Platelių ežerą skrodė kelios dešimtys plaukikų

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Yriais ežerą skrodė per 80 plaukikų
Kaip ir kiekvienais metais, paskutinįjį liepos šeštadienį į Platelius, šalia jachtų klubo, rinkosi iš įvairių vietovių suvažiavę plaukikai, kurie panoro išbandyti jėgas Platelių plaukimo maratone. Iš viso vieną gražiausių šalies ežerų skrodė daugiau nei aštuonios dešimtys plaukikų, tarp kurių – dar nė vieno maratono nepraleidęs 75-erių kauniškis Antanas Guoga, atstovavęs Marijampolės klubui.
Parplaukiančius maratono dalyvius sutiko jų artimieji ir bičiuliai

Džiaugėsi kelis dešimtmečius gyvuojančiu renginiu

Prie ežero pakrantės šalia jachtų klubo susispietusius plaukimo maratono dalyvius, palaikyti atvažiavusius jų artimuosius ir bičiulius pirmasis skambia muzika pasveikino Lino Senkaus vadovaujamas Platelių meno mokyklos orkestras. Vėliau į susirinkusiuosius kreipėsi Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas.

„Jau 42-ą kartą susirenkame čia, prie Platelių ežero. Smagu matyti senus pažįstamus, smagu, kad matome naujų veidų. Noriu palinkėti visiems gerų startų, šilto vandens. Orą užsakėme fantastinį“, – džiaugėsi A. Viršilas, kuris ir pats vėliau paniro į ežerą – dalyvavo vadinamajame mažajame plaukimo maratone, kur teko įveikti 1,8 kilometro distanciją.

nuotrauka
Įveikęs 1,8 km trasą džiaugėsi ir A. Viršilas
 

Ištikimus maratono dalyvius bei naujokus pasveikino ir Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ generalinis sekretorius Vytas Nėnius: „Džiugu, kad kasmet sugrįžtate į Platelių maratoną. Nuostabu, kad tokios tradicijos gyvuoja. Labai džiugu, kad kartu atvyksta plaukikų šeimos. Tai – be galo svarbu. Visos draugijos vardu linkiu gerų startų ir sėkmės. Kaip taisyklė, nugali stipriausieji“.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, kuris akcentavo tai, jog plaukimo maratonas gyvuoja jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Per tiek laiko susiformavo gilios šio renginio tradicijos, išaugo populiarumas. Tiesa, vicemeras pastebėjo, jog šiemet dalyvių sulaukta kiek mažiau. Jo įsitikinimu, taip nutiko dėl planuoto prasto oro. „Be reikalo plaukikai pabijojo blogo oro – Platelių meno mokyklos orkestras savo muzika išsklaidė debesis ir štai tvieskia saulė. Šilto vėjo, šilto vandens, gerų rezultatų ir puikių emocijų“, – linkėjo Ž. Purauskis.

Prieš paskelbiant pirmąjį startą, tylos minute pagerbtas šiemet amžinojo poilsio atgulęs vienas iš maratono pradininkų Benas Čiutys. Dar nė vieno maratono nepraleidusiam A. Guogai atiteko specialus prizas, kurį dovanodamas A. Viršilas juokavo: „Visada sakome, jei Antanas Guoga yra – maratonas vyks“. Svečiui iš Latvijos – Raimonds Garenciks – įteiktas maratono idėjos autoriaus ir organizatoriaus Eugenijaus Bunkos įsteigtas prizas.

Paaiškėjo geriausieji

Šiemet plaukimo maratone, kaip minėta, varžėsi per 80 sportininkų – 27 moterys ir 54 vyrai. Pirmieji Platelių ežerą skrodė mažojo maratono dalyviai – jiems teko nuplaukti 1,8 km atstumą. Tokiai distancijai ryžosi 59 plaukikai, o grįžę į krantą jie pasakojo, jog bene sunkiausia irtis netoli salos, kur – nemenkos bangelės.

