Šventųjų vagys įsisuko ir į Rietavą

Kultūros vertybių registro nuotrauka
Policija prašo visų, žinančių ką nors apie šias dingusias skulptūras, nedelsiant pranešti telefonu 112
Nesenai „Žemaitis“ rašė apie neeilinę vagystę Šateikių seniūnijoje, Mišėnų kaime, kur iš koplytėlės dingusi Nukryžiuotojo skulptūra gyventojų širdyse pasėjo nerimo sėklą. Išsiaiškinti, kieno tai darbas, iki šiol nepavyko, o vakar Spraudžio kaime, Rietavo savivaldybėje, pasigesta net trijų šventųjų skulptūrėlių.

Iš Spraudžio bažnyčios teritorijos dingusios trys medinės skulptūros yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą, o juodojoje rinkoje jų kaina siekia net keletą tūkstančių eurų.

Kaip mus informavo Rietavo policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Aurimas Puidokas, pranešimas apie vagystę gautas lapkričio 20 dieną, 8 valandą ryto. Nustatyta, kad iš bažnyčios šventoriaus dingo dvi šv. Barboros skulptūrėlės ir „Pieta“. Koplytstulpis, kuriame jos stovėjo, statytas 1927 metais.

Rietavo pareigūnai išsiaiškino, kad Plungės, Šilalės, Telšių, Kretingos ir Klaipėdos rajonuose pastaruoju metu užfiksuota ne viena tokio pobūdžio vagystė. Tai patvirtina faktą, kad siaučia pavieniai asmenys ar grupė žmonių, ir jų taikinyje – būtent šventųjų skulptūros.

Vagių organizuotumas ir gudrumas stebina – pavogę norimą skulptūrą, į jos vietą ilgapirščiai pastato paprastą gipsinę, vien tam, kad nukreiptų aplinkinių dėmesį ir niekam nekristų į akis.

Dėl vagystės Spraudžio kaime pradėtas ikiteisminis tyrimas.