Tarp parvežusiųjų auksą į Lietuvą – ir kalvariškis bei plungiškis

FIBA nuotr.
Lietuvaičių triumfas Europos čempionate. Dešinėje – treneris E. Timofejevas, 1-u numeriu pažymėtais marškinėliais (antras iš dešinės) vilki R. Kreišmontas
Vėlų šeštadienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Lietuvos šešiolikmečių rinktinė finalinėse rungtynėse 77:68 ant menčių paguldė ispanus ir tapo Europos čempione. Pergalę jauniesiems krepšininkams čempionate padėjo iškovoti ir kartu žaidęs Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) auklėtinis kalvariškis Rokas Kreišmontas bei treneris Eugenijus Timofejevas.

„Nesam turėję tokių rezultatyvių metų“


„Ir tai yra pabaiga. Lietuva – Europos karaliai, Europos čempionai, dar kartą po 2008 metais laimėtų aukso medalių. Treneriai spaudžia rankas, lietuvaičiai švenčia. Žiūrėkit, koks džiaugsmas, koks šėlsmas aikštelėje... Štai ką reiškia būti čempionais“, – tokiais komentatoriaus žodžiais, salėje šėlstant lietuvaičių rinktinei, šeštadienio vakarą Šiaurės Makedonijoje baigėsi 16-mečių Europos krepšinio čempionatas.
„Tai yra neįtikėtina. Pats ne viską mačiau, nes vykau į oro uostą pasiimti dukros, bet kiek leido interneto ryšys, stebėjau varžybas. Emocijos superinės“, – lietuvaičių pergale sekmadienį džiaugėsi Plungės SRC direktorius Alvydas Viršilas.
Pasak jo, apskritai ši vasara centrui – neeilinė. „Liepos viduryje mūsų treneris E. Timofejevas kartu su Roku Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Slovakijoje pelnė sidabro medalius, prieš tai mūsų treneris Mindaugas Tamušauskas kartu su Lietuvos septyniolikmečių vaikinų krepšinio rinktine, kurioje žaidė ir buvęs SRC auklėtinis Justas Stonkus, Ispanijoje vykusiame Pasaulio čempionate iškovojo ketvirtąją vietą. O kur dar aštuoniolikmečių merginų, tarp kurių žaidė ir Plungėje šaknų turinti Justė Jocytė, Europos čempionate laimėti aukso medaliai. Žodžiu, krepšinio vasara. Nesam turėję tokių rezultatyvių metų“, – viena po kitos byrančiomis pergalėmis džiaugėsi A. Viršilas.

Seka brolio pėdomis
Pasak SRC direktoriaus, nors Rokas Europos čempionate gavo žaisti ne tiek ir daug, tačiau Plungėje tarp jaunųjų krepšininkų jis yra neabejotinas lyderis. Be to, praėjusią žiemą kalvariškis buvo įvertintas kaip vienas rezultatyviausių žaidėjų Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje – tai ir tapo jo bilietu į U-16 Lietuvos rinktinę.
Tinklalapis „BasketNews“, apžvelgdamas perspektyviausius šalies talentus, ne taip seniai R. Kreišmontą pavadino didžiausiu savo gimtojo miesto talentu, kuris Moksleivių krepšinio lygoje demonstravo sunkiai protu suvokiamus rodiklius ir tik kartą per 21 rungtynes surinko mažiau nei 28 taškus.
Apžvalgoje akcentuojama ir tai, kad Rokas vienintelis U-16 Lietuvos rinktinėje, atstovaujantis ne didžiojo miesto sporto mokyklai.
Liko nepaminėta tik tai, kad Žemaičių Kalvarijoje gyvenantis jaunasis talentas, jog pasiektų treniruotes Plungėje, kas dieną pirmyn atgal turi sukarti apie 60 kilometrų, bet tai nemažina jo užsidegimo krepšiniui. Jaunąjį kalvariškį siekti geriausių rezultatų skatina ir brolio pavyzdys – jo brolis Lukas Kreišmontas žaidžia Klaipėdos „Neptūno“ komandoje.
Pirmadienio rytą telefonu „Žemaičio“ kalbintas jaunasis čempionas sakė tik pabudęs iš miego ir dar sunkiai suvokiantis, kas įvyko. Esą finalinių varžybų naktį taip ir nepavyko sudėti bluosto, emocijos ėmė viršų, o 6-ą valandą ryto reikėjo išjudėti į oro uostą.
Po visą dieną trukusios kelionės sekmadienio vakarą Lietuvos rinktinė su aukso medaliais ir čempionato taure buvo iškilmingai pasitikta Vilniaus oro uoste. Davę interviu žurnalistams ir papozavę nuotraukoms, čempionai išskubėjo namo, pas išsiilgtus namiškius, kurių dėl bene visą vasarą vykusių treniruočių ir pasiruošimo stovyklų nematė ištisas savaites.
„Pirmoji stovykla buvo Anykščiuose, tada – Kaune, Vilniuje, vėliau – Europos olimpinis festivalis Slovakijoje ir galiausiai – čempionatas Šiaurės Makedonijoje. Buvo nelengva, tarp stovyklų turėdavom tik dieną grįžti namo. Drabužius išsiplaunam ir vėl atgal“, – įspūdžiais apie krepšinio treniruotėse prabėgusią vasarą dalinosi Rokas.
Vaikinas atskleidė, kad pačiame čempionate jam teko žaisti trijose varžybose, o finalines rungtynes praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio. „Tiesiog treneris tą dieną nematė manęs rotacijoje“, – sakė Rokas. Bet įgyta patirtis ir galimybė atstovauti Lietuvai Europos čempionate esą neįvertinama.

Plungėje – jau keturi aukso medaliai
Turėta unikalia galimybe prisidėti prie šešiolikmečių rinktinės pergalės džiaugiasi ir SRC treneris E. Timofejevas, kuris Roką treniruoja nuo pat šio pirmųjų žingsnių centro krepšinio aikštelėje.
Treneris suskaičiavo, kad jo ir Roko naktį iš sekmadienio į pirmadienį į Plungę atvežti Europos čempionato aukso medaliai – trečias ir ketvirtas Plungės istorijoje. Pirmąjį 1996 metais laimėjo plungiškis krepšininkas Evaldas Jocys, o antrąjį – Rolandas Jakštas 2008-aisiais. „O mes iš karto net du parvežėme“, – džiaugėsi plungiškis.
„Nesvarbu, kad Rokui neteko išeiti į aikštelę per finalines varžybas, tačiau esu visiškai patenkintas jo kietu charakteriu, jo užsispyrimu. Drąsiai galiu jį vadinti tikra krepšinio žvaigžde mūsų Plungėje. Kiek pamenu, toks kietas buvo tik R. Jakštas“, – savo auklėtinio pasiekimais džiaugėsi E. Timofejevas.
 

FIBA nuotr.
Rokas Kreišmontas su treneriu Eugenijum Timofejevu