Išdalyti 2014 metų futbolo sezono apdovanojimai

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje oficialioje Lietuvos futbolo federacijos šventėje taurės ir medaliai įteikti „SMSCredit.lt A lygos“ čempionato, I lygos, dublerių, senjorų, moterų pirmenybių nugalėtojams, geriausiems ir rezultatyviausiems žaidėjams, kitiems laureatams. Apdovanojimų pelnė Šiaulių ir Pakruojo futbolininkai.

Laureatais tapo pirmą kartą

Šventės kulminacija tapo 2014 metų geriausiųjų futbolininkų ir trenerių rinkimų rezultatų paskelbimas. Visi nugalėtojai laimėjo pirmąjį kartą.

Geriausio Lietuvos futbolininko rinkimuose nugalėjo vartininkas Giedrius Arlauskis iš Bukarešto „Steaua“ (Rumunija), o geriausiu Lietuvos „SMSCredit.lt A lygoje“ pripažintas Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas Deividas Šemberas.

Pakruojo „Kruojos“ žaidėjas Ričardas Beniušis geriausio futbolininko rinkimuose nuo nugalėtojo atsiliko 934 taškais ir liko trečias.

Perspektyviausio jauno Lietuvoje žaidžiančio futbolininko prizas atiteko Klaipėdos „Atlanto“ puolėjui Donatui Kazlauskui. Geriausiu treneriu pripažintas antrus metus iš eilės su „Žalgiriu“ čempionu tapęs specialistas iš Lenkijos Marekas Zubas. Geriausio trenerio rinkimuose antrąją vietą užėmė „Kruojos“ strategas Vladimir Čeburin.

Titulai – „Kruojai“

M. Zubo treniruojamas „Žalgiris“ atsiėmė aukso medalius ir šalies čempionų taures. Viena jų liks vilniečiams visam laikui, o kita taurė yra pereinamoji, tad kitąmet gali sulaukti naujų savininkų.

Pirmą kartą klubo istorijoje sidabro medalius iškovojo mažiausio „SMSCredit.lt A lygos“ miesto komanda – Pakruojo „Kruoja“. Pernai vicečempionu tapęs Klaipėdos „Atlantas“ nusileido laipteliu žemiau.

Dublerių lygoje nugalėjo „Kruojos“ rezervinė komanda, o Panevėžio „Ekrano“ puolėjas Edvardas Tamulevičius antrą sezoną iš eilės tapo geriausiu snaiperiu.

Dar vieną titulą į Pakruojį parsivežė Tautvydas Eliošius, kurio įvartis į „Ekrano“ vartus Futbolo.TV svetainės lankytojai išrinko gražiausiu šių metų sezone. „Kruoja“ taip pat pripažinta korektiškiausia komanda.

Rezultatyviausio žaidėjo titulas atiteko 19 įvarčių šį sezoną įmušusiam „Šiaulių“ legionieriui iš Kroatijos Niko Tokičiui.

„Gintrai-Universitetui“ lygių nėra

Lietuvos moterų futbolo A lygos auksą jau dešimtą kartą iš eilės matavosi Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda. Po metų pertraukos sidabrą iškovojo Kauno „FM-Žara“, o trečiąją vietą antrą sezoną iš eilės laimėjo Vilniaus MFA „Žalgiris“.

Net penki geriausiųjų titulai atiteko „Gintros-Universiteto“ futbolininkėms. Geriausia šalies futbolininke tapo legionierė iš Azerbaidžano Ana Alekperova, rezultatyviausios prizas pirmą kartą atiteko Simonai Veličkaitei, pelniusiai 28 įvarčius. Geriausia vartininke pripažinta Greta Kaselytė, geriausia gynėja – Vestina Neverdauskaitė, geriausia puolėja – Rasa Imanalijeva.

Perspektyviausia žaidėja pripažinta 14-metė „Žalgirio“ žaidėja Gabija Gedgaudaitė.

Kiti apdovanojimai

Antrajame šalies futbolo divizione – LFF I lygoje – aukso medalius iškovojo Kauno „Stumbras“, kurį į priekį vedė 26 įvarčius šį sezoną įmušęs patyręs puolėjas Artūras Rimkevičius (2011–2012 metais atstovaudamas „Šiauliams“, jis pelnė 44 įvarčius). Kauniečiai tik pirmenybių finiše aplenkė Vilniaus Mykolo Romerio universiteto atstovus, o trečias liko šiemet atgimęs Utenos „Utenis“.

Senjorų pirmenybėse tarp jaunesniųjų nugalėtojų titulą gynusią Alytaus „Dainavą“ po dramatiškos kovos įveikė Gargždų „Veteranas“, o vyresniųjų gretose laureatais vėl tapo „Kauno“ senjorai.