Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Suremontuotą autobusų stotį visuomenei žadama pristatyti dar šį rudenį
Ilgus metus miesto gėda vadintos Rietavo autobusų stoties jau rudenį laukia džiugios permainos. Liepos mėnesį Savivaldybės vadovams sukirtus rankomis su konkursą laimėjusia UAB „Baltic research statyba“ sutarta, kad Vėlines Rietavas pasitiks jau su modernia autobusų stotimi.

Rietavo autobusų stotis, pastatyta dar tarybiniais laikais, iki šių dienų mažai tepasikeitė. Bėgant metams keisdavosi tik sienų spalva. Kažkada ant langų atsirado ir apsauginės žaliuzes, saugančios nuo piktavalių.

Per tuos ilgus stoties gyvavimo metus nesikeitė tik jos tualetas. Važiuojantieji autobusais stengdavosi juos lanku apeiti, ką jau kalbėti apie galimybę užsukti į vidų, kur vietoj klozetų pasitikdavo skylės grindyse, nešvara ir baisi smarvė.

Stengdamiesi išvengti tokių vaizdų ir kvapų, prispirti reikalo keleiviai skubėdavo į netoliese esančią kavinę „Jūrą“.

Kadaise būdavo galima patekti ir į stoties laukiamąjį, kur galėjai pasislėpti nuo vėjo gūsių bei kritulių, bet stotį išnuomojus privačiam vežėjui, jo durys buvo užrakintos. Laukiantys autobusų keleiviai, neturėdami kur dėtis, nuo vėjo slėpdavosi už stoties pastato sienų.

„Žemaičio“ kalbintas Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis patvirtino, kad daugiau kęsti tokių nepatogumų autobusų keleiviams nebereikės, mat liepos mėnesį pradėtas įgyvendinti projektas „Transporto paskirties pastato – autobusų stoties, paprastojo remonto, vandentiekio ir nuotėkų tinklų įrengimo darbai“.

Projektą planuojama užbaigti greičiau nei per keturis mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos, o finansuojamas jis iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Projekto vertė siekia 80,2 tūkst. eurų.

Darbai jau pradėti ir įsibėgėję. Numatyta įrengti du viešuosius tualetus (vyrų ir moterų), o vienas jų bus pritaikytas žmonėms su negalia. Taip pat bus įrengta nedidelė laukimo salė.

Bus pakeistas pastato stogas, apšiltintos sienos, sumontuotos naujos durys, langai, įrengta šildymo ir vėsinimo sistema. Planuojama naujai įrengti ir lauko bei vidaus vandentiekio ir nuotekų tinklus, išvedžioti naują elektros instaliaciją, sumontuoti LED šviestuvus.

„Šiuo metu autobusų stotyje vyksta intensyvūs remonto darbai, sparčiai judama tikslo link. Konkrečios datos, kada bus viskas užbaigta, įvardinti dar negalime, bet iki vėlinių tikrai suspėsime ir pradžiuginsime gyventojus bei svečius modernia stotimi“, – kalbėjo A. Černeckis.