Karščiavimo klinika – ir Plungėje

Vla­do GAU­DIE­ŠIAUS nuo­trau­ka
Pa­ga­liau ras­ta, kam pri­tai­ky­ti tuš­čias bu­vu­sios se­no­sios po­lik­li­ni­kos pa­tal­pas – ku­riam lai­kui čia įsi­kurs va­di­na­mo­ji karš­čia­vi­mo kli­ni­ka
Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu šalies savivaldybėse turi pradėti veikti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose atskirai nuo kitų bus priimami ištirti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys asmenys. Tokią kliniką atidaryti jau pasiruošusi ir Plungės rajono savivaldybės ligoninė, belieka sulaukti ministerijos duoto starto.

Kaip „Žemaitį“ informavo Plungės rajono savivaldybės operacijų centro vadovas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, ši klinika bus įkurdinta buvusios senosios poliklinikos patalpose, ligoninės pašonėje.

„Ligoninė jau pasiruošusi. Belieka sulaukti trūkstamų apsaugos priemonių ir Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo pradėti veiklą“, – sakė M. Česnauskas.

Šios klinikos koordinatore paskirta Plungės rajono savivaldybės ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja Jurgita Anužienė. Trečiadienį „Žemaičiui“ ji sakė, kad tokia klinika Plungėje pradės veikti šios savaitės pabaigoje ar kitos pradžioje.

„Šiandien derinam koronaviruso mėginiui paimti reikalingų priemonių tepinėliams užsakymą. Dar turime gauti kitų būtinų apsaugos priemonių. Kai tik viskas bus sustyguota, pradėsime dirbti“, – sakė ji.

Pasak J. Anužienės, buvusios poliklinikos pastate darbo dienomis 4-ias val. per dieną dirbs keturių medikų komanda. Gavęs elektroninį savo šeimos gydytojo siuntimą čia atvykęs karščiuojantis žmogus bus tiriamas ne tik dėl koronaviruso. Jam bus paimama kraujo galimam uždegimui nustatyti, bus galimybė, reikalui esant, atlikti rentgeno tyrimą.

Klinika aptarnaus Plungės rajono ir, ko gero, Rietavo savivaldybės gyventojus. Pasak J. Anužienės, šiuo metu deramasi su Rietavo savivaldybe dėl pajėgų sujungimo ir bendro šios paslaugos teikimo Plungėje.

Į karščiavimo kliniką bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, telefonu susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, ir elektroniniu būdu užpildys siuntimą. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš vizito laiką.

Atvykus į karščiavimo kliniką nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nenurodys kitaip. Atvykusysis turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu savo mobiliojo telefono numeriu, kurį reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančių specialistų nurodymų būtina atidžiai klausytis. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

„Tai bus ambulatorinė paslauga, tokia, kokias teikdavo poliklinikos. Priklausomai nuo žmogaus sveikatos būklės jis bus siunčiamas izoliuotis namo arba nukreipiamas į atitinkamą sveikatos įstaigą, tarkim, guldomas į Plungės ligoninę, jei asmeniui nenustatytas koronavirusas“, – sakė M. Česnauskas.

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės gyventojai, kuriems patvirtintas koronavirusas ir jeigu jiems yra reikalingas intensyvus gydymas, nuo šiol nukreipiami ne į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kaip anksčiau, bet į Šiaulių ligoninę. Pasak operacijų centro vadovo, toks yra naujas Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas, galiojantis visai Telšių apskričiai.

Numatyta ir tai, kad ateity, išnaudojus Šiaulių ligoninės pajėgumus, tokie ligoniai bus transportuojami į Mažeikių ir Telšių ligonines.

O kaip sunegalavusiam žmogui nuspręsti, kur kreiptis, – skambinti karštuoju koronaviruso telefonu 1808 ar savo šeimos gydytojui? Pasak J. Anužienės, karščiuojantys pacientai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o tie, kurie jaučia kitus galimus koronaviruso simptomus (kosulį, dusulį, galvos, sąnarių skausmus, bendrą silpnumą), – skambinti 1808.