Šio maratono nugalėtojais absoliučioje įskaitoje tarp merginų ir moterų tapo pirmąją vietą užėmusi Aušrinė Girčytė iš Klaipėdos (24:10),

nuotrauka
1,8 km distanciją greičiausiai iš merginų ir moterų įveikė A. Girčytė
 

antrąją vietą iškovojusi šiaulietė Miglė Vaitkutė (24:47) ir trečioje pozicijoje įsitvirtinusi Ugnė Petrauskaitė, atvykusi taip pat iš Šiaulių (26:18). Vos dvejomis sekundėmis nuo trečiosios vietos laimėtojos atsiliko kita šiaulietė – Gabija Daukšaitė.

Tarp vaikinų ir vyrų nepralenkiamas buvo Erikas Aukštikalnis iš Kauno ( 22:25),

nuotrauka
Tarp vaikinų ir vyrų mažajame maratone nepralenkiamas buvo E. Aukštikalnis
 

už nugaros palikęs antrąją vietą užėmusį šiauliškį Nojų Žvaginį (23:26), trečiosios vietos laimėtoją Vytenį Vaišvilą iš Vilniaus (23:37) ir ketvirtoje vietoje likusį Luką Noraitį iš Šiaulių (23:41).

Nuostabią sportinę formą pademonstravo 65–74 metų amžiaus grupės nugalėtojas Sigitas Katkevičius iš Alytaus (23:48), kuris absoliučioje įskaitoje iškovojo penktąją vietą.

Dalyvauti didžiajame plaukime ir išbandyti savo galimybes 3,5 kilometro trasoje norinčiųjų buvo gerokai mažiau – 22 plaukimo entuziastai. Įveikusios visą atstumą, tarp merginų ir moterų pirmąją vietą iškovojo Kamilė Ilijonskytė iš Kauno (44:30), antrąją – Juneta Krylovaitė iš Vilniaus (47:47), o trečiąją – Aušra Grabauskienė iš Šiaulių (51:54).

Vaikinų ir vyrų grupėje žiūrovai išvydo reto grožio ir intrigos dvikovą tarp dviejų jaunuolių – Jono Kipro Gadliausko ir Nikitos Žuko. Kaip sakė A. Viršilas, gražu buvo žiūrėti, kai du jaunieji plaukikai visos distancijos metu plaukė ranka rankon, praktiškai šalia vienas kito. Finiše, ko gero, didesnė patirtis Kauno „Tako“ klubo atstovui Jonui padėjo išsiveržti puse korpuso pirmyn ir laimėti šią intriguojančią, visą maratoną papuošusią dvikovą vos vienos sekundės persvara (40:37).

Vilniečiui Nikitai teko tenkintis antrąja vieta (40:38). Arūnas Krištaponis (43:25) užėmė trečiąją vietą, o Vaidotas Gumbis – ketvirtąją (43:40). Tiesa, Vaidotas tapo nugalėtoju 45–49 metų amžiaus grupėje.

Tradiciškai surengtas ir 300 m plaukimas, kuriame dalyvavo trys senjorai, iš kurių pajėgiausias buvo Arlandas Antanas Juodeška. Vyko ir 100 metrų plaukimas, kuriame jėgas išbandė devyni sportininkai.

Šių metų plaukimo maratone dalyvavo ir neįgaliųjų atstovas – Vladimir Fedotof iš Klaipėdos.

Kaip ir anksčiau, veiklos netrūko ir likusiesiems krante, kur laukė statinės nešimo vandenyje bei smiginio varžybos.

nuotrauka
A. Viršilas specialiu prizu apdovanojo iš toliausiai atvykusį plaukiką – latvį R. Garenciks
 

 

nuotrauka
Nė vieno Platelių plaukimo maratono nepraleidęs A. Guoga (kairėje) ir jį sveikinęs V. Nėnius