Bėgiko rankose – dar viena solidi pergalė

Asmeninio archyvo nuotrauka
Andrius Preibys – greičiausias „Vilties bėgimo“ maratonininkas
Kasmet Klaipėdoje vykstantis „Vilties bėgimas“ – ne tik sporto renginys, bet ir graži socialinė akcija. Jos dalyviai, mokėdami registracijos mokestį, paremia onkologinius ligonius, neįgaliuosius, emocinių sutrikimų turinčius vaikus. Su jais sekmadienį solidarizavosi ir Plungės klubo „Versmė“ narys Andrius Preibys, pasirinkęs bėgti maratoną – net 42 kilometrus. Ir šiame „Vilties bėgime“ greitakojis plungiškis savo varžovams nepaliko jokios vilties – į finišą atbėgo pirmasis.

A. Preibio pavardė sporto pasaulyje pasigirsta vis dažniau. Besiregistruojantieji į bėgimo varžybas žino: jei tarp varžovų bus šis tarptautiniu sporto meistru pripažintas žemaitis, dėl pergalės teks labai įnirtingai pakovoti.

Kaip jau esame rašę, ilgus ir labai ilgus nuotolius pamėgęs bėgti Andrius apie save ypač garsiai pranešė liepos mėnesį Vilniuje vykusiose šimto kilometrų bėgimo varžybose – savarankiškai besitreniruojantis plungiškis tuomet užlipo ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Atvykęs ir į „Vilties bėgimą“ daug laiko ir jėgų treniruotėms skiriantis Andrius tikėjosi gerų rezultatų. Ir nei savo, nei sirgalių lūkesčių nenuvylė: startavęs tarp šimto maratonininkų, juos visus paliko užnugaryje. Trasoje sugaišęs 2 val. 41 min. ir 28 sek., plungiškis finišo tiesiąją kirto pirmasis. Artimiausias jo varžovas finišavo tik praėjus 12-ai minučių po mūsiškio triumfo.

„Tai kol kas pats „greičiausias“ mano rezultatas maratono distancijoje“, – po varžybų „Žemaičiui“ sakė Andrius, neslėpdamas, kad yra labai patenkintas tokiu pasiekimu, juolab kad „Vilties bėgime“ dalyvavo pirmą kartą.

Nors bėgimas ratais (jų teko įveikti 8-is) šiek tiek vargino, pasak plungiškio, greitą tempą padėjo palaikyti puikus oras ir šiltas klaipėdiškių palaikymas.

Pergalė, išplėšta Klaipėdoje, Andriui šiemet jau trečioji. O kur dar užimtos prizinės vietos – jų sako jau nebesuskaičiuojąs. Viena „šviežiausių“ – prieš dvi savaites Trakų pusmaratonyje užimta trečioji vieta.

O kol Andrius skynė pergalę „Vilties bėgimo“ varžybose, kiti „Versmės“ klubo nariai dalyvavo Varėnos rajone, Kibyšių miške, vykusiame Lietuvos orientavimosi sporto čempionate. Geriausiai sekėsi šio čempionato estafetėje dalyvavusiems Raimondui Laurinaičiui, Pauliui Kudriavcevui ir Mindaugui Lukauskui. Trijulę nuo prizinės trečiosios vietos skyrė tik daugiau nei minutė. Vyrų nuo 35-erių metų amžiaus grupėje jie aplenkė 13 komandų ir tarp 17-os dalyvių buvo ketvirti.