Skola auga, temperatūra krenta

„Rietavo viltis“ nuotrauka
„Rietavo vilties“ bendrijos nariams tenka laiką leisti itin vėsiose patalpose
Lapkričiui besibaigiant posėdžiavusi Rietavo savivaldybės taryba aptarė ne vieną gyventojams svarbų klausimą. Diskutuota apie Sauslaukyje esančios sporto aikštelės likimą, planuojamą pradėti buvusios Žadvainių mokyklos pastato remontą ir Žemaitijos kolegijos pastate besirenkančius neįgaliuosius pasitinkančią vos 10-ies laipsnių temperatūrą.

Glumina verslininkų planai

Per Tarybos posėdį socialdemokratas Viktoras Krajinas teiravosi, ar tiesa, kad būrelis verslininkų ketina išardyti dabar visiems atvirą teniso aikštelę, esančią Sauslaukio kaime, ir vietoj jos įrengti mokamą aikštelę sparčiai populiarėjančiai naujai sporto šakai – padeliui?

„Gyventojai sunerimę, sako, kad šalia yra sklypas – tegul stato tenai, o dabartinė aikštelė lai lieka atvira bendruomenės poreikiams“, – kalbėjo jis.

Atsakydamas meras Antanas Černeckis sakė žinantis šią situaciją. Esą padelio aikštelę planuoja įrengti septyni verslininkai. Iš pradžių vietos tam dairytasi buvusios Žemaitijos kolegijos sporto salėje, bet ten trūksta erdvės, todėl pasirinktas Sauslaukis.

Pasak mero, verslininkai yra pasirengę nuomotis ten esančią senąją aikštelę, kuri, įrengus naują teniso aikštelę miesto centre, tapo nebereikalinga – „Stovi tam, kad stovėtų“. Kalbėta, kad detaliau šis klausimas bus nagrinėjamas gruodžio mėnesį, prieš Kalėdas.

Susirūpino dėl bendruomenės

Aptarus Sauslaukio reikalus, peršokta prie Žadvainų. Jau minėtas V. Krajinas sakė išgirdęs, kad buvusios Žadvainių mokyklos pastatus įsigijęs verslininkas pavasarį pradės juos remontuoti ir ten besiglaudžianti bendruomenė veikiausiai liks be patalpų. Tarybos narys siūlė pasidomėti galimybe įsigyti dalį buvusios girininkijos pastato ir ten įkurdinti bendruomenę.

Vis tik meras sakė esantis tos nuomonės, kad buvusi girininkija taptų tikru galvos skausmu, mat pastatas statytas dar pokariu ir dabar yra ne pačios geriausios būklės.

O buvusią mokyklą įsigijęs verslininkas bendruomenės esą žadėjo neišvaryti. „Jis atvažiavo ir pasakė, kad bendruomenės neatstums ir kad su ja bus kartu, nes jei nuteiks kaimo bendruomenę prieš save, tada neturės ateities Žadvainuose. Juo labiau kad reikės rasti žmonių, kurie dirbtų tame versle“, – kalbėjo meras, tačiau nedetalizavo, kokia veikla ketinama užsiimti buvusios mokyklos patalpose.

Vis tik V. Krajinas sakė nesantis linkęs tikėti gerais verslininko ketinimais ir siūlė susitarimą, kad bendruomenė galės turėti patalpas šiame pastate, įforminti raštu. „Nes žodinis susitarimas lieka žodinis. Manau, tik laiko klausimas, kada pasakys, jog bendruomenė trukdo“, – replikavo politikas.

Neįgaliesiems – netinkamos sąlygos

Konservatorius Egidijus Gricius išsakė susirūpinimą dėl sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“, kuri šiuo metu glaudžiasi buvusios Žemaitijos kolegijos pastate.

„Nežinau, kas gali padaryti įtaką pastatus valdančiam „Veikliam Rietavui“ dėl šildymo, nes jau du kartus po savaitgalio rytais viduj buvo tik apie 10 laipsnių šilumos. Žmonėms susirinkus reikia būt tokioj temperatūroj, kol įšyla“, – kalbėjo Tarybos narys ir pridūrė, kad bendrijos nariai patys nepasiskųs tokiom sąlygom, tačiau ir be to aišku, kad šitaip būti neturėtų.

Vis tik meras mestelėjo akmenėlį ir į pačios neįgaliuosius vienijančios bendrijos daržą. Esą jau tada, kai ji pareiškė norą įsikurti kolegijos pastate, keltas klausimas, ar nebus bėdų žiemą dėl patalpų šildymo.

„Kalbėjom, kad mes nepajėgūs šitokių kompleksų šildyt. Bet jie apsisprendė, kad nori ten įsikurti, taip ir padarė. Sutinku, kad ten yra problema, ir iškart žinojom, kad ji bus. Kad būtų galima šildyt tik jų patalpą, reikėtų didelių investicijų. Nes dabar šildomas visas korpusas. Ir kituos kabinetuos ta pati temperatūra“, – dėstė meras.

A. Černeckis pažadėjo susėsti prie stalo su „Veiklaus Rietavo“ vadovu ir kalbėti, kaip pagerinti sąlygas neįgaliųjų bendrijai. Bet tuoj pat suabejojo, ar bus rasta išeitis, nes esą jau dabar „Veiklus Rietavas“ nebesugeba padengti sąskaitų už šildymą – skola jau siekia 70 tūkst. eurų.