„Olimpo“ vardas – ir Palangos krepšinio klubui

„Plungės Olimpiečiai“ nuotrauka
Nuo šiol „Olimpo“ vėliavą neš ne tik plungiškiai krepšininkai, bet ir buriama Palangos komanda/ Naujasis Palangos krepšinio klubo logotipas
Ne taip seniai krepšinio pasaulis suūžė nuo žinios, kad tėvas ir sūnus Gedvydas ir Jonas Vainauskai perima Palangos krepšinio klubą „Kuršiai“. Dar daugiau emocijų, tik jau – Plungės padangėje, kilo paskelbus, kad nuo šiol pagrindinė Palangos krepšinio komanda vadinsis „Olimpo“ vardu. „Žemaitis“ domėjosi, kaip šį faktą vertina buvusios legendinės ir po kelių dešimtmečių atkurtos Plungės „Olimpo“ komandos atstovai.

Skelbdami žinią apie permainas Palangos „Kuršių“ krepšinio klube ir komandos krikštynas nauju – „Olimpo“ – vardu, sporto žurnalistai teisingai pastebėjo, kad šis pavadinimas Lietuvos krepšinyje turi istorinį svorį – 1993–1998 m. Plungės „Olimpo“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sykį buvo pelniusi net sidabro medalius, kelis kartus puošėsi bronza.

Po dešimtmečio iš naujo vėl suburtai „Olimpo“ komandai pakartoti savo pradininkų sėkmės nepavyko – klubas dabar žaidžia Regionų krepšinio lygoje (RKL), tačiau turi ambicijų siekti svaresnių pergalių. Apie tai kalbėjo ir vos prieš kelias savaites komandos vyriausiuoju treneriu tapęs plungiškiams gerai pažįstamas Mindaugas Tamušauskas, iki tol daugiau nei dešimtmetį dirbęs vyriausiojo trenerio Alido Žukausko asistentu.

„Žemaičio“ paklaustas, kaip vertina žinią, kad nuo šiol „Olimpo“ vardu vadinsis ir palangiškiai krepšininkai, M. Tamušauskas sakė šito per daug nesureikšminantis. Pasak jo, „Olimpo“ pavadinimas sporto pasaulyje – gana dažnas. Taip yra pasivadinusi ir Ukmergės krepšinio komanda. Įdomu tai, kad praėjusių metų kovą abu „Olimpai“ – Plungės ir Ukmergės – susitiko „Žemaitijos suvenyro“ sporto salėje ir galiausiai, po įtemptos kovos, ukmergiškiams teko pripažinti plungiškių krepšininkų pranašumą.

Tiesa, Ukmergės krepšinio klubas pastaruoju metu apskritai yra dingęs iš Lietuvos krepšinio žemėlapio, o štai naujasis – Palangos – „Olimpas“ buria komandą ateinančiam Nacionalinės krepšinio lygos sezonui ir atvirai kalba apie išsikeltą uždavinį per porą metų pakilti į Lietuvos krepšinio lygą. Ir šios kalbos nėra be pagrindo – Vainauskų vadovaujamas Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1997–2011 metais skynė titulus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Kiek plačiau savo nuomonę apie Palangos krepšinio klubo pasirinkimą vadintis „Olimpo“ pavadinimu išdėstė dabartinis Plungės „Olimpo“ komandos vadovas Rimas Dužinskas ir buvęs ilgametis pirmosios „Olimpo“ komandos treneris Genadijus Glikmanas.


nuotrauka
Rimas Dužinskas:
 

 

„Nematau jokios tragedijos tame, kad ir Palanga pasirinko „Olimpo“ vardą. Juo labiau kad ne jie pirmi – taip vadinosi ir Ukmergės krepšininkų komanda, ir, kiek žinau, vienas futbolo klubas. Nepasakyčiau, kad čia įvyko kažkoks pavadinimo pasisavinimas – Plungės „Olimpas“ nebuvo jo patentavęs ar kažkaip kitaip įsiteisinęs, tad tikrai nereikėjo ir jo sutikimo. Aišku viena – tos sėkmės, kurią patyrė pirmoji mūsų „Olimpo“ komanda, niekas nepaneigs ir nepasisavins, nesvarbu, kaip besivadintų.

Ar ateity plungiškiams krepšininkams gali tekti aikštelėje susitikti su Palangos „Olimpu“? Kol kas tokios tikimybės nėra, nes plungiškiai žaidžia Regionų lygoje, o palangiškiai yra nusitaikę tiesiai į Nacionalinę. Bet, kas žino, gal po kelerių metų ir mes ten pakilsime, kai galų gale pasistatysime savo sporto salę. Kai turi tinkamas sporto bazes, gali pritraukti daugiau žiūrovų, o kur daugiau žiūrovų, ten ir rėmėjų daugiau atsiranda. Ir, žinoma, kuo didesnis klubo biudžetas, tuo didesnė tikimybė pasiekti svaresnių laimėjimų. Viskas yra susiję. Palanga turi modernią sporto areną, tad nenuostabu, kad sulaukė tokių rimtų investuotojų. O mes tebevargstame „Žemaitijos suvenyro“ sporto salėje. Norisi tikėti, kad nebeilgai.“

nuotrauka
Genadijus Glikmanas:
 

„Vainauskai – įtakingi žmonės, žino, ką daro: Palangos klubo treneriu pasikvietė latvį Sandį Buškevicą, antruoju – Reinaldą Seibutį. Su tokia sudėtim toli eis, mes galim tik pavydėt. O dėl to pačio pavadinimo – maža bėda. Jau geriau Palangos „Olimpas“ Nacionalinėj lygoj nei mūsiškis – Regioninėj. Prisimenant 1991–1999 metus – va tada tai turėjom tikrąjį „Olimpą“, ne tik visoj Lietuvoj skambėjom, bet ir gerokai toliau. Nežinau, kodėl 2009-aisiais Plungėj susibūrę krepšininkai nusprendė pasivadinti tuo legendiniu „Olimpo“ vardu – gal pritrūko gražių žodžių naujam pavadinimui. Bet dabar yra, kaip yra, velkamės Regionų lygoje. Gėda, ne kitaip.

O juk buvo toks metas, kai suėjo rimti žmonės, tik negaliu jų įvardinti, susėdo prie stalo ir nutarė, kad reikia ir Plungėj vėl stiprios komandos, sutarė susidėt tam. To krepšinio klubo biudžetas gal nebūtų buvęs kaip „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“, bet stipriausių komandų penketuke tikrai būtume buvę. Kai turi pinigų, gali kokią nori komandą suburti ir pavadinti kad ir Plungės „Lakers“ (juokiasi – aut). Bet, kad tai įvyktų, Plungės savivaldybei tereikėjo padaryti vienintelį dalyką – pradėti sporto kompleksą statyti nuo sporto salės, ne nuo baseino. Jau ir tai buvo sutarta, bet galiausiai meras nuvyko į Vilnių ir pasakė, kad pirma bus baseinas. O dabar galiu tik nuėjęs prie Lurdo uždegti žvakelę ir paprašyti Mergelės Marijos, kad per savo amželį dar sulaukčiau ir salės.“