Naujausios
Pagaliau atsiskaitė
Praėjusių metų „Plungės futbolo“ veiklos ataskaitą pristačiusi įstaigos vadovė Jurgita Skersė pradėjo ne nuo finansinių reikalų, o nuo bendros situacijos. Direktorė pasakojo, jog pernai futbolo užsiėmimus lankė 235 vaikai. Esą 2021-ieji buvo paženklinti pandemijos, dėl to buvo apribota įstaigos veikla, nevyko treniruotės, dalis veiklos persikėlė į virtualią erdvę. Neįvyko ir daug renginių, tačiau tai nereiškia, jog pernai jų apskritai nebuvo. J. Skersė vardijo vykusius čempionatus, turnyrus, vasaros stovyklas bei kitus futbolininkams skirtus renginius ir jų dalyvių skaičius. Direktorė pasidžiaugė, kad bendruomenė aktyviai dalyvauja futbolo renginiuose, ir tikino, kad jie suvienija, skatina domėtis šia sporto šaka.
Kalbėdama apie „Plungės futbolą“, jo direktorė sakė, kad 2021 m. įstaigoje dirbo 16 darbuotojų. Detaliau pristatyti futbolininkų treneriai – pasakota apie jų kvalifikacijas.
Prieš pradėdama kalbėti apie įstaigos problemas, J. Skersė pasidžiaugė, kad dabar futbolo treniruotės vyksta ir Rietave. Jas lanko dvi vaikų grupės, prie kurių ugdymo prisideda Rietavo savivaldybė. Taip pat gelbsti ir Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) lėšos.
Nors džiugina, jog po truputį plečiasi futbolą lankančių vaikų ir jaunimo skaičius, bet tai esą išryškina gana didelę problemą – Plungėje trūksta sporto bazių, ypač šaltuoju metų laiku. Bėda ir su treneriais – juntama jų stoka. Sunku sudominti jaunimą dirbti treneriais, nes jauni žmonės nenori dirbti mažame mieste, be to, čia atlyginimai – kuklūs.
Išklausę ataskaitą posėdžiavusieji teiravosi, ar „Plungės futbolas“ sulaukia privataus verslo paramos. J. Skersė patikino, jog verslas tikrai remia, tačiau nebe taip dosniai: ankstesniais metais įstaigą pasiekdavo daugiau nei 30 tūkst. eurų, šiemet parama – perpus mažesnė. Tai įtakoja išaugusios energijos išteklių kainos, karas Ukrainoje.
Neliko neužduotas ne sykį ankstesnių posėdžių metu keltas finansų klausimas – klausta, kur „Plungės futbolas“ panaudoja iš Sporto rėmimo programos gautas lėšas. Pavyzdžiui, pernai įstaigai iš šios kišenės skirta 5 900 eurų. J. Skersė aiškino, jog ši suma – „mizeris“, nes vien transporto išlaidos įstaigai pernai atsiėjo 8 650 eurų. Anot direktorės, būtent joms padengti ir sveikatingumo renginiams organizuoti ir skiriami iš minėtos programos įstaigai atriekti pinigai.
Vėl liko nieko nepešę
Sporto tarybos posėdžio metu teko išklausyti ir nemažai prašymų. Vieną jų pateikė vaikų, lankančių lauko teniso treniruotes Plungėje, tėvų bendruomenė. Kaip sakė jai atstovavę Kristina Gelumbickienė ir Saulius Gramauskas, tėveliai džiaugiasi, jog mūsų mieste atsirado teniso kortas, kur gali treniruotis jų atžalos, tačiau didžiuliu iššūkiu tampa jo mėnesinio abonentinio mokesčio, vaikui siekiančio 56 eurus, kaštai.
Sporto tarybos pirmininkas Julius Nekrašas priminė, jog tenisininkai į Savivaldybę kreipiasi jau ne pirmą kartą – anksčiau prašyta kompensuoti trenerio atlyginimo išlaidas. Pirmininkas patikino, jog visi norėtų pagelbėti jaunųjų tenisininkų tėvams, tačiau šiuo metu tai padaryti – sudėtinga, nes sporto rėmimo kišenėje, baigiantis metams, jau švilpauja vėjai.
Tačiau posėdyje dalyvavęs administracijos direktorius Mindaugas Kaunas aiškino, kad Sporto plėtros programa toli gražu nėra vienintelis galimas finansavimo šaltinis. Pasak jo, tenisininkai gali siekti ir NVŠ lėšų. Kitas variantas – kreiptis į Plungės sporto ir rekreacijos centrą (SRC) su prašymu papildyti turimą kultivuojamų šakų sąrašą tenisu. Tada vaikams treniruotės kainuotų pigiau.
Tėvelius šis variantas labiausiai ir sudomino, tačiau iškilo kita problema. Išsiaiškinta, kad dabar su vaikais dirbantis treneris neatitinka tokiai įstaigai keliamų reikalavimų. Todėl pasiūlyta pirmiausia susirasti tinkamą trenerį ir tada dar kartą kreiptis šiuo klausimu.
O Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis siūlė apsvarstyti ir NVŠ lėšų panaudojimo galimybę. Esą jo dukra lanko teniso treniruotes Klaipėdoje, kur jos kainuoja 85 eurus per mėnesį, tačiau 15 eurų šios sumos dengiama būtent NVŠ lėšomis. „Tai nėra daug, bet tikrai džiaugiamės ir tokiu prisidėjimu“, – kalbėjo A. Zamulskis.
Prašė patalpų administracijai
Nemažai prašymų Sporto tarybai buvo pateikęs ir Plungės SRC. Viename jų įstaiga prašo patalpų administracijos darbuotojams. Tačiau į šį prašymą SRC jau buvo sulaukusi oficialaus Plungės rajono savivaldybės administracijos atsakymo, kuriame aiškinama, jog Plungės rajono savivaldybės strateginiuose planuose yra numatyta sutvarkyti ir plėsti sporto infrastruktūrą, siekiant gerinti sportinius pasiekimus, tačiau centro administracijai suteikti naujas patalpas neplanuojama, kadangi įstaigos įgyvendinamuose projektuose yra numatytos darbo vietos, treniruoklių salės, trenerių kabinetai. Dėl to įstaigos prašyta įvertinti vykdomų projektų apimtis ir planuotis darbus šiuo metu valdomose patalpose.
Kaip žinia, Plungės SRC administracija įsikūrusi Akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, tačiau, A. Viršilo nuomone, SRC administracija turi būti ne mokykloje, kur viename kabinete turi grūstis po kelis darbuotojus, o vienoje iš sporto bazių.
Sporto tarybos posėdžio metu diskutuota ir apie tai, kokiu principu kitais metais bus skirstomos Sporto plėtros programos lėšos, aptartos sportininkų premijos.