
Naujausios
Merui Audriui Klišoniui nebe pirmą kartą atsisakius į komiteto pirmininkus teikti kurį nors valdančiosios daugumos atstovą, šios nariai paliko nuotoliniu būdu vykusį posėdį. Nebelikus kvorumo, tą patį padaryti buvo raginami ir du likę komiteto nariai – liberalė Irena Taučienė ir socialdemokratas Tadas Šetkauskis, tačiau mero nurodymu jie tęsė posėdį lyg nieko nebūtų įvykę.
Žinoma, jokių sprendimų tokios sudėties komitetas priimti nebegalėjo, tad visi tądien darbotvarkėje numatyti klausimai tik aptarti. Vienas jų – dėl tolimesnio Plungės ligoninės Vaikų ligų skyriaus darbo.
Šį klausimą pristačiusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė priminė, jog po trumpos pertraukos praėjusį rugsėjį skyrius vėl atnaujino savo veiklą, tačiau per du mėnesius patirta nemažai finansinių nuostolių.
Esą spalio mėnesį stacionare gydyti 8 vaikai, lapkričio – nė vieno. Per spalį iš viso suteikta paslaugų 22-iems vaikams, per lapkritį – tik 5-iems, dėl to spalį patirta 13,6 tūkst. eurų nuostolių, lapkritį – 9,9 tūkstančio.
Kita problema – žmogiškieji ištekliai. Esą nuo sausio mėnesio gydytoja Stefanija Ščiupokienė planuoja išeiti užtarnauto poilsio, tad skyrius liks be pediatro.
Ligoninės noras ir prašymas – reorganizuoti Vaikų ligų skyrių, paliekant tik dienos stacionaro paslaugas. Tai reiškia, kad į ligoninę atvykę ar greitosios pristatyti vaikai Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje būtų apžiūrėti budinčio terapeuto ir pagal poreikį nukreipiami arba dienos stacionaro paslaugoms, arba į kitą gydymo įstaigą.
D. Luotienė sakė aptarusi šį modelį su dviem gydytojais, kurie sutiktų dirbti darbo dienomis ir valandomis bei teikti dienos stacionaro paslaugas – vienokio ar kitokio gydymo ar diagnostinių procedūrų reikalingi mažieji pacientai į ligoninę atvyktų ryte, o vakare grįžtų namo. Ir taip – tiek dienų, kiek paskirtų gydytojas.
„O budinčio pediatro rasti mums nepavyko. Kalbėjomės ne su vienu, tačiau kai už budėjimo valandą prašoma net 15-os eurų į rankas... Mes net reanimatologui tiek nemokame“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.
Posėdžio nariams kilo klausimų, kas rūpinsis vaiko pervežimu, jei paaiškės, kad jam reikia rimtesnio gydymo Klaipėdos vaikų ar kitoje ligoninėje?
D. Luotienė atsakė, kad tokį vaiką tikriausiai perveš greitoji, tačiau posėdyje dalyvavusi Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė paaiškino, kad greitajai priklauso pervežti pacientus tik esant skubios būtinosios pagalbos poreikiui.
„Galėtume vežti ir iš stacionaro tolimesniam gydymui, bet tik tokiu atveju, jei už tokią paslaugą būtų sumokama“, – pridūrė ji.
„Tuomet mes patys pervešim“, – konstatavo D. Luotienė.
Posėdžiauti likę komiteto nariai I. Taučienė ir D. Šetkauskis sutiko, kad tokia skyriaus pertvarka galbūt būtų logiškas sprendimas, tačiau tuojau sulaukė Savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno pabarimo, kad vienu du formuoti vienokios ar kitokios nuomonės jie negali. Bet kokiu atveju dėl skyriaus likimo pasisakyti turės pilnos sudėties komitetas.