Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Į Plungę parvežta čempionų taurė
2011 metais dar kartą gyvenimui prisikėlęs legendinis Plungės „Olimpas“ prieš porą savaičių triumfavo Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione. Šia pergale plungiškiai prasiskynė kelią į taip svajotą Nacionalinę krepšinio lygą (NKL). Istoriniu įvykiu, Plungės krepšinį pakylėjusiu į aukštesnį lygį, džiaugiasi ir didžiuojasi visa Plungė. Saldžiu pergalės skoniu iki šiol gyvena ir pats Mindaugo Tamušausko treniruojamas „Olimpas“, kuriam už parvežtą auksą dar kartą dėkota trečiadienį Plungės Mykolo Oginskio dvaro žirgyne surengto padėkos vakaro metu.
nuotrauka
„Olimpiečiai“ ir prisidėjusieji prie jų pergalės
 

Žvilgsnis į lemtingą dieną

Renginio metu, žiūrint vaizdo įrašą, prisiminta, jog čempionų vardais pasipuošusiems „Olimpo“ krepšininkams šiame sezone kelią į pergalę aktyviausiai skynė Dominykas Matutis, pelnęs 14 taškų. Tad ne veltui šis krepšininkas buvo tituluotas finalo ketverto naudingiausiu žaidėju. Jam puikiai talkino tašku mažiau surinkęs Nojus Radžius bei Deivydas Šeršenis, kurio sąskaitoje –12 taškų.

Į trumpą vaizdo įrašą sudėtos karščiausias varžybų akimirkos. Tarp jų ir momentas, kai prieš Plungę kovojusiems varžybų šeimininkams – Kėdainių krepšininkams – savo taškų deficitą buvo pavykę sumažinti iki minimalaus 77:78. Tačiau N. Radžius iki rungtynių pabaigos likus 14 sekundžių pataikė lemiamą tritaškį, įtvirtinusį „Olimpo“ persvarą (81:77). Vėliau Nojus dar sumėtė du baudų metimus ir taip galutinai išsprendė klausimą, kas tądien švęs pergalę.

Visų rungtynių metu „Olimpą“ aktyviai palaikė bemaž 500 ištikimų sirgalių. Paaiškėjus, jog pergalė atiteko plungiškiams krepšininkams, jie aikštelėje užkūrė tikrą vakarėlį – drauge su nugalėtojais dainavo ir šoko, taip išreikšdami džiaugsmą dėl komandos sėkmės.

Kaip po lemtingų rungtynių „Žemaičiui“ sakė komandos treneris M. Tamušauskas, kiekviena komanda gali pavydėti tokių sirgalių, kokius turi Plungės „Olimpas“.

„Jūs šiemet tikrai buvote patys stipriausi ir geriausi“

Apie sirgalius ir visus kitus, prisidėjusius prie legendinio „Olimpo“ triumfo, kalbėta ir padėkos vakaro metu, kuomet nugalėtojus sveikino Plungės rajono savivaldybės atstovai ir kiti mūsiškių krepšininkų laimėjimu besidžiaugiantys plungiškiai.

nuotrauka
M. Kaunas (dešinėje) medaliu apdovanoja T. Lapkauską
 

„Pagrindinė priežastis, dėl ko mes čia susirinkome, – Plungės „Olimpas“ po dvylikos metų pertraukos ir vėl iškovojo RKL trofėjų“, – sakė padėkos vakarą vedę Titas Lapkauskas ir Ernestas Lukšas. Į sceną pakviesti Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Sporto tarybos pirmininkas Algirdas Pečiulis, kad pirmieji pasveikintų čempionus.

„Vykstant į Kėdainius, skirtingai nei prieš tai, jautėsi ramybė ir užtikrintumas. Užtikrintumas iš jūsų pačių. Buvo to bangavimo žaidime, vienokių ar kitokių klaidelių, bet kai pamatai, kad po Nojaus tritaškio iš baudų metimų pergalė įtvirtinta, užplūsta geras jausmas, – lemiamų varžybų įspūdžiais dalijosi meras, dėkodamas komandai už susitelkimą, užtikrintą žaidimą ir Plungei dovanotą pergalę. – Pasiekimas – fantastiškas. Kaip kalbėjome su komandos vadovu Rimu Dužinsku, planavome laimėti ne šitą čempionatą, o kitą, bet iš tikrųjų pergalė yra tada, kai ji yra iškovojama. O jūs šiemet tikrai buvote patys stipriausi, geriausi. Ačiū jums už tai.“

Plungiškius krepšininkus ir visą „Olimpo“ bendruomenę sveikino ir A. Pečiulis, prisiminęs finalinių varžybų metu tvyrojusią atmosferą, komandos ir jos sirgalių emocijas.

Dėkota visiems, prisidėjusiems prie pergalės

Už pagalbą RKL čempionate meras pirmiausia dėkojo Plungės „Olimpo“ rungtynių vedėjams, garso operatoriui, fotografei, spaudos atstovei ir šokėjoms. Vėlesnės padėkos ir dovanos buvo skirtos „Olimpo“ žaidėjams, jų treneriui M. Tamušauskui, jo asistentui Andriui Motužiui, komandos vadovui R. Dužinskui ir buvusiam vadovui Algirdui Šimkevičiui.

nuotrauka
Padėka ir dovanos treneriui M. Tamušauskui (dešinėje)
 

Aukso medalius pelniusiems krepšininkams dėkojo ir pats R. Dužinskas. „Jūs visi esate čempionai. Esate šeimos nariai, draugai, kaimynai, partneriai – žmonės, mylintys Plungės miestą ir „Olimpo“ komandą. Nuoširdžiai dėkoju jums už tai“, – kalbėjo vadovas ir netrukus iš dėžutės ištraukė 60-uoju numeriu pažymėtus vardinius komandos marškinėlius, skirtus trečiadienį 60-ies metų jubiliejų šventusiam merui A. Klišoniui. Jam įteikta ir RKL vadovybės padėka už didžiulį indėlį į krepšinio lygos plėtrą ir pagalbą vystant Lietuvos krepšinį.

RKL padėka skirta ir komandos treneriui M. Tamušauskui. Dėkota ir būriui komandos rėmėjų bei partnerių. Vienas jų – Savivaldybės tarybos narys Mindaugas Kaunas – sveikindamas „Olimpo“ bendruomenę kalbėjo, jog dažnai užmirštami šešti žaidėjai, kurie nepasipuošia medaliais. Todėl M. Kaunas nutarė medalį skirti komandos fanų atstovui T. Lapkauskui.

Ačiū tartas ir Plungės sporto ir rekreacijos centro direktoriui Alvydui Viršilui, kuris, pasinaudodamas proga, sakė, jog šios pergalės Plungė ilgai laukė. „Buvo klausimas, kas anksčiau – sporto salė ar grįžimas į NKL. Gerai, kad jūs padarėte pirmi tai. Dabar valdžiai nebus, kur trauktis, ir sporto arenos statybos bus užbaigtos laiku, o gal net ir anksčiau“, – kalbėjo A. Viršilas.

Centro vadovas išreiškė viltį, kad grįžimas į NKL sustabdys plungiškių krepšininkų išvykimą į kitus miestus. A. Viršilas atskirus padėkos žodžius skyrė M. Tamušauskui, kuris, gavęs pasiūlymą grįžti į gimtuosius Mažeikius, nesusvyravo ir liko ištikimas Plungei. Jis esą yra itin darbštus, sąžiningas perspektyvus treneris, su kuriuo siejama ne tik „Olimpo“, Sporto ir rekreacijos centro, bet ir viso Plungės krepšinio ateitis.