Stalo tenisas Šiauliuose vėl atgyja. „Juventos“ progimnazijos mokiniai ir vyresni tenisininkai renkasi ne tik pažaisti, bet ir varžosi dėl prizinių vietų.

justina@skrastas.lt

Nepamirštas pomėgis

Šiaulių rajone gyvenantis Saulius Mickus ir du šiauliečiai Rolandas Navickas bei Andrius Ziminskas po darbų skuba ne į žvejybą ar prie televizoriaus, o į sporto salę.

„Stalo tenisą žaidžiu nuo trečios klasės, – sakė 45 metų S. Mickus. – Po įtemptos darbo dienos jaučiuosi toks pavargęs, nieko nebenoriu, tačiau pažaidęs stalo tenisą atgaunu jėgas, vėl šypsausi, kojos pačios kilnojasi – va tada jau galiu grįžti namo, pas šeimą.“

A. Ziminskas mano, jog žaisti stalo tenisą amžiaus ribos nėra. „Pasaulio stalo teniso čempionatuose prizines vietas užima per 90 metų moterys, – pasakojo žaidėjas. – Į sporto salę jos įeina pasiremdamos lazdomis, o prie stalo kovoja tarsi aštuoniolikmetės“.

Vyrai dalyvauja varžybose. Neseniai Salantų gimnazijos sporto salėje vykusiose Žemaitijos regiono asmeninėse stalo teniso varžybose rungėsi 120 iki 45 metų ir vyresnių stalo tenisininkų. Būta ir žaidėjų iš Latvijos. Vyriausiam dalyviui – 70 metų.

Iki 45 metų amžiaus grupėje A. Ziminskas iškovojo antrąją vietą. Per 45 metų amžiaus grupėje R. Navickas tapo nugalėtoju, S. Mickus užėmė antrąją vietą.

Auga stalo tenisininkų pamaina

"Juventos“ progimnazijoje stalo teniso trenerė Lina Sabaliauskienė augina jaunųjų tenisininkų būrį. Patys aktyviausi ir tituluočiausi – Ieva Šimkutė ir Benas Skirmantas.

„Mes stalo tenisą žaidžiame ne tam, kad stumtumėme laiką, bet kad lavintumėme savo reakciją, staigumą ir mąstymą“, – vienbalsiai sakė žaidėjai.

Panevėžyje surengtose Lietuvos stalo teniso jaunių žaidynėse B. Skirmantas poroje su jonaviškiu Rimu Lesiv tapo nugalėtojais. I. Šimkutė su kauniete Jogaile Rudzinskaite iškovojo antrąją vietą.

„Rezultatai džiugina, tačiau dar yra kur tobulėti, – sakė trenerė. – Todėl kelis kartus per savaitę po pamokų treniruojamės. Vaikų versti nereikia, kartais juos sunku išprašyti namo“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VETERANAI: Nuo pradinių klasių stalo tenisą žaidžiantys (iš kairės) Saulius Mickus, Rolandas Navickas, Andrius Ziminskas.

JAUNIAI: Jaunieji Šiaulių tenisininkai: Ieva Šimkutė (iš kairės), jų trenerė Lina Sabaliauskienė, Benas Skirmantas.