Rietavo senjorų išvyka

Rietavo TAU nuotrauka
Keliautojai prie Žagarės dvaro
Mokslo metai jau eina į pabaigą, nuskambėjus paskutiniam skambučiui vaikai ir jaunimas galės atsikvėpti ir mėgautis atostogomis. Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai taip pat užbaigė savo mokslo metus, o norėdami pažymėti tą progą, leidosi į nuotykių bei atradimų kelionę.

Aktyvi keliautoja, Rietavo TAU rektorė Irena Kirklienė savo studentams tikrai neleidžia nuobodžiauti – drauge su kitomis veikliomis moterimis Rože ir Aldona suorganizavo nuostabią ir kupiną įspūdžių kelionę.

Visų pirma gausus būrys keliauninkų nuvyko į kaimyninę Latviją, kurioje turėjo unikalią progą susipažinti su šitakio grybų ūkiu „Trubenieki“. Senjorai išgirdo vaizdingą pasakojimą apie sudėtingą grybų auginimo pradžią, iššūkius ir tolimesnius verslo posūkius, kurie galiausiai atvedė į sėkmę. Rietaviškiai galėjo paragauti šitakio grybų, pasivaišinti šviežia ir gardžia grybų sriuba, duona su grybų milteliais ir grybų užtepėle. Na, o patys drąsiausi galėjo paragauti ir grybų užpiltinės.

Sekantis keliautojų sustojimas buvo Žagarėje, kurioje laukė nuostabaus grožio dvaro sodyba su itin ištaigingu angliško stiliaus parku. Žagarės dvaro rūmuose senjorai susipažino su apylinkių istorija, pasigrožėjo įvairiomis ekspozicijomis. Ypatingai visų akys krypo į medžioklės trofėjus.

Kitas kelionės tikslas buvo edukacinė programa Žiurkiemyje. Pats sodybos šeimininkas Arūnas Činčys svečius pasitiko pasipuošęs ypatingais apdarais – „karaliaus“ rūbais – ir pasidabinęs galvą karūna, pagaminta iš....virtuvės įrankių.

Karalius visus sukvietė į bagotą kleckų iš ruginių miltų, lašinukų ir raugintų kopūstų puotą, taip pat buvo pasiūlyta naminio vyno, alaus, sūrio, lašinių ir burnoje tirpstančių pyragaičių

Prikirtę pilnus pilvus nuostabių vaišių, keliautojai patraukė į Akmenės kraštą – Menčių klinčių karjerą. Šioje vietoje 1932 metais buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai. Beveik 40 metrų aukščio skardžiai ir vandeniu užtvindyti ežerėliai nepaliko nė vieno abejingo didingam gamtos grožiui.

Paskutiniąja rietaviškių kelionės stotele buvo Papilė, esanti Ventos regioniniame parke. Važiuojant per patį miestelį, gidė trumpai papasakojo apie Simoną Daukantą. Apsilankyta ir Daubiškių 15 metrų aukščio apžvalgos bokšte.

Kelionės pabaigoje Rietavo TAU rektorė I. Kirklienė priminė visiems, kad kelionės yra tarsi nepagydoma liga, kuri suteikia nenusakomas emocijas.