Plungiškis – Europos vicečempionas

Čempionato rengėjų nuotr.
I. Razutis (centre) į Lietuvą parveš sidabro medalį
Prancūzijos sostinėje Paryžiuje įvyko FIBA 3x3 Europos taurės čempionatas, atnešęs istorinę pergalę Lietuvos komandai. Lietuvos rinktinė, kurioje žaidė ir plungiškis Ignas Razutis, pelnė sidabro medalius.

Finalinėse rungtynėse, kuriose susitiko lietuviai ir serbai, ilgą laiką nė vienai komandai nepavyko iškovoti pranašumo. Įpusėjus finalui rezultatas dar buvo lygus (8:8), tačiau tuomet serbai spurtavo ir nebepaliko abejonių dėl čempionų. Mūsiškiai 14:20 iškovojo sidabro medalius.

Ši antroji vieta – kol kas aukščiausia šalies istorijoje istorijoje. Lietuviai ketvirtfinalyje 21:9 sutriuškino Ukrainos ekipą, o pusfinalyje 19:10 pamokė ir Lenkijos krepšininkus. Lenkai pelnė bronzos medalius, nes mažajame finale po metimo paskutinę sekundę 19:18 įveikė rusus.

Lietuvos rinktinės garbę šiame turnyre kartu su Plungė sporto ir rekreacijos (SRC) treneriu bei krepšinio klubo „Telšiai“ žaidėju I. Razučiu gynė ir Darius Tarvydas, Šarūnas Vingelis bei Aurelijus Pukelis.