Naujausios
Nusiuntė pas kitą gydytoją
Moteris (redakcijai vardas ir pavardė žinomi) pasakojo, kad netikėtai pakilus spaudimui ir ėmus „mušti“ širdžiai, ji nieko nelaukusi surinko klinikos „Pulsas“ registratūros telefono numerį. Atsiliepusiai moteriškei papasakojo, kad prastai jaučiasi, ir sulaukė kvietimo atvykti į kliniką pasidaryti kardiogramą.
Esą procedūriniame kabinete, atlikus kardiogramą, į gautus duomenis akį užmetusi sesutė pasakė, kad širdis išties greičiau plaka, bet nukrypimas esą visai nedidelis. Dėl šventos ramybės sesutė patarė pasikonsultuoti su gydytoja. Kadangi plungiškės gydytoja tą dieną atostogavo, moteris buvo nukreipta pas kitą – Violetą Liepienę.
Plungiškės žodžiais, vos tik žengusi į nurodytą kabinetą ji sulaukė kritikos, kad netinkamai dėvi kaukę, nors tame pačiame kabinete buvusi sesutė esą visiškai buvo be kaukės. Bet dėl to esą nesiginčijusi, pasitaisiusi kaukę, kaip liepta. O tada sulaukusi gydytojos klausimo, ar yra pasiskiepijusi nuo koronaviruso.
Esą neigiamas jos atsakymas visiškai nepatikęs V. Liepienei. Plungiškės tikinimu, medikė ėmusi laidyti pastabas, kad šitaip elgtis – neatsakinga, kad nesutikdama skiepytis moteris kelia grėsmę aplinkiniams, kad yra pavojinga klinikos medikams ir pacientams.
Pasijuto dar blogiau
Plungiškės įsitikinusi, būtent dėl to, jog yra nepasiskiepijusi nuo COVID-19, gydytoja atsisakė jai skirti lašinę, aiškindama, jog procedūriniame kabinete yra ir kitų pacientų, tad moteris galinti juos užkrėsti.
Moteris pasakojo, kad po tokio sutikimo ji pasijuto dar blogiau, galva plyšte plyšo. Tada buvo pasiųsta į registratūrą matuoti spaudimo.
„Pamatę, kad jis dar labiau pakilęs, nuvedę paguldė į tuščią kabinetą, kad ramiai pabūčiau. Pasakė, kad tokios būklės negaliu vairuoti ir kad turiu nusiraminti. Tik kaip nurimsiu, jei ašaros kaip pupos per skruostus rieda. Šitaip niekuo dėtą žmogų įžeisti...“ – moteris negali pamiršti apsilankymo klinikoje nuoskaudų.
Ji pasakojo jau kitą dieną suskubusi persirašyti į kitą gydymo įstaigą, nes į minėtąją daugiau nė kojos nebekelsianti. Maža to, norinti įspėti ir kitus: „Kurie neskiepyti, neikit pas tą gydytoją. Būsit tokiais ir anokiais išvadinti.“
„Nežinom, ko jie pyksta ant mūsų“
Kad nepasiskiepiję nuo COVID-19 ir neturintys galimybių paso artimiausiu laiku nebegaus tam tikrų paslaugų – žinoma jau tikriausiai visiems, bet kad bus ar jau yra ribojamos ir gydymo paslaugos, girdėti dar neteko.
Susisiekęs su gydytoja V. Liepiene „Žemaitis“ teiravosi, ar tiesa, jog plungiškei lašinė nebuvo skirta tik dėl to, kad ji yra nepasiskiepijusi nuo koronaviruso. Medikė patvirtino, kad konflikto su minėta paciente išties būta. V. Liepienės žodžiais, į jos kabinetą ši moteris esą jau atėjo prastai nusiteikusi, lyg susinervinusi dėl kažko, tik įėjusi pradėjo kalbėti pakeltu tonu, o išgirdusi klausimą dėl skiepų, esą visiškai prarado savitvardą.
Pasak gydytojos, jos pareiga yra paklausti pacientų, ar šie jau pasiskiepijo nuo COVID-19, jei ne – pasiūlyti skiepytis. Esą daugelis į tokius klausimus reaguoja ramiai, būna ir tokių, kurie patys ateina pasitarti, paklausti, ar skiepas nepadarys žalos.
O daliai pacientų, tiems, kurie griežčiausiai nusistatę prieš vakcinaciją, esą bet kokia užuomina ta tema veikia lyg raudonas skuduras bulių.
„Jiems lyg elektra trenkia toks klausimas. Būna, paskambinę skundžiasi, kad karščiuoja, tokiu atveju siūlom pasidaryti PGR testą, jis būtinas ir prieš tam tikras procedūras. Tai atsakymas būna: „Ne, nedarysiu to tyrimo“. Arba: „Ne, nesergu koronavirusu, nes tokio išvis nėra“. Medicininės kaukės, skiepai ir PGR testai – trys temos, kuriomis kalbėti jau darosi sudėtinga. Ir nežinau, kodėl žmonės pyksta ant mūsų. Juk mūsų darbas yra siūlyti išsitirti esant įtarimų, pasiskiepyti saugantis nuo ligos.“
Nebuvo būtinybės
Pasak gydytojos, kartais įtikinėjant pasiskiepyti, tenka ir kokį vieną kitą aštresnį žodelį pasakyti, priminti, kad vakcinuotis reikia ne tik dėl savęs, bet ir dėl aplinkinių gerovės. Iš čia esą ir pasakymas, kad nepasiskiepijęs asmuo yra pavojingas aplinkiniams.
Ar dėl to plungiškei ir buvo atsakyta lašinė – kad neužkrėstų procedūriniame kabinete buvusių kitų pacientų?
„Tikrai ne. Paprastai lašinės išrašomos esant dehidratacijai, kai žmogus negali gerti vandens arba kai trūksta kalio, o čia buvo visai ne tas atvejis. Pakilus spaudimui, lašinės neskiriamos. Gal nuo seno užsilikusi tokia nuomonė, kad jos reikia. Ir šiuo atveju buvo lyg koks vaikiškas kaprizas – noriu ir viskas“, – nemaloniai pasibaigusį pacientės vizitą prisiminė V. Liepienė.
Medikės teiravomės ir to, ar tiesa, kad minėto konflikto metu kartu su ja dirbanti sesutė buvo be kaukės. Gydytoja patikino, kad to negalėjo būti. Esą klinikoje visas personalas privalo dėvėti kaukes, bet pasitaiko, kad per pertraukėles tarp vizitų, atidarius langą išvėdinti kabinetą, kaukė trumpam nusiimama, kad būtų galima įkvėpti gryno oro.
„Laukiančiųjų už durų prašom lukterti, kol išvėdinsim kabinetą, bet tarytum negirdi, vis tiek veržiasi.“
Medikė sakė esanti tikra, kad niekuo neįžeidė pacientės, bet jei ši jaučiasi įskaudinta, galinti jos atsiprašyti.
„Perduokit mano atsiprašymą, kad aš nesugebėjau jos nuraminti ar dar labiau sunervinau“, – paprašė V. Liepienė.