Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Su seniūnais aptarti einamieji reikalai
Praėjusį trečiadienį Rietavo savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko seniūnų pasitarimas dėl būsimų seniūnaičių rinkimų ir artėjančios tradicinės Mykolinių šventės, kuri vyks rugsėjo 15–24 dienomis ir šiemet bus skirta Rietavo 770-ies metų paminėjimo sukakčiai.

Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir savivaldybės seniūnų susitikime aptarti visi einamieji klausimai. Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė ir teisininkė Ieva Varpiotienė supažindino seniūnus su nauja artėjančių seniūnaičių rinkimų tvarka.

Seniūnaičiais negali būti renkamas asmenys, kurie pripažinti kaltais dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo, kuriems uždrausta būti organizacijų nariais ar kurie teismo spendimu pripažinti neveiksniais tam tikroje srityje.

Taip pat negali būti renkamas asmuo, kuris yra Savivaldybės tarybos narys, administracijos direktorius, vicemeras, kontrolierius, Kontrolės audito tarnybos darbuotojas, valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį toje Savivaldybėje, kurios teritorijoje vyksta rinkimai.

Susitikimo metu buvo aptarti ir kiti klausimai – pavėžėjimo, socialinių būstų, kelių priežiūros. A. Černeckis papasakojo, kad spalio pradžioje Rietavo savivaldybėje planuojama susitikti su asmenim, atsakingais už regioninių kelių priežiūrą.

Šio pasitarimo metu išsamiai aptarta ir artėjančios Mykolinių šventės programa, kuri rietaviškius ir miesto svečius džiugins net dešimt dienų.

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pristatė Europos paveldo dienoms skirtą programą „Gyvasis kunigaikščių Oginskių paveldas: meistriškumo laboratorija“ ir parodą „Sakralinis Oginskių paveldas“. Kartu numatyta konferencija apie pirmąjį Rietavo paminėjimą istoriniuose šaltiniuose su docentu Vaciu Vaivada.

VšĮ „Rietavo žirgynas“ direktorius Rimantas Gricevičius pristatė žirgų konkūro atidarymą, projektą „Saulėto oranžinio traukinuko kelionė per Lietuvą“ ir tautodailininkų amatininkų mugę, vyksiančią Vatušių kaime.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus pakvies tradicinis dviračių važiavimas po Rietavo apylinkes, kurio dalyviai galės pasirinkti, kuria trasa nori važiuoti: sunkesne, skirta profesionalams, su daugiau iššūkių, ar lengvesne. Įveikus trasą, lauks gardi košė ir arbata bei apdovanojimai.

Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė pristatė naujo formato Mykolinių šventės projektą – garsinius skaitymus „770 eilučių Rietavui“. Skaityti prozos ištraukas bus pakviesti rietaviškiai, o kas jie tokie, direktorė neatskleidė.

Džinsinės vakarienės organizatoriai visus kvies į Rietavo kultūros centrą ateiti pasipuošus džinsiniais aksesuarais. Čia netrūks įvairių atrakcijų. Džinsus plėšys Rietavo žirgyno žirgai, vyks madų šou, taip pat bus galima atnaujinti ir savo pačių džnsinius rūbus.

Šiais metais Mykolinių šventės dalyvių lauks ir menininkų garsinis bei kalbinis turas „Bilietų nėra“, Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ garso projekto pristatymas Rietavo parko dvaro teritorijoje, kurio metu žiūrovai, atėję su savo išmaniaisiais telefonais ir ausinukais bei stotelėse nuskenavę QR kodus, galės išgirsti apie Oginskių paveldą, kultūrą, sodo ir parko istoriją.