Šimto kilometrų bėgime greičiausias – plungiškis

Man­to RE­PEČ­KOS nuo­trau­ka
Šim­to ki­lo­metrų bėgi­mo var­žybų čem­pio­nas ir tarp­tau­ti­nis spor­to meist­ras And­rius Prei­bys
Bėgiko Andriaus Preibio pavardė sekmadienį skambėjo ypač garsiai – Plungės „Versmės“ klubo narys dalyvavo Vilniuje, Vingio parke, vykusiame tarptautiniame šimto kilometrų bėgime ir ne tik jį laimėjo, bet ir savo rezultatu pelnė tarptautinio sporto meistro vardą!

Finišo tiesiąją Andrius kirto užtikrintai, nejusdamas nė menkiausio alsavimo į nugarą. Antrąją vietą užėmęs varžovas nuo plungiškio atsiliko net dvidešimčia minučių, tad kol pastarasis finišavo, Andrius po išties karšto bėgimo, kurio metu susuko 50 ratų po 2 kilometrus, jau buvo spėjęs atsivėsinti ir susivokti, kad jis – šių metų čempionas.

7 valandos, 1 minutė ir 44 sekundės – tokie mūsiškio pergalės skaičiai, Andrių ne tik užkėlę ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio, bet ir pelnę jam tarptautinio sporto meistro vardą (normatyvas yra 7 valandos ir 5 minutės).

Iškart po varžybų „Žemaičio“ kalbintas 34-erių vyras džiaugėsi, kad prognozuota karšta varžybų diena iš tiesų buvo kiek apniukusi. Ir nors termometro stulpelis įdienojus gerokai šovė į viršų, po dangų plaukioję debesys šiek tiek palengvino bėgimą.

Į čempiono vardą kėsinosi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomi bėgikai, keletas jų prieš pat varžybas buvo įvardyti kaip favoritai. Tuomet tarp galimų laimėtojų Andriaus pavardės nebuvo, tačiau jam pirmam kirtus finišo liniją ne vienam teko nulenkti galvą ir pripažinti nenuginčijamą plungiškio pranašumą.

„Bėgau savo tempu, nesižvalgiau į varžovus. O sunkiausia buvo paskirstyti jėgas, kad jų užtektų visam šimtui kilometrų. Ar tikėjausi pergalės? Tokiose varžybose sunku prognozuoti, kas laimės, nes nežinai, kaip pasiruošę varžovai. Tikėjausi medalio, o gavau net auksinį, – vos spėjęs nusibraukti prakaitą „Žemaičiui“ sakė čempionas. – Jausmas finišavus, kai supranti, jog išlietas prakaitas atsipirko, – fantastiškas!“

Andrius šimto kilometrų bėgimo varžybose Vilniuje dalyvavo jau ne pirmą kartą. Debiutavo jose 2018-aisiais ir iškart tapo „bronzininku“ – atbėgo trečiasis. Po metų savo laimę ir kojų greitumą šiose varžybose išbandė vėl, deja, trasos nebaigė dėl traumos. O šis, trečiasis, kartas nemelavo – vyras tapo neginčytinu čempionu ir tarptautiniu sporto meistru.

Beje, ir tai nėra pirmasis Andriaus laimėjimas šiemet. Birželio pabaigoje jis triumfavo šešių valandų bėgimo varžybose Jonavoje, palei Neries upę, įveikęs net 55 ratus (daugiau nei 80 kilometrų). Plungiškis varžovų žinomas ir kaip stiprus konkurentas bėgimo bekele varžybose, kuriose per paskutinius metus yra nuskynęs daug laurų.

Bet apetitas auga bevalgant. Nors Andrius apie savo planus dar garsiai nekalba, bet leidžia suprasti, kad užmojų jis tikrai turi, jiems kaupsis ir treniruosis.

Kol Andrius bėgo šimtą kilometrų, tą pat dieną kiti „Versmės“ klubo nariai prakaitavo Vilkaičiuose ir Saušilyje vykusiame Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionate, labai ilgoje trasoje. Orientuotis neįžengiamuose miškuose jiems sekėsi puikiai. Amžiaus grupėje nuo 45-erių metų tarp moterų vicečempione pripažinta Jolita Domarkienė (8-ių kilometrų trasa), vyrų elito grupėje antrąją vietą užėmė Giedrius Sabaliauskas (20-ies kilometrų trasa), o amžiaus grupėje nuo 35-erių metų trečiąją vietą tarp vyrų pelnė apie 16 kilometrų nubėgęs Raimondas Laurinaitis.