Plaukimo maratone – ir džiugios, ir liūdnos akimirkos

Jur­gi­tos NAG­LIENĖS nuo­trau­ka
Kaip įpras­tai, dau­giau­sia no­rin­čiųjų bu­vo įveik­ti 1,8 ki­lo­met­ro trasą
Plateliškiai jau žino – jei nesi didelis plaukimo sporto entuziastas, paskutinįjį liepos šeštadienį paplūdimį prie Platelių jachtų klubo geriau aplenkti. Mat tą dieną jį okupuoja plaukikai iš visos Lietuvos ir net atvykusieji iš užsienio, norintys išbandyti savo jėgas tradiciniame plaukimo maratone.
Šiemet ši sporto šventė surengta jau 39-ąjį kartą, bet bene pirmą sykį džiugias emocijas, aplaistytas šampano purslais, keitė liūdesio ir susikaupimo akimirkos, mat šįkart maratonas buvo skirtas neseniai anapilin iškeliavusiam vienam iš jo organizatorių – draugijos „Žalgiris“ viceprezidentui Petrui Valučiui – atminti.

Tradicijos nesikeičia

Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ rengiamą maratoną tradiciškai atidarė jos prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas. Sveikindamasis su į Platelius sugužėjusiais plaukikais bei juos palaikyti atvykusiais artimaisiais jis pasidžiaugė, kad šalia – ir pirmųjų maratonų organizatoriai: plateliškis kraštotyrininkas ir žurnalistas Eugenijus Bunka bei buvęs „Nemuno“ draugijos Plungės rajono tarybos pirmininkas Benas Čiutys.

„Tai žmonės, kurie davė pradžią šiai gražiai tradicijai. Gaila tik, kad netekome pagrindinio maratono organizatoriaus ir dalyvio, vyriausiojo teisėjo Petro Valučio – žmogaus, kuris visa širdimi buvo atsidavęs sportui“, – sakė A. B. Vasiliauskas ir atsidėkodamas už pagalbą įteikė atminimo dovaną P. Valučio dukrai.

„Mudu su Beniu dabar turim tiktai tokią užduotį – paruošti ir įteikti prizą iš toliausiai atvykusiam dalyviui. Koronavirusas, matyt, supainiojo reikalus ir užsieniečių šiemet daug nesulaukėme, bet vis tiek turim vieną – Latvijoje gyvenantį Gabrielių Kuliešių. Jam ir priklauso prizas. Nors toks tas tolumas – ir pėsčias galėtų ateiti, bet vis tiek kita valstybė“, – šmaikštavo E. Bunka.

Daugiausiai dalyvių – iš Kauno

Šiemet plaukimo maratone „Platelle 2020“ varžėsi daugiau kaip 100 sportininkų. Didžioji jų dalis – per 60 – buvo kauniškiai, o Plungės ir Platelių atstovų šiemet nebuvo nė vieno.

Pirmieji į vandenį brido mažojo maratono dalyviai. Išbandyti savo jėgas 1,8 kilometro distancijoje panoro daugiausiai entuziastų: 52 vyrai ir 21-a moteris.

Šiame maratone tarp vyrų savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Kiril Stepanov iš sostinės, Jokūbas Jankauskas iš Šiaulių, Laurynas Svipas, Pavel Protaščiuk, Julius Bezubovas iš Kauno, Vilmantas Krasauskas, Antanas Guoga ir Stasys Grigas iš Marijampolės.

Tarp moterų neaplenkiamos buvo Paulina Pekūnaitė, Eglė Vaupšaitė, Anžela Kovalenko ir Aida Vilimienė iš Klaipėdos, taip pat kauniškės Radvilė Kerševičiūtė ir Ieva Karpavičiūtė.

O dalyvauti didžiajame maratono plaukime ir išbandyti savo galimybes 3,5 kilometro trasoje norinčiųjų buvo gerokai mažiau: 9-ios moterys ir 21-as vyras. Įveikę visą atstumą pirmosiomis vietomis savo amžiaus kategorijose džiaugėsi Povilas Strazdas ir Arvydas Šrubėnas iš Vilniaus bei Vaidotas Gumbis iš Kaišiadorių.

Tarp dailiosios lyties atstovių geriausią rezultatą savo amžiaus grupėse pademonstravo Kamilė Ilijonskytė iš Kauno ir Aušra Grabauskienė iš Šiaulių.

Nepraleido nė vieno maratono

Maratonų nugalėtojai buvo apdovanoti „Žalgirio“ taurėmis, na, o nė vieno Platelių maratono nepraleidusiam kauniškiui Antanui Guogai, atstovavusiam Marijampolės klubui, dar teko laimė išsimaudyti ir šampano pursluose – taip vyras pasveikintas sėkmingai įveikęs jau 100-ąjį maratoną.

Beje, 72-ejų plaukimo entuziastas savo amžiaus kategorijoje tapo nugalėtoju, tad su jo palaikyti atvykusiu gausiu būriu artimųjų šventė ne tik šią sukaktį, bet ir pergalę.

Žurnalistams vyras sakė 1982-aisiais dalyvavęs pirmajame Platelių plaukimo maratone ir nuo to karto nepraleidęs nė vieno, tad čia norėjo įveikti ir savo šimtąjį maratoną.