„Jūs esat Plungės garbė“

Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Geriausių sportininkų dešimtukas
Metams ritantis į pabaigą surengtos iškilmės, kurių metu tradiciškai pasidžiaugta Plungės krašto sportininkų pasiekimais, pagerbti ir apdovanoti tie, kurie sunkiu ir nuoširdžiu darbu per šiuos metus labiausiai garsino Plungės vardą. „2022-ieji – itin gausūs pergalių ir laimėjimų“, – pastebėjo ne vienas į Plungės kultūros centre vykusius sportininkų apdovanojimus atėjęs valdžios atstovas. Tuo džiaugėsi ir mūsų krašto sportininkų kalvės – Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) – kolektyvas bei visa sporto bendruomenė.
Pirmiausia buvo apdovanoti geriausi komandinių sporto šakų sportininkai, komandos bei jų treneriai. Ir tik vėliau, it vyšnaitė ant torto, paskelbtas geriausių sportininkų dešimtukas, kurio viršūnėje šiemet – lengvaatletis Andrius Preibys.
Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Scenoje – baidarių ir kanojų sporto bei valdžios atstovai

Itin derlingi metai

Gausiai į Plungės SRC surengtas apdovanojimų iškilmes susirinkusią sporto bendruomenę pirmiausia pasveikino meras Audrius Klišonis. Jis dėkojo sportininkams už darbą, pasiekimus ir rezultatus, kurių dėka Plungė gali pasigirti esanti viena sportiškiausių savivaldybių.

„Ačiū jums už tą darbą. Jūs esat ne tik sportininkai, ne tik treneriai, jūs esat mūsų savivaldybės ambasadoriai Lietuvoje ir ne tik“, – kalbėjo meras, kartu perduodamas Seimo nario Jono Varkalio sveikinimą ir padėką geriausiems Plungės rajono savivaldybės sportininkams ir visai sporto bendruomenei.

Plungės krašto sportininkus sveikino ir administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, pasak kurio, valdininkų darbas – pasirūpinti sporto bazėmis, o sportininkų – parvežti į gimtąjį kraštą kuo daugiau medalių. O jų šiais metais užderėjo itin gausiai.

Puikiais sportininkų rezultatais bei pergalėmis patenkintas buvo ir Sporto tarybos pirmininkas Julius Nekrašas. Pasinaudodamas proga, jis padėkojo kolegoms iš Sporto tarybos, dirbančios sportininkų labui.

Pasidžiaugė gerėjančiomis sąlygomis

Žinoma, sveikinimo žodį tarė ir šventės šeimininkas – Plungės SRC direktorius Alvydas Viršilas, pirmiausia pasidžiaugęs, jog šiemet į apdovanojimus susirinko tokia gausybė sportininkų. Įstaigos vadovas prisipažino turįs svajonę sulaukti metų, kuomet salėje nebeliks nė vienos laisvos sėdimos vietos.

Neslėpdamas susijaudinimo A. Viršilas tikino neprisimenantis, kada dar buvo tiek daug pergalių ir laimėjimų „Turbūt per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį šie metai – patys sėkmingiausi. Žinoma, ne tik sėkmės sporte reikia. Pagrindinis dalykas – juodas sportininkų ir trenerių darbas. Priminkite, kada paskutinį kartą turėjom Europos čempioną, kada turėjom pasaulio ketvirtos ir aštuntos vietos laimėtojus, Europos dvyliktos vietos laimėtojus. Ir visa tai – per vienerius metus. Labai džiugu, kad šitas darbas, kurį jūs, sportininkai ir treneriai, įdedate, kad ir ne pačiomis geriausiomis sąlygomis, duoda tokius puikius rezultatus“, – kalbėjo SRC direktorius.

Jis pasidžiaugė šiemet atsidariusiu „Teniso slėniu“, netrukus duris atversiančiu baseinu ir galbūt po 3–4 metų atsidarysiančia sporto sale – šios naujosios bazės neabejotinai pagerins sąlygas sportuoti.

Dėkojo už darbštumą

Renginio metu sportininkus bei jų trenerius sveikino ir kiti šventės svečiai, tarp kurių – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Vida Bondauskienė. „Jūs esat Plungės garbė“, – dėkodama sportininkams net ir už mažiausius pasiekimus sakė ji.

Tęsiant seną tradiciją metų pabaigoje įvertinti sportininkų pasiektus rezultatus, pagerbti tuos, kuriuos ypač lydėjo sėkmė, kurie savo sunkiu triūsu labiausiai prisidėjo prie Plungės vardo garsinimo, pirmiausia įteiktos Plungės SRC padėkos. Pasidžiaugta, jog šiais metais bemaž 130 jaunųjų SRC sportininkų tapo Lietuvos čempionatų, pirmenybių prizininkais bei nugalėtojais.

Padėkos už puikius rezultatus įteiktos dešimties sporto šakų atstovams, tarp kurių – Danutės Zaleskienės ir Jolitos Domarkienės treniruojami orientacininkai, Ričardo Skrinskio auklėtiniai regbininkai, Mindaugo Tamošausko, Eugenijaus Timofejevo, Editos Lapienės ir Virgilijaus Lapio ugdomi jaunieji krepšininkai, šachmatininkai, kuriuos šio sporto paslapčių moko Genovaitė Žalimienė ir Sigitas Kalvaitis, jaunieji dziudo sporto atstovai, kurių treneriai – Robertas Zimkus ir Antanas Kasteckas, Aloyzo Damulio treniruojamos tinklininkės ir kiti.

Pagerbti ir perspektyvūs SRC krepšininkai: Gabija Tilvikaitė, Gabrielius Pečiulis bei Nojus Radžius. Pastarajam atiteko ir paskatinamasis prizas, įsteigtas įmonės „Litnaglis“ generalinio direktoriaus Mindaugo Bondauskio.

Padėkos sulaukė ir pats verslininkas bei kiti Plungės sportą remiantys įmonių vadovai. O Antanas Borumas – UAB „Constro“ generalinis direktorius – jaunųjų sportininkų nepamiršo ir per apdovanojimus – kai kuriems jis skyrė pinigines dovanas. Tokiomis dovanomis būrį jaunųjų sportininko nudžiugino ir J. Nekrašas.

Geriausi tarp komandinių sporto šakų

Išdalijus pinigines dovanas, apdovanoti geriausi komandinių sporto šakų sportininkai. Geriausiu šių metų Plungės savivaldybės krepšininku pripažintas Žygimantas Jocys. Pirmasis sportininko treneris – V. Lapis. Geriausia krepšininke pripažinta Monika Grigalauskytė, kurios pirmoji trenerė – E. Lapienė.

Ignas Razutis, kurio treneriai – Genadijus Glikmanas ir Eugenijus Jurgutis, pripažintas geriausiu krepšinio trys prieš tris žaidėju. Metų futbolininku paskelbtas Marius Skirmantas, kurio treneris – Kęstutis Petkus. Tarp merginų geriausiomis futbolininkėmis pripažintos sesės Emilija ir Miglė Grauslytės, treniruojamos Alvydo Mickevičiaus.

Seses scenoje keitė Virginijus Plaipa, kuris paskelbtas geriausiu metų regbininku. Vaikino treneriai – Mindaugas Grigaitis ir Edmundas Akula, pirmasis treneris – Ričardas Skrinskis.

Kita R. Skrinskio auklėtinė – Emilija Banytė – pripažinta geriausia regbininke. Šiuo metu mergaitė sportinį meistriškumą kelia Šiaulių sporto gimnazijoje.

Vėliau į sceną kviesti Povilo Rubino treniruojamas Mantas Žutautas, kuris šiemet tapo geriausiu tarp ripkininkų, bei geriausia tinklininke išrinkta A. Damulio auklėtinė Kornelija Šukytė.

Geriausiųjų dešimtukas

Prieš paskelbiant geriausiųjų dešimtuką, pagerbti už jo slenksčio likę, tačiau taip pat puikių rezultatų pasiekę sportininkai: dziudistai Tadas Narkus (treneris A. Kasteckas), Vygirdas Narkus (treneris R. Zimkus) bei irkluotojai Edvinas Šakinis ir Matas Skarulskis (treneris Edmundas Gelčinskas). Būtent šiems sportininkams ir atiteko minėti J. Nekrašo piniginiai prizai.

Taip pat apdovanotos geriausios šių metų sportinių žaidimų komandos. Geriausiųjų komandų trejetuke – krepšininkai, regbininkai ir lietuviško ritinio atstovai. Trečioji vieta atiteko M. Tamušausko treniruojamai SRC krepšinio komandai (2005 m.). Laipteliu aukščiau – regbio komanda „Perkūnas“, treniruojama M. Grigaičio ir E. Akulos. na, o trejetuko viršūnėje šiemet puikuojasi lietuviško ritinio komanda „Plateliai“, kurios treneris – P. Rubinas.

Vėliau pagarsintas ir ilgai lauktas geriausiųjų sportininkų dešimtukas. Akcentuota, jog šiais metais išrinkti geriausius sportininkus buvo itin sudėtinga – tarp sportininkų buvo didžiulė konkurencija.

Geriausiu 2022-ųjų rajono sportininku pripažintas lengvosios atletikos atstovas A. Preibys, kurio trenerė – J. Domarkienė. Antroji vieta atiteko D. Zaleckienės auklėtiniui orientacininkui Rimvydui Alminui, o trečioji – dar vienam J. Domarkienės auklėtiniui orientacininkui Leonui Mockūnui, kuris pernai buvo dešimtuko viršūnėje.

Žemiau rikiavosi šachmatininkas S. Kalvaitis (trenerė G. Žalimienė), krepšininkas Rokas Kreišmontas (treneriai E. Timofejevas ir M. Tamušauskas), dar vienas krepšinio atstovas Justas Stonkus (treneris M. Tamušauskas), sunkiaatletė Auksė Jonušaitė (treneris Evaldas Zaniauskas), motokrosininkė Paula Bertašiūtė (treneris Saulius Stankus), dziudistė Barbora Endriekutė (treneris R. Zimkus) ir lengvaatletis, disko metikas Matas Paplauskas (treneris E. Jurgutis).

Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Geriausiu šių metų sportininku pripažintas A. Preibys (centre), šalia – jo trenerė J. Domarkienė
Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Lietuviško ritinio komanda „Plateliai“ pripažinta geriausia
Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Motokrosininkė P. Bertašiūtė džiaugėsi dešimtuke užėmusi aštuntąją vietą