Bangavo „Vikingų regata“

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Nepralenkiamoji komanda nugalėtoja – „Palangos vandenys“
Rugpjūčio 19-ąją jau šeštus metus iš eilės Plungės jūroje vyko tradicinės „Vikingų regatos“ laivų varžybos, kurias organizavo Plungės rajono savivaldybė bei Plungės sporto ir rekreacijos centras.

Padėkos ir sveikinimai

Į tradiciniu jau tapusį renginį susirinko gausus būrys ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų, kuriuos šventės atidarymo proga pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Sveikinu visus, kurie bent trumpam ryžotės tapti vikingais. Džiaugiuosi, kad ši šventė, kurią organizuojam jau ne pirmus metus, taip šauniai prigijo, o prie mūsų gražios pakrantės sutelkia vis gausesnį būrį „Vikingų regatos“ aistruolių ir Plungė darniai draugauja su vandeniu. Gerų startų visiems ir puikių rezultatų“.

Meras džiaugėsi, kad šiais metais savo jėgas panoro išbandyti net 14 vyrų ir net 6 moterų komandos. A. Klišonis padėkos žodį tarė ir renginio partneriams: sporto klubui „Birštono Nemunas“ bei jo vadovui Arvydui Stašaičiui, kad atvažiuoja tokį tolimą kelią ir mokina irklavimo subtilybių bei Plungės sporto ir rekreacijos centrui ir jo direktoriui Arvydui Viršilui.

A. Stašaitis kalbėjo, kad žemaičiai, pasirodo, yra itin tvirto būdo ir užsispyrę bei demonstruoja puikius irklavimo įgūdžius, labai stengiasi ir tobulėja. Taip pat paragino aktyviau įsijungti ir moksleivių komandas.

Žiūrovų laukė įvairios pramogos

Be pagrindinės „Vikingų regatos“, renginio metu vyko ir kitų azartiškų varžybų. Visi norintys galėjo savo jėgas išbandyti virvės traukimo katamaranais rungtyje, orientavimosi su baidarėmis, vandens nešimo, irklenčių, sprinto ir kanojų varžybose.

Pasivaržyti „Vikingų regatoje“ iš viso panoro net 20 komandų, kurioms laivais reikėjo įveikti pusės kilometro nuotolį. Tarp skrodžiančiųjų bangas Plungės jūra buvo dalyvių atvykusių iš Klaipėdos ir Palangos, taip pat Alsėdžių bei Šateikių seniūnijų suburtos komandas.

Savo komandas į „Vikingų regatos“ varžybas delegavo įvairios verslo įmonės, visuomeninės organizacijos ar partijos, savivaldybės darbuotojai, kariai ir draugų kompanijos.

Finalinės regatos kovos

Vyrų regata prasidėjo kvalifikaciniais plaukimais, po kurių komandos buvo suskirstytos į pusfinalio plaukimus. Pusfinaliuose vyko keturi plaukimai ir iš kiekvieno komanda nugalėtoja pateko tiesiai į finalą.

Finaliniame plaukime netrūko įtampos, užsispyrimo ir ryžto. Komandų pastangos buvo įvertintos žiūrovų ir palaikančiųjų ovacijomis ir plojimais. Vyrų finalinėje kovoje greičiausia buvo komanda „Trumpai ir aiškiai“, atstumą įveikę per 2 minutes ir 4 sekundes. Antroji parplaukė „Klaipėdos nafta“ (2 min. 7 sek.), treti – „Plungės liūtai“, pusę kilometro įveikę per 2 min. 11 sek., ir ketvirtoji komanda – „Playroom“ (2 min. 17 sek.).

Moterų finalo regatoje plaukė keturios komandos: pusfinalių nugalėtojos ir dvi komandos, kurios pusfinalio plaukime parodė geriausią laiką. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo „Palangos vandenų“ komanda, trasą įveikusi per 2 minutes ir 26 sekundes. Antroji vieta atiteko komandai „Plungės verslios moterys“ (2 min.26 sek.). Trečiąją vietą iškovojo Savivaldybės komanda „Vėtra+“ (2 min. 34 sek.), o ketvirtoje vietoje po aršios kovos liko „Babrungo uogos“ (2 min. 41 sek.)

Vandens sporto rungtys ir nugalėtojai

Orientavimosi baidarėmis nugalėtojais tapo: Igno Razučio ir Barboros Razutytės komanda, antroji vieta atiteko Irmanto ir Karolio Mockų komandai, o trečioje vietoje liko Simonas ir Algirdas Mikniai.

Moterų vandens nešimo varžytuvėse pirmoji vieta garbingai atiteko „Litspringo“ moterų komandai, o vyrų varžytuvėse geriausiai pasirodė „Klaipėdos naftos“ komanda. Paguodos prizai buvo įteikti „Babrungo uogoms“ ir klubui „Volvo“ iš Klaipėdos.

Virvės traukimo katamaranais varžybose, geriausiai pasirodė „Ruonių“ komanda, antrieji liko „Al siedu“, o treti – „Volvo“ komanda.

Irklenčių varžybose geriausią rezultatą pademonstravo „Ruonių“ komanda. Antrieji buvo „Birštono Nemunas“, treti –„Vėžių“ komanda.

Baidarių ir kanojų varžybų vaikų amžiaus grupėje pirmoji vieta atiteko Mantui Gudauskui, antroji – Romui Rupeikai ir trečioji – Tautvydui Narkui.

Jaunučių amžiaus grupėje geriausius rezultatus pademonstravo ir pirmąją vietą pelnė Domas Gudauskas, antroje vietoje liko Mantvilė Mačernytė, o trečioje – Edvinas Narkus.

Jaunių grupėje geriausią rezultatą parodė Dominykas Razma, antroje vietoje buvo Mantas Skarulskis, o trečioji vieta atiteko Erikui Lukšui.

Renginio metu, Plungės LIONS klubas rūpinosi, kad visų susirinkusių dalyvių ir žiūrovų pilvai būtų sotūs ir vaišino gardžia žuviene.