Metų sportininkas – lengvaatletis Andrius Preibys

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Metų sportininku išrinktas A. Preibys (dešinėje). Lengvaatlečio įvertinimu džiaugėsi ir olimpietis H. Žustautas (kairėje) bei A. Viršilas
Artėjant gražiausioms metų šventėms, įprasta susumuoti, kas nuveikta, kokių rezultatų pasiekta. Norėdamas pasidžiaugti pasiekimais, Plungės sporto ir rekreacijos centras (SRC) kasmet rengia geriausių metų sportininkų apdovanojimus. Ne išimtis ir šie metai – ketvirtadienį Plungės kultūros centre vykusių iškilmių metu pagerbti ir apdovanoti labiausiai nusipelnę mūsų krašto sportininkai bei komandos ir treneriai. Paskelbtas ir geriausiųjų dešimtukas, o jo viršūnėje jau antrus metus iš eilės – lengvaatletis Andrius Preibys.
Irkluotojui M. Skarulskiui (antras iš kairės) atiteko devintoji vieta

Dėkota sportininkams, jų treneriams ir rėmėjams

„Tęsiame tradiciją metų pabaigoje įvertinti Plungės rajono sportininkų, komandų, trenerių indėlį ir pasiektus rezultatus, pagerbti tuos, kuriems šiemet labiausiai sekėsi savo sunkiu ir nuoširdžiu darbu garsinti Plungės vardą“, – į gausiai susirinkusią sportininkų bendruomenę kreipėsi apdovanojimų šventę vedusi Simona Gudavičiūtė, pasidžiaugusi, jog renginyje dalyvauja ir ne vienas šalyje žinomas sportininkas, savo pirmuosius žingsnius žengęs būtent čia, Plungėje.

Renginio metu dėkota ne tik sportininkams ir jų treneriams, bet ir rėmėjams, be kurių pagalbos siekti aukštumų būtų sudėtingiau. Įteikiant rėmėjams padėkas akcentuota, jog visokeriopa jų parama ir dėmesys leidžia sportininkams tobulėti bei siekti pergalių. Padėkomis pagerbtas visas būrys rėmėjų, tarp kurių – įmonės „Plungės lagūna“, „Constro“, „Litnaglis“, „Plungės šaltis“, „Euromadėja“, Plungės sveikatos centras.

Plungės SRC direktorius Alvydas Viršilas priminė, jog šiemet jo vadovaujamai įstaigai – dešimt metų. Pradžia buvo sunki, kolektyvą sudarė vos du žmonės, o šiandien įstaigoje dirba bemaž pusšimtis darbuotojų.

„Labai džiaugiuosi, kad per tuos 10 metų padarėm didžiulę pažangą – daug žingsnių į priekį ir sportininkų rengimo, ir sporto renginių srityje, ir šiandien puikiai veikiančiam baseine. Nuoširdus ačiū visam kolektyvui. Tam tikrą etapą įveikėm, laukia nauji iššūkiai. Jei turėdami prastas sporto bazes ir puikius specialistus kasmet pasiekiame vis geresnių rezultatų, mūsų auklėtiniai dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose, tai dabar bus dar geriau, nes daromi ženklūs pokyčiai sporto bazių statybose, – kalbėjo direktorius ir pasidžiaugė atsidariusiu baseinu, irklavimo bazės, sporto arenos statybomis. – Tikiuosi, sporto sąlygos treneriams bus dar geresnės. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyksta pritraukti jaunų specialistų. Manau, sporto centro laukia šviesi ateitis.“

Gausybė padėkų

Prieš prasidedant apdovanojimų ceremonijai prisiminta, jog daugiau nei 100 jaunųjų Plungės SRC sportininkų tapo Lietuvos čempionatų, pirmenybių prizininkais ir nugalėtojais. Sąraše – net devynių skirtingų sporto šakų sportininkai, sėkmingai atstovavę Plungei.

Krepšininkai, dziudistai, lengvaatlečiai, sunkiaatlečiai, šachmatininkai, orientacininkai, irkluotojai, lietuviško ritinio žaidėjai, tinklininkai ir jų treneriai padėkų sulaukė už darbštumą, pastangas ir puikius sportinius rezultatus šiais metais.

Kartu su šių sporto šakų atstovais į sceną lipo ir žinomi šalies sportininkai, kilę iš Plungės, tarp jų – 12 kartų Lietuvos lengvosios atletikos čempionas, triskart Baltijos lygos varžybų nugalėtojas Audrius Raizgys, dukart Europos ir pasaulio čempionas, pasaulio taurės laimėtojas irkluotojas Henrikas Žustautas, irkluotoja Ugnė Sabaliauskaitė, kuri yra Lietuvos čempionatų 2020 ir 2021 metais prizininkė, ilgų nuotolių bėgikas, ultramaratoninkas, pasaulio čempionas ir daugkartinis Lietuvos čempionas A. Preibys bei Agnesė Garčinskaitė – 2022 ir 2023 metų Lietuvos MKL krepšinio 3x3 čempionato trečiosios vietos laimėtoja.

Plungės SRC kasmet organizuoja mokyklų žaidynes, tad renginio metu padėkos už aktyvumą bei pasiekimus Lietuvos mokyklų žaidynėse įteiktos Plungės Senamiesčio mokyklai, „Saulės“ ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoms.

Daug metų rengiamos ir mėgėjų sporto žaidynės tarp kaimiškųjų seniūnijų, tad dėkota ir Šateikių, Nausodžio, Žemaičių Kalvarijos, Platelių, Paukštakių, Kulių seniūnijoms.

Padėka už bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą įgyvendinant projektą „Fizinio aktyvumo plėtra geresnei gyventojų sveikatai ir gyvenimo kokybei“ įteikta ir Plungės trečiojo amžiaus universitetui. Atskiras ačiū tartas olimpiečiams A. Raizgiui ir H. Žustautui. Pasak A. Viršilo, jaunieji plungiškiai sportininkai po susitikimų su garsiu irkluotoju, padedančiu jiems tobulėti, dirba kaip išprotėję.

Šiemet įsteigta nauja nominacija „Metų projektas“. Apdovanojimas joje atiteko „Plungės iniciatyvinės grupės“ projektui „Sporto dėžutės“.

Geriausiųjų dešimtukas

Į sceną kviesti geriausi šių metų Plungės rajono savivaldybės komandų sportininkai. Geriausiu krepšininku pripažintas Nojus Radžius, kurio treneris – Mindaugas Tamušauskas, geriausiu 3x3 krepšininku – Ignas Razutis, geriausia krepšininke – Ugnė Bertašiūtė, treniruojama Editos Lapienės.

Metų futbolininko vardas atiteko Aurelijui Barusui, kurio treneris – Kęstutis Petkus, metų futbolininkės vardas – Neilai Dinevičiūtei, treniruojamai Alvydo Mickevičiaus. Atsiimti apdovanojimo kviesta ir Aloyzo Damulio auklėtinė Augustė Senkutė, kuri pripažinta geriausia šių metų tinklininke, taip pat – geriausio ripkininko vardą pelnęs Mantas Žutautas, kurio treneris – Povilas Rubinas, bei geriausiu regbio žaidėju paskelbtas Gytis Bergaudas, kurio treneris – Modestas Kavaliauskas.

Apdovanotos ir geriausios sportinio žaidimo komandos. Metų komandos titulas atiteko I. Razučio treniruojamai krepšinio 3x3 komandai „Plungė“, kurioje žaidžia Rolandas Jakštas, Deividas Rasys, Ovidijus Kaminskis ir Modestas Jurkaitis. Antroje vietoje – Plungės SRC merginų komanda, kurios trenerė – E. Lapienė. Šioje komandoje žaidžia Gabija Tilvikaitė, Ugnė Bertašiūtė, Erika Raišuotytė ir Orinta Srėbaliūtė.

nuotrauka
E. Lapienės treniruojamoms krepšininkėms tarp komandų atiteko antroji vieta
 

Šiemet sportininkų apdovanojimus papildė naujovė – apdovanojimas už Plungės vardo garsinimą. Dovanos už tai skirtos motokrosininkei Paulai Bertašiūtei, kurią treniruoja Saulius Stankus, ir Virgilijaus Lapio auklėtiniui krepšininkui Arnui Vaištarui.

Galiausiai paskelbtas ir ilgai lauktas geriausiųjų sportininkų dešimtukas. Geriausiu šių metų rajono sportininku pripažintas lengvosios atletikos atstovas A. Preibys, kurio trenerė – J. Domarkienė. Andrius aukščiausia vieta dešimtuke džiaugėsi ir praėjusiais metais. Antroji vieta atiteko tos pačios trenerės auklėtiniui orientacininkui Leonui Mockūnui, o trečioji – taip pat orientavimosi sporto atstovui Rimvydui Alminui, kurio pirmoji trenerė – Danutė Zaleckienė.

Ketvirtoje pozicijoje – sunkiaatletė Auksė Jonušaitė (treneriai – Edvardas ir Evaldas Zaniauskai), penktoje – lengvaatletis Matas Paplauskas (treneris – Eugenijus Jurgutis).

Žemiau rikiavosi Antano Kastecko treniruojama dziudistė Saulė Einingė, to paties sporto atstovas Vygirdas Narkus, treniruojamas Roberto Zimkaus, dar vienas dziudo sportininkas Tadas Narkus, kurį treniruoja A. Kasteckas, irkluotojas Mantas Skarulskis, treniruojamas Edmundo Gelčinsko, ir lengvaatletis Dominykas Zakalskis, kurio treneris – E. Jurgutis.

nuotrauka
Sunkiaatletė A. Jonušaitė su treneriu E. Zaniausku