Iš čempionatų grįžo su medaliais

Plungės „Bokšto“ nuotrauka
Plungiškiai šachmatininkai E. Kurmis (kairėje) ir L. Luotė su apdovanojimais
Rugsėjo 10–13 dienomis Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje, įvyko Lietuvos jaunių komandiniai greitųjų bei asmeniniai žaibo ir greitųjų šachmatų čempionatai. Savo jėgas juose išbandė ir plungiškiai. Iš Vilniaus jie grįžo su medaliais.

Pirmąją dieną vyko Lietuvos jaunių (iki 14 metų) komandinis greitųjų šachmatų čempionatas. Varžybos vyko šveicariška 7-ių ratų sistema. Komandoje žaidė 4 šachmatininkai. Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) komandą sudarė Matas Praspaliauskas, Ugnius Žalimas, Karolis Kapickis ir Barbora Gedvilaitė. Iškovoję 4 komandines pergales ir patyrę 3 pralaimėjimus, plungiškiai užėmė garbingą penktąją vietą tarp 17-os komandų.

Galinga Marijampolės komanda buvo sutriuškinta „sausu“ 4:0 rezultatu. Plungiškių komandą šiose varžybose į priekį tempė antroje lentoje žaidęs U. Žalimas, surinkęs 5,5 taško.

Antrąją dieną surengtas Lietuvos jaunių (iki 18 metų) komandinis greitųjų šachmatų čempionatas. Varžybos vyko šveicariška 6-ių ratų sistema. Komandoje žaidė 4 šachmatininkai. Už Plungę žaidė SRC komanda, kurioje – Ignas Mačiuitis, Edvinas Kurmis, M. Praspaliauskas ir U. Žalimas. Iškovoję 3 komandines pergales ir patyrę 3 pralaimėjimus, plungiškiai užėmė 6 vietą tarp 12 komandų.

Tos pačios dienos vakare įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių asmeninis žaibo čempionatas. Ypač sėkmingai tarp aštuoniolikmečių pasirodė E. Kurmis. Jis surinko 6 taškus iš 9 galimų ir pasidabino bronzos medaliu. Tarp keturiolikmečių mergaičių labai nedaug iki medalio trūko B. Gedvilaitei. Ji surinko 5 taškus iš 9 galimų ir užėmė ketvirtąją vietą. Dešimtmečių grupėje K. Kapickis liko septintas. Kitų plungiškių rezultatai – kuklesni.

Paskutines dvi dienas vyko Lietuvos vaikų ir jaunių asmeninis greitųjų šachmatų čempionatas. Čia plungiškių gretose suspindo tarp aštuonmečių žaidusio Liutauro Luotės žvaigždė. Nors patirties trūkumas iš pradžių jam trukdė gerai startuoti (Liutauras turėjo 2 taškus iš 4 galimų), tačiau žemaitiško užsispyrimo ir didelio noro dėka Liutauras, suradęs savyje jėgų, laimėjo paskutines 4 partijas ir, surinkęs 6 taškus iš 8 galimų, džiaugėsi Lietuvos čempionato bronziniais apdovanojimais.

Keturiolikmečių grupėje M. Praspaliauskas liko 9, aštuoniolikmečių grupėje I. Mačiuitis – 8. Kiti plungiškiai taip pat pasirodė garbingai, bet į dešimtuką nepateko.

Šie Lietuvos čempionatai eilinį kartą parodė, jog mažas Plungės miestelis šachmatų žemėlapyje yra tarp didžiųjų Lietuvos miestų.