Irkluotojai sėkmingai baigė sezoną

Kaune, Lampėdžių ežere, surengtose baidarių ir kanojų varžybose Šiaulių atstovai sėkmingai užbaigė sezoną.

Justina DIKŠAITĖ

justina@skrastas.lt

Dominykas Murza demonstravo ištvermę

Vyrų baidarių 10000 metrų maratono rungtyje trenerio Rimo Bernoto auklėtinis Artūras Zubė užėmė antrąją vietą.

Kanojininkų varžybose dalyvavo dvylika šiauliečių. Geriausiai sekėsi Dominykui Murzai. Jis jaunių amžiaus grupėje 10 000 metrų distancijos rungtyje užėmė antrąją vietą, į priekį užleisdamas metais jaunesnį visaginietį Vadim Korabov.

D. Murzos treneris Artūras Navickas sakė, kad jaunių ir suaugusiųjų grupės kanojininkai startavo kartu. „Buvo įdomu stebėti, kaip apylygiai iriasi jauni ir suaugę kanojininkai, – pasakojo treneris. – Dominyką aplenkė tik du trejais metais vyresni jaunimo grupės sportininkai: tik pusmetriu Jevgenij Kuračionok iš Visagino ir Henrikas Žustautas iš Vilniaus (apie 50 m)“.

Pernai D. Murza šiose varžybose aplenkė H. Žustautą, kuris Europos jaunių čempionatuose yra pelnęs ne vieną prizinę vietą. D. Murzai dėl lėšų trūkumo vis nepavyksta sudalyvauti aukštesnio rango varžybose.

Kitas Šiaulių kanojininkas Donatas Valteris šioje rungtyje užėmė ketvirtą vietą. Mantas Povilaitis ir Osvaldas Murza neatlaikę spartos distanciją paliko po 7,5 kilometro. Taip O. Murza stipriausio Šiaulių kanojininko pozicijas užleido metais jaunesniam pusbroliui D. Murzai.

Nugalėtoja plaukė skolinta valtimi

Kaune Šiauliams atstovavo tik trys irkluotojos. „Didelės konkurencijos nebuvo, todėl 2500 metrų distancijos rungtį be vargo pirma įveikė Europos jaunių ir jaunimo 5-osios vietos laimėtoja Rūta Dagytė. Antra atsiyrė Evelina Serafinaitė, trečia – Gabrielė Čerepokaitė“, – rezultatus pristatė A. Navickas.

Treneris apgailestavo, kad darbšti ir pirmąją vietą iškovojusi R. Dagytė irkluoja skolintomis valtimis, nes neturi savos. „Valtį galima nupirkti už 4,5–7 tūkstančius litų. Tačiau nei „Atžalyno“ sporto mokykla, nei „Talšos“ sporto klubas tiek pinigų neturi“, – sakė A. Navickas.

Vaikų amžiaus grupės kanojininkui Rokui Tamašauskui sekėsi 2500 metrų distancijos rungtyje – jis užėmė trečią vietą.

„Nors irklavimo sezonas jau baigiasi, irkluotojai dar treniruosis ežere, kol leis teigiama oro temperatūra – būtina kuo geriau pasiruošti kitų metų sezonui. Žiemos pradžioje kelias dienas pailsėję irkluotojai vėl kasdien sunkiai treniruosis sporto, treniruoklių salėse, baseine bei slidinėdami lauke“, – sakė A. Navickas.

Asmeninė nuotr.

VARŽOVAI: Jaunių grupėje Dominykas Murza (kairėje) 10 kilometrų distancijoje atsikvėpti nedavė suaugusiųjų atstovui Jevgenij Kuračionok.