizavo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamus sekmadienio balsavimo rezultatus, tikriausiai pastebėjo, kad A. Černeckio populiarumas per pastarąjį dešimtmetį yra kiek aptirpęs.

2015-aisiais, surengus pirmuosius tiesioginius merų rinkimus (iki tol merai buvo skiriami Tarybos daugumos), A. Černeckis surinko rekordinį skaičių – net 76,6 procento – rinkėjų balsų, 2019-aisiais – 63,09 procento, o praėjusį sekmadienį už jį balsavo 53,97 procento rinkėjų.

„Rietavui reikia pokyčių, nes miestas baigiamas visiškai nuvaryti. Sunaikinta tokia kolegija, kokie pastatai tušti likę... Jokio banko nebėra ir kitos įstaigos uždaromos viena po kitos. Sako, žmonių nebėra. Reikia pritraukti verslą, tada atsiras ir žmonių. Et... sunku ir kalbėt. Jei būtų kitas meras, būtų pokyčių. Žinot, kaip sakoma, – nauja šluota geriau šluoja“, – kalbėjo prie balsadėžės sutiktas rietaviškis Algirdas Stončius.

nuotrauka
A. Stončius linkėjo Rietavui pokyčių
 

Vyras neslėpė, kad anksčiau palaikė dabartinį merą, tačiau, metams bėgant, jo nuomonė pasikeitė.

Pirmą sykį balsuoti atvykęs aštuoniolikmetis rietaviškis Gvidas Dirmontas prisipažino, kad apsispręsti, ką palaikyti rinkimuose, nebuvo taip paprasta – reikia domėtis kandidatų veikla, jų programomis. O šįkart balsuodamas pasikliovęs mamos nuomone.

„Mes už dabartinį merą. Nes daug žinių sukaupęs, daug patirties turi. Aš pati asmeniškai kažkokių pokyčių ir nesitikiu, mano akimis, Rietave tvarkomasi gana gerai“, – kalbėjo Gvido mama Diana Dirmontienė.

Tokių nuomonių, palaikančių dabartinį merą, Rietavo rinkiminėse apylinkėse buvo galima išgirsti ir daugiau, tad po vidurnakčio paskelbti rezultatai didelių staigmenų nepateikė.

Susumavus rezultatus iš apylinkių, paaiškėjo, kad antroje vietoje liko jau antrą kartą mero kėdės siekęs socialdemokratas Alfredas Mockus – pedagogą palaikė 28,23 proc. rinkėjų. Kiek mažiau palaikymo sulaukė Savivaldybės administracijoje jaunimo reikalų koordinatoriumi dirbantis Egidijus Gricius. Už šį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos remiamą kandidatą balsavo 17,8 proc. rinkėjų.

Balsuodami už kandidatus į Tarybą rinkėjai taip pat išliko lojalūs Liberalų sąjūdžiui ir į Tarybą delegavo net 8 jo kandidatus: Albiną Maslauską, Saulių Jonušą, Eglę Fabijonavičienę, Virgilijų Ruškį, Paulių Šniauką, Joną Eugenijų Bačinską, Andrių Černeckį ir Vytautą Dičiūną. Beje, jei pastarasis mero vėl bus deleguotas į administracijos direktoriaus pareigas, V. Dičiūną Taryboje pakeis Albinas Bružinskis.

Penkis mandatus Taryboje laimėjo socialdemokratai, tad savivaldybei svarbius klausimus artimiausius ketverius metus gvildens Viktoras Krajinas, Alfredas Mockus, Algimantas Mickus, Vytautas Blažaitis ir Mikas Jusys.

Konservatoriai Taryboje turės tik du atstovus: jau minėtą E. Gricių ir Viliją Razmienę.

Po vieną mandatą laimėjo Darbo partija ir Lietuvos regionų partija. Joms Taryboje atstovaus atitinkamai Augustas Šlimas ir Edmundas Žilevičius.