Nesėkmingos statymų prognozės NBA atkrintamosiose varžybose 

Jeigu pasitaiko atvejų, kada sporto statymų prognozės atsisuka prieš pačius prognozuotojus, tai NBA atkrintamųjų varžybų pirmasis ratas yra vienas ryškiausių to pavyzdžių. Būtent pasikeitus rungtynių tempui ir svarbai, rimtai nusiteikusios komandos gali parodyti savo nagus ir ne tik įkasti favoritėms, bet ir visai jas nokautuoti ir eliminuoti iš tolesnės kovos dėl čempionų titulo. Tačiau tų netikėtumų nepasitaiko taip dažnai, mat laimėti reikia ne vienas, o keturias (arba seniau tris) rungtynes, kad serija būtų pasiektas triumfas. Taigi, jūsų dėmesiui pateikiame didžiausius netikėtumus NBA atkrintamosiose varžybose, kuriuos verta prisiminti.

2011 metų pirmasis ratas – “Grizzlies” įveikia “Spurs” pirmame rate 

Kada kalbame apie 2000-ųjų ir 2010-ųjų metų NBA, būtina paminėti San Antonijaus “Spurs”. Per du dešimtmečius tai yra kone pati įspūdingiausia lygos komanda ir daugiausiai (procentaliai) rungtynių laimėjusi komanda iš visų profesionalių JAV sporto lygų. 

Tad kai pirmame rate susitiko 61 rungtynes laimėję ir pirmą vietą Vakarų konferencijoje užėmę, T.Duncano, T.Parkerio, E.Ginobilli vedami ir G.Popovich treniruojami Teksaso “Pentinai” ir aštuntoje vietoje buvę, iš Elvio Preslio gimtinės atvykę Grizliai. Tada visiems atrodė, kad gana solidi “Grizzlies” atsirėmė į galimybių lubas. Sezonas buvo neblogas, o “Spurs” sutvarkys formalumus per 4-5 rungtynes. Deja viskas buvo atvirkščiai ir būtent favoritai atrodė kaip visiškai bedantė komanda, kurią į kampą įspraudė kietas bei agresyvus alkanų “Grizzlies” žaidimas. Po šešerių rungtynių viena geriausių lygos komandų turėjo pripažinti pranašumą ir nuviliančia gaida baigti sezoną. 

2016 metų NBA finalas - tokio šoko statymų prognozės dar nebuvo gavę 

Čia užtenka pasakyti labai nedaug. Jokia komanda nebuvo pralaimėjusi serijos tada, kai joje pirmavo 3-1. Tačiau Lebrono James’o, Kyrie Irving’o ir Kevin Love’o vedami Cavs atsitiesė net ir po tokio smūgio bei seriją laimėjo 4-3. 

2007 metai – Golden State “Warriors” grąžina “Mavericks” į realybę 

2006 metų NBA finale Dalaso “Mavericks” su D.Nowitzki priešakyje gavo skaudžią pamoką nuo D.Wade’o ir S.O’Neal’o Majamio “Heat”. Kitais metais čempionai buvo tik savo paties šešėlis, todėl aiškiais favoritais buvo laikomi vokiškais akcentais padabinta komanda iš Teksaso. Savo titulą reguliariajme sezone jie tik įtvirtino laimėdami 67 rungtynes iš 82. 

Atkrintamosiose jie susitiko su visiškai kitokia “Warriors” komanda, kuri atkrintamosiose atsidūrė tik pačią paskutinę reguliariojo sezono dieną su 42 pergalėmis. Neaišku ar šokas, ar tingulys, ar tiesiog netinkamas oponentas buvo “Warriors” “Mavericks”, bet taip jau gavosi, kad silpniausia reguliariojo sezono komanda žaidusi atkrintamosiose išmetė favoritais laikytus “Mavericks” po šeštų rungtynių. Kaip sako buvę laimėtojų komandos žaidėjai, to sezono grupė buvo tarsi žaibas butelyje. Jų sėkmė neatkartojama ir sunkiai nusakoma. 

1994 metai – Sietlo “SuperSonics” viršgarsiniu greičiu keliauja namo 

Kai M.Jordanas pasitraukė iš krepšinio prieš 1993-1994 metų sezono pradžią, atsirado visa eilė komandų, kurios buvo pasirengusios ir alkanos titulo. Jauna G.Payton’o ir S.Kemp’o vedama Sietlo “SuperSonics” atrodė kaip aiškūs favoritai laimėti, o per reguliarųjį sezoną jie surinko 63 pergales ir buvo geriausia komanda lygoje. 

Atkrintamųjų pirmame rate susitikta su Denverio “Nuggets” ir puikiai besiginančiu centru – D.Mutombo. Kas yra įdomiausia, kad lažybų prognozės, rodėsi, išsipildys ir sensacija čia nekevepia. Favoritai laimėjo pirmas dvi rungtynes dviženkliu taškų skirtumu, tačiau pralaimėjo sekančias dvi. Na, o lemiamose serijos rungtynėse “Sonics” krepšininkai neatrodė degantys noru žaisti ir visa kita tebėra istorija...