„Olimpas“ pasipuošė auksu

„Nostra.lt-RKL“ nuotraukos
Plungiškius palaikė bemaž 500 sirgalių
Šeštadienį Kėdainiuose baigėsi „Nostra-RKL“ A diviziono finalo ketvertas, kuriame po dramatiškos kovos triumfavo Plungės „Olimpas“. Prieš daugiau nei dešimtmetį dar kartą gyvenimui prisikėlusi legendinė Plungės komanda Regionų krepšinio lygos (RKL) trofėjų į viršų kėlė po to, kai 83:77 (20:20, 24:26, 21:19, 18:12) palaužė Kėdainių sporto centro krepšininkus.

Po atkaklios kovos – saldi pergalė

Plungės krepšinio klubas reguliariajame RKL sezone užėmė trečiąją vietą, permainingoje ketvirtfinalio serijoje 98:71 palaužė Prienų „Mačiūnų-KKSC“ krepšininkus, pusfinalyje 94:84 susitvarkė su „Biržais“, o finale 83:77 triumfavo prieš Kėdainių sporto centro komandą.

Ši pergalė plungiškiams atvėrė vartus į Nacionalinę krepšinio lygą – kitų metų „7bet-NKL“. Tiesa, tai ne pirmas kartas, kuomet Plungės klubas laimi RKL A diviziono kovas, tą patį plungiškiai padarė ir 2011–2012 m. sezone.

Vėliau ekipa krito į B divizioną, kur 2015–2016 m. sezone laimėjo. Nuo to laiko „Olimpas“ varžėsi stipriausiame RKL divizione.

O šiame sezone komandai kelią į pergalę skynė Dominykas Matutis, pelnęs 14 taškų. Jis buvo išrinktas finalo ketverto naudingiausiu žaidėju. Jam puikiai talkino Nojus Radžius, surinkęs 13 taškų, ir dar 12 taškų pridėjęs Deivydas Šeršenis.

Buvo momentas, kai finalinių varžybų šeimininkams kėdainiečiams savo taškų deficitą pavyko sumažinti iki minimalaus 77:78. Tai įvyko iki rungtynių pabaigos likus vos minutei ir 10 sekundžių, tačiau Mindaugo Tamušausko auklėtinių tai neišblaškė, atvirkščiai – privertė dar labiau susitelkti ir parodyti, kas šių rungtynių lyderiai.

N. Radžius iki rungtynių pabaigos likus 14 sekundžių pataikė lemiamą tritaškį, įtvirtinusį „Olimpo“ persvarą (81:77). Vėliau Nojus dar sumėtė du baudų metimus ir taip galutinai išsprendė klausimą, kas tądien pasipuoš aukso medaliais.

nuotrauka
„Olimpo“ triumfas RKL finale
 

Džiaugiasi nenuvylę savo fanų

Visų rungtynių metu „Olimpą“ aktyviai palaikė didžiulis būrys ištikimų sirgalių. Paaiškėjus, jog pergalė atiteko plungiškiams krepšininkams, jie aikštelėje užkūrė tikrą vakarėlį – drauge su nugalėtojais dainavo ir šoko, taip išreikšdami džiaugsmą dėl komandos sėkmės.

Kaip „Žemaičiui“ sakė komandą treniruojantis Mindaugas Tamušauskas, kiekviena komanda gali pavydėti tokių sirgalių, kokius turi Plungės „Olimpas“. „Esame jiems labai dėkingi! Toks palaikymas tikrai prideda žaidėjams papildomos motyvacijos. Džiaugiamės, kad nenuvylėme savo fanų, kurie visą sezoną buvo kartu, ir sugebėjome padovanoti Plungei aukso medalius“, – kitą dieną po rungtynių kalbėjo treneris.

Paklaustas, kokie įspūdžiai po triumfo Kėdainiuose, M. Tamušauskas patikino, jog tik patys geriausi. „Rudenį nei vienas, manau, nepagalvojom, kad šio sezono pabaigoje būtent mes į viršų kelsim čempionų taurę. Tokių tikslų sau nekėlėm. Norėjom būt aštuonete, patekti į atkrentamąsias. Pavyko tai įgyvendint ir dar truputį daugiau, – džiaugėsi treneris ir prisipažino, jog sunkiausia buvo sezono pradžioje, kai komanda patyrė nemažai pralaimėjimų. – Reikėjo neprarasti tikėjimo savimi ir motyvacijos judėti į priekį“.

nuotrauka
Dramatiškos kovos tarp plungiškių ir kėdainiečių akimirka
 

Dėkojo visiems, prisidėjusiems prie pergalės

Šeštadienį pelnytas auksas, kaip jau minėta, „Olimpui“ atvėrė duris į Nacionalinę krepšinio lygą. Tuo džiaugiasi ne tik patys nugalėtojai, bet ir visa Plungė, nes, kaip sakė M. Tamušauskas, tokios galimybės ji neturėjo daugiau nei dešimtmetį. Už tai treneris dėkingas visai savo komandai.

Paklaustas, kurį žaidėją galbūt galėtų išskirti kaip labiausiai prisidėjusį prie pergalės, M. Tamušauskas tikino, jog tai neįmanoma, nes „Olimpas“ – ne vieno žaidėjo komanda. Pasak trenerio, vienas varžybas geriau sužaidė vieni, kitas – kiti komandos nariai. „Iš dalies tai ir buvo mūsų stiprybė“, – sakė jis.

O kokie artimiausi komandos planai? M. Tamušauskas neskubėjo jų įvardinti, nes esą dar anksti kalbėti apie tai. Tačiau kalbėdamas apie pasirengimą kitų metų NKL, treneris užsiminė apie finansus: „Kad kitą sezoną galėtume startuoti NKL, reikalingas gerokai didesnis biudžetas. Reikia ieškoti rėmėjų, ir Savivaldybė turėtų peržiūrėti savo galimybes dėl klubo finansavimo. Tad dar daug neatsakytų klausimų.“

Šiuo metu „Olimpas“ gyvena iškovotos pergalės įspūdžiais ir didžiuojasi pelnytu nugalėtojų vardu. Juo pasipuošti nebuvo lengva, nes, kaip pastebėjo treneris, šiemet buvo labai stiprus čempionatas, komandos – lygios. Labiau pasisekė tiems, kurie buvo stipresni psichologiškai.

Pasiteiravus, kaip paminėta reikšminga pergalė, M. Tamušauskas sakė, jog ji atšvęsta kartu su visa komanda. „Tradiciškai surūkėme pergalės cigarą“, – atskleidė treneris ir, pasinaudodamas proga, sakė labai norintis tarti AČIŪ visiems, kurie prisidėjo prie plungiškių krepšininkų sėkmės.

„Labai noriu padėkoti komandos vadovui Rimui Dužinskui. Jis padarė daug sunkaus darbo, kuris nėra matomas, bet labai imlus laikui. Ačiū komandos žaidėjams už įdėtas pastangas. Už tai, kad išlikome stiprūs ir vieningi. Dėkoju asistentui Andriui Motužiui, kad išleisdavo mane į aikštelę. Ačiū visam jaunimui, kuris padeda paprastas krepšinio varžybas paversti gražia švente. Tai ir „Olimpo“ šokėjos, ir varžybų vedantieji, ir dirbantys su komandos viešinimu socialiniuose tinkluose“, – vardino treneris.