Naujausios
Graži tradicija
Jau bene du dešimtmečius kasmet Plungės ligoninėje rengiamos Kauno klinikų medikų dienos nepamirštos ir šiemet. Praėjusį trečiadienį ligoninėje, be jau minėto R. Benečio, lankėsi ir kardiologė profesorė dr. Olivija Dobilienė, neurologas profesorius dr. Kęstutis Petrikonis, urologas prof. dr. Kęstutis Vaičiūnas, otorinolaringologas profesorius dr. Evaldas Padervinskis, endokrinologė Aistė Kondrotienė. Atsiliepdami į ligoninės kvietimą, pasikonsultuoti su jais užsiregistravo apie 50 rajono gyventojų.
Prie svečių delegacijos prisijungė ir profesoriai dr. Andrius Macas bei dr. Renata Vimantaitė – jie atliko ligoninėje teikiamos intensyviosios pagalbos ir slaugos vertinimą.
Sveikindamas svečius ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pasidžiaugė, kad didžiąją dalį delegacijos kaip visada sudaro plungiškiai medikai, gimę, augę čia ir nepamiršę savo šaknų. „Diena laukia intensyvi, esame numatę daug ką nuveikti: pirmiausia suplanuota konferencija su keliais pranešimais ligoninės personalui, tada – užsiregistravusių pacientų konsultacijos, na, o po pietų Oginskių rūmuose vyks susitikimas su moksleiviais, kurie galvoja apie medicinos studijas“, – darbotvarkę apžvelgė R. Mažeika.
Sveikinimo žodį tarė ir prie medikų dienų organizavimo kasmet svariai prisidedančios Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus. Jis priminė, kad šį rudenį vyks jau 19-tas tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, o Kauno klinikų medikų dienos Plungėje Bronislovo Lubio iniciatyva pradėtos rengti dar anksčiau. Ir tas nenutrūkstamas bendravimas bei ryšys, pasak L. Skieraus, Plungės ligoninei yra labai svarbus, bet dar svarbesnis – jaunajai kartai: abiturientams, galvojantiems apie medicinos studijas.
Akmenėlis į reformos daržą
Pakviestas tarti keletą žodžių, kauniškių medikų delegacijai kasmet vadovaujantis LSMU rektorius R. Benetis juokavo, kad keleto žodžių tikrai neužteks, nes atvežęs ne vieną svarbią žinią. Pirmiausia jis pasidžiaugė gražiu Plungės ligoninės ir Savivaldybės bendradarbiavimu.
„Šiandien aprodydami pokyčius ligoninėje sakėte, kad ministerija jums nieko nedavė. Čia jau politika, kuri buvo labai prasta paskutinius kelerius metus. Bet džiaugiuosi, kaip jūs spendžiat tas problemas, kad randat išeičių ir judat į priekį“, – akcentavo R. Benetis.
O kalbėdamas apie