„Šiauliai“ grupėje siekia būti pirmi

FIBA Europe "Iššūkio taurės" rungtynėse „Šiaulių“ krepšininkai 83:80 (17:25, 30:15, 20:20, 16:20) įveikė Minsko „Cmoki“ (Baltarusija). Tai trečioji šiauliečių pergalė "Iššūkio taurės" grupės rungtynėse.

„Cmoki“ krepšininkai grupėje yra iškovoję tik vieną pergalę – namuose 85:73 nugalėjo Ušako „Sportif“ (Turkija). Po nesėkmingo starto "Iššūkio taurėje" baltarusiai pakeitė trenerį, tačiau tai iškovoti daugiau pergalių nepadėjo.

Svečiai žūtbūt stengėsi iškovoti pergalę Šiauliuose. Po pirmojo kėlinio, kuris baigėsi rezultatu 25:17 svečių naudai, buvo panašu, kad jiems gali pavykti. Juolab kad rungtynių pradžioje baltarusiams gerai krito tritaškiai.

Visgi „Šiauliai“ po sunkios pradžios rankų nenuleido, ėmė spausti varžovus ir nebeleido mesti iš toli. Iki didžiosios pertraukos šeimininkai įgijo septynių taškų pranašumą (47:40).

Po pertraukos šiauliečiai padidino persvarą iki 11 taškų (51:40), tačiau „Cmoki“ vėl sėkmingai atakavo iš toli ir sumažino skirtumą iki trijų taškų (63:60). Visgi po trečiojo kėlinio išliko septynių taškų persvara šiauliečių pusėje.

Pasiduoti neketinę baltarusiai ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavo 11:2 ir persvėrė rezultatą (71:69). Daug nervų pareikalavusiame kėlinyje į priekį išsiverždavo tai „Šiauliai“, tai „Cmoki“. Paskutinėmis rungtynių akimirkomis sėkmė buvo šiauliečių pusėje. Taiklus Vytauto Šulskio metimas paskutinėmis sekundėmis nepaliko jokių vilčių varžovams.

„Šiauliams“ Rolandas Alijevas pelnė 19 taškų, V. Šulskis – 17, Julius Jucikas ir Gintaras Leonavičius – po 10. „Cmoki“ Branko Mirkovičius pelnė 20 taškų, Ivanas Marasas – 19, Aleksandras Kudriavcevas – 10.

Po rungtynių „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas džiaugėsi, kad pavyko laimėti tokias banguotas, įtemptas ir sunkias rungtynes. Trenerio manymu, „Šiaulius“ gelbėjo sėkmė ir ilgesnis atsarginių suolelis.

Varžovų treneris Igoris Griščiukas pralaimėjimą teisino krepšininkų nuovargiu ir įžaidėjų trūkumu.

"Iššūkio taurės" H grupėje „Šiauliai“ su aštuoniais taškais (trys pergalės, du pralaimėjimai) iki vakar buvo pirmoje vietoje. Septynis taškus (3/1) turėjo vieneriomis rungtynėmis mažiau žaidę Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija) krepšininkai. Turkijos Ušako „Sportif“, taip pat sužaidę ketverias rungtynes (2/2), –  su 6 taškais trečioje vietoje. Paskutinėje vietoje (1/4) Minsko „Cmoki“.

„Šiaulių krašto“ inf.

Jono TAMULIO nuotr.

REZULTATAS: Rungtynėse su Minsko „Cmoki“ rezultatyviausias „Šiaulių“ gretose buvo Rolandas Alijevas (su kamuoliu), pelnęs 19 taškų.

KOVA: Ir po „Šiaulių“, ir po „Cmoki“ krepšiu virė įtempta kova.