Sporto klubas ugdo dorą jaunimą

Sporto klubas ugdo dorą jaunimą

Sporto klubas ugdo dorą jaunimą

Kuršėnų kiokušin karatė klubas „Dao“ savo dvidešimtmetį paminėjo varžybomis, į kurias pasikvietė keleto rajonų bendraminčius. Taip jie kartu pasidžiaugė sporto šaka, mokančia ne tik grūdinti kūną, bet ir dorai gyventi.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Kovas nutraukė sveikinimai

Varžybose dalyvavo 92 sportininkai, dauguma jų – kuršėniškiai. Atvyko ir svečių iš Akmenės, Jurbarko, dviejų Kauno klubų, Mažeikių, Panevėžio, Šiaulių. Tie, su kuriais susitinkama įvairiausiose varžybose šalyje ir užsienyje. Ir visai jaunučiai, ir vyresni.

Juos bei jų trenerius, vadovus vienija pagarba pasirinktai sporto šakai.

Pirmiausia keletą valandų vyko atrankinės kovos. Po jų kalbėta apie klubo sukaktį. Minėti tie, kurie ir už šalies ribų garsino klubą. Skambėjo sveikinimai bei linkėjimai.

Šalies kiokušin karatė federacijos prezidentas Vidmantas Poškaitis Andriui Milieškai įteikė garbės diržą (4 kyu).

Žiūrovus džiugino grupės „Ritmas kitaip“ ir „Blitz“, parodomąją programą parodė klubo „Dao“ sportininkai. Mokyklos fojė surengta klubo narių piešinių paroda.

Po to – vėl kovos. Jau dėl medalių.

Nuo pat ryto iki vakaro Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos salėje, kurioje vyko renginys, nestigo žiūrovų. Jie sirgo už saviškius. Plojo už gražias sportininkų atakas. Už meistriškumą.

Varžybų nugalėtojais tapo klubo „Dao“ atstovai Ainis Alčauskis, Airidas Andruška, Ignas Balčiūnas, Geraldas Dvarionas, Mantas Eigirdas, Rokas Jankauskis, Dominykas Jocas, Kajus Jonaitis, Vakaris Kaveckas, Tomas Mituzas, Deividas Poškus, Gvidas Rimkus, Julius Simonovičius, Adrijus Trinka ir Gabrielė Vismantaitė.

Aukso medalius pelnė ir Maksim Čmiruk, Lukas Simonenko iš Šiaulių „Tori“, Tomas Stulpinas iš Akmenės „Energijos“.

Šios varžybos daugeliui tapo dar vienu laipteliu, vedančiu į sporto aukštumas.

Klubą kūrė du draugai

Kuršėnų kiokušin karatė klubo „Dao“ kelyje tokių laiptelių buvo daug.

Juk šis kelias pasidėjo dar tada, kai kuršėniškis Vygandas Milieška, baigęs devynias klases, vedamas noro treniruotis dar neseniai draudžiamu, o dabar vis populiarėjančiu karatė, išvyko mokytis į Kauną. Jo pirmuoju mokytoju tapo Romas Vitkauskas, dabartinis Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės pirmininkas, beje, dalyvavęs ir švenčiant klubo „Dao“ 20-metį.

Kaune V. Milieška baigė vidurinę, įstojo į aukštąją.

Savaitgaliais grįždavo į Kuršėnus. Su taip pat karatė besidominčiu, kitur sportavusiu Egidijumi Jankumi susitikdavo, parodydavo, ką išmokęs Kaune.

Jau penkerius metus užsiiminėjęs karatė, dalyvavęs įvairaus lygio varžybose, V. Milieška su bičiuliu sumanė paieškoti Kuršėnuose salės, kad galėtų patys ką nors organizuoti. Sutarė su Pirmosios vidurinės mokyklos vadovybe.

Padarė skelbimų ir išklijavo mieste. Žinia, kad renkami norintys treniruotis kiokušin karatė, pasklido iš lūpų į lūpas. Į pirmąsias treniruotes susirinko daugiau kaip 90 norinčiųjų sportuoti. Ir mažylių, ir 16-19 metų jaunuolių.

Kiekvieną trečiadienį treneriu tapdavo E. Jankus, šeštadieniais ir sekmadieniais – iš mokslų namo grįžęs V. Milieška. O 1994-ųjų gruodį jie savo klubą užregistravo.

Pasiūlius darbą, Vygandas grįžo į Kuršėnus.

Gyvenimo kelias

Į Kaune suorganizuotas varžybas kuršėniškiai pirmą kartą nuvažiavo kaip klubo „Dao“ nariai. Tada jie varžovus nustebino, net laimėdami prizines vietas.

Pirmieji iš klubo narių į šalies rinktinę įsiveržė Vismantas Anglickas ir Arūnė Urnikytė. Jie pirmieji išvažiavo ir į pirmąjį Europos kiokušin karatė čempionatą Vengrijoje. Jo nugalėtoju tapo Vismantas, o Arūnė laimėjo antrąją vietą.

Kiekvienais metais įvairaus lygio varžybose buvo laimimi medaliai, tai jau kėlė mažiau nuostabos ir draugams, ir varžovams. Daugiausiai laimėjimų yra pasiekusi dukart jaunių, dukart jaunimo Europos čempionė Eimantė Leliukaitė.

Iš pradžių kuršėniškius karatistus treniravo V. Milieška ir E. Jankus, vėliau – vien Vygandas, po to – jo brolis Andrius. Dabar sportininkus, kuriuos priglobė Kuršėnų sporto mokykla, treniruoja Valdemaras Mitkus.

Klubo „Dao“ prezidentas V. Milieška teigia, jog kiokušin karatė – tai net ne sporto šaka. „Tai – gyvenimo kelias. Tu jį pasirenki, ir tu jį gyveni, gerbdamas vyresnį, gerbdamas tą, kuris už tave daugiau padarė“. Žmogus tvirtina ne tik kūną – svarbu ir disciplina. Jis tampa labiau pasiryžęs gyvenimo išbandymams.

Treneris visas dvi valandas užsiėmęs su sportininkais. Jie neturi laisvo laiko. Pasak V. Milieškos, jie treniruojami taip, kaip Japonijoje: atlieka šimtus smūgių, daro atsispaudimus, atsilenkimus.

Jaunimas  save atiduoda sportui – nebelieka laiko negeriems dalykams. V. Milieška teigia, kad per dvidešimt klubo gyvavimo metų nepasitaikė nė vieno sportininko, kuris pasuktų į nusikaltėlių pasaulį.

Autoriaus nuotr.

PROGRAMA: Žiūrovams savo meistriškumą demonstruoja klubo „Dao“ sportininkai ir jų treneris Valdemaras Mitkus (kairėje).

VARŽYBOS: Rokas Jankauskis (kairėje) nugalėjo visus savo varžovus.

PREZIDENTAS: Vygandas Milieška kiokušin karatė klubą „Dao“ įkūrė ir iki šiol jam vadovauja.