Rogaininge netrūko purvo, vandens ir nuotykių

Šeštadienį prie Pašvinio ežero (Šiaulių rajonas) vykusių „Rogaining 2013“ varžybų dalyviai lietaus neišsigando. Apie 240 orientacininkų, kalnų dviratininkų ir aktyvaus sporto mėgėjų iš Lietuvos ir Latvijos rinkosi išbandyti orientavimosi trasos.

Šešios valandos išbandymų

Per šešias valandas reikėjo bėgte arba kalnų dviračiais surasti kuo daugiau kontrolių punktų iš 49. Kiekvienas punktas turėjo savo vertę – taškus. Prieš startą gavę žemėlapius dalyviai turėjo patys susiplanuoti savo maršrutą.

Organizatoriai, šiauliečių sporto klubas „S-Sportas“, punktus užkėlė ne tik ant aukščiausių apylinkėse kalnų, bet ir pastatė pelkynuose, liulančiose paežerėse, daubose. Vienas punktas buvo gyvas – pievoje besiganiusi avis, prižiūrima šeimininkų. Daug punktų – pažintinėse Kurtuvėnų regioninio parko vietose.

Dėl lietaus ir purvo, o vakare – ir dėl tamsos, netrūko adrenalino. Į finišą reikėjo suspėti iki pusės aštuonių vakaro. Iš visų pakraščių prie ežero skubėjo  šviečiantys žiburiukai.

Dviratininkų lyderis – 2330 taškų

Moterų orientavimosi dviračiais grupės nugalėtoja tapo Asta Šimkonienė ("Raidas“, Kaunas), surinkusi 1900 taškų, antra – jos komandos draugė Renata Paulauskienė (1900), trečia – Vaida Reinartaitė ("Fortūna") – 1790.

Vyrų orientavimosi dviračiais grupėje beveik visus kontrolinius punktus suradęs finišavo šiaulietis Donatas Mickus ("Sakas") – 2330 taškų, antras – Regimantas Kavaliauskas (OK „Telšiai") – 2320 taškų, trečias – Vitalijus Petrulis ("IGTISA") – 2320 taškų.

Nugalėjo latvių pora

Orientavimosi bėgte dalyviai rungėsi komandomis po du – moterų, vyrų ir mišriose grupėse. Mišrios grupės nugalėtojais tapo latviai – Andris Mireckis ir Alvita Mirecka (PALEJU BUKI, Talsi), surinkę 1550 taškų. Kaunietė Giedrė Izokaitytė ir Raimondas Olišauskas ("Takas"/ „Pagėgių plytelės") buvo antri su 1460 taškų. Treti šiek tiek atsilikę – kauniečiai Rokas Lipnickas ir Deimantė Motiejūnaitė (1450).

Moterų grupėje nugalėjo klaipėdietės ir kaunietės duetas Reda Einikytė ir Kristina Rybakovaitė – 1600 taškų, antroje vietoje – šiaulietės Irena Vidžiūnienė ir Kristina Urbonaitė ("Sakas"), 1240 taškų. Rūta Tirlikienė iš Jurbarko ir šiaulietė Eugenija Vasiliauskienė ("Jungtis") iškovojo trečią vietą (1170).

Prizas – ir „Šiaulių krašto“ komandai

Vyrų grupėje nepralenkiami buvo vilnietis Modestas Bacys ir šiaulietis Vilius Aleliūnas – 2070 taškų. Antri – Donatas Stulgys ir Henrikas Paužas ("Dainava") – 1940, treti – kauniečiai Justas Misiūnas ir Marijonas Gipas – 1840.

Veteranų grupėje ant prizininkų pakylos lipo ir „Šiaulių krašto“ komanda – trečią vietą iškovojo Audrius Tirlikas ir Alvidas Urniežius (1440 taškų). Šioje grupėje nugalėjo kaunietis Jonas Gediminas Gvildys ir Ivanas Ziaziulia, surinkę 1570 taškų. Antri – kauniečiai Artūras Kilda ir Rolandas Žičkis (1520).

Prizininkai apdovanoti sportiniais prizais, o visų grupių nugalėtojai - naujais sportiniais bateliais. Po apdovanojimų dalyviams iššautas fejerverkas. Tai buvo paskutinis „S-Sportas“ taurės etapas. Iš viso šiemet surengti 14 etapų. Taurės nugalėtojas bus paskelbtas lapkričio mėnesį.

Manto NEKVEDAVIČIAUS nuotr.

LYDERIS: Orientavimosi bėgte nugalėtojas Vilius Aleliūnas – ant Girnikų piliakalnio.

BĖGIMAS: Dviratininkams ne kartą teko palikti dviračius ir bėgte pasiekti punktą. Pasižymėti prie kontrolinio punkto skuba vieni iš lyderių dviratininkų grupėje Regimantas Kavaliauskas ir Vitalijus Petrulis.

KLIŪTIS: Pasiekti kai kuriuos punktus reikėjo ne tik dvasinės pusiausvyros.

VAIZDAS: Užlipus ant kalno, galima buvo ir pasidžiaugti vaizdais.