Kam direktoriui kaukė?

Vaiz­de­liai iš Plungės li­go­ninės ir „Plungės van­denų“ di­rek­to­rių ka­bi­netų
Kam šiomis dienomis reikalinga viešoje vietoje nešioti kvėpavimo takus dengiančią apsauginę kaukę, jau žino net ir dvimečiai pypliai. Karantino reikalavimai mums taip stipriai įkalti į galvą, kad net naktį pažadinti juos nesunkiai išpyškintume. Daug lengviau nei daugybos lentelę ar vaikų gimimo datas.
Išmokome ir tai, kad toji kaukė – pagarbos aplinkiniams ženklas, nes saugo ne tiek mus pačius, kiek šalia esančiuosius. Tad turime unikalią progą pasitikrinti, kiek gerbiame tuos, kuriuos sutinkame gatvėje, prekybos centre ar darbe.

Šitas pagarbos barometras kaip ant delno buvo praėjusią savaitę stebėjusiems Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžius. Dėl koronaviruso grėsmės šįkart jie vyko nuotoliniu būdu ir transliuoti per internetą (jų įrašus galima rasti „YouTube“ platformoje, Plungės rajono kanale).

Kaip ir kasmet, Savivaldybės valdomų įmonių ir įstaigų direktoriai Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariams bei Savivaldybės vadovams pristatė praėjusių metų veiklos, pelno ir finansines ataskaitas. Pristatymas vyko taip pat nuotoliniu būdu, direktoriai į kompiuterių kameras ir mikrofonus kalbėjo iš savo kabinetų. Kaip įprastai, dažnas jų į pagalbą buvo pasikvietęs ir įmonės finansininkes, kad šios padėtų išaiškinti piniginius reikalus, jei kartais komiteto nariams kiltų klausimų.

Žodžiu, procedūra – standartinė. Neįprasta buvo tik virtuali posėdžio erdvė. Ir, kaip paaiškėjo, kai kam vis dar neįprastas karantino reikalavimas viešoje vietoje būti su apsaugine kauke. Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir „Plungės vandenų“ naujasis vadovas Alvydas Jasevičius nuotoliniame posėdyje dalyvavo neprisidengę veidų, skirtingai nei šalia jų sėdėjusios įmonių finansininkės.

Štai ir klausimas – kam direktoriui kaukė?

Praėjusį savaitgalį pro langą teko stebėti gana komišką vaizdelį. Šeštadienio pavakary nuo garažų bendrijos pusės namo traukiantis vyriškis vos laikėsi ant besipinančių kojų, tačiau šiaip ne taip pasiekė savo (reikia tikėtis, kad savo) daugiabutį ir nėrė laiptinėn. Kaip sakoma, kam nepasitaiko... Ypač tokiu įtemptu metu. Bet štai dėl karantino reikalavimų nesilaikymo prie žmogelio neprikibsi. Nors ir vienas ištuštėjusioj gatvėj, nors ir gerokai apšilęs, bet – su kauke.

Kam jam ji?

Nes taip reikia. Nes tai yra gyvybiškai svarbu ir neturi nieko bendro su tavo užimamu statusu. Netgi priešingai – kuo aukštesnes pareigas užimi, tuo didesnę atsakomybę neši ant savo pečių. Gaila tik, kad ne visiems duota tai suprasti.

Komentarai

Pelėda    Tre, 2020-04-22 / 20:37
Va, čia ir išlenda tikrieji veidai. Mes direktoriai, rodom pavyzdį pavaldiniams. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu ir pikta. Taip parodomas žmogaus mentalitetas.
aaaa    Ket, 2020-04-23 / 01:08
o norit, kad kalbant butu neaisku ka kalba zmogus? paskui liks visi nieko nesuprate... galbut kas kitas kalbes uz kadro visai :)
Pelėda    Ket, 2020-04-23 / 15:30
Na, o laikraštyje "Plungės žinios" ir šalia A. Mar­tu­se­vi­čiaus sėdinti šalia ponia irgi be kaukės. Ir atstumas tarp "nekaukėtų" labai jau mažas. Va tau ir SAM ministro rekomendacijos, ignoruokime jas kiek tik norime ir rodykime pavyzdį pavaldiniams. Ir jus darykite taip, kaip "jurgelis" daro.
Svečias    Ket, 2020-04-23 / 20:56
Ar Verygai nereikia kaukes????Eigu jam nereikia(kai rodo per televizorių,),tai kodel kt reikia ?????Pirmiausia reikia i valdžia žiurėti,o paskui smerkti kitus.Valdžiai viska galima???O šep sedint kabinete vos ne vienam-tai kam jinai ta kauke reikalinga,baikim "bluditi"

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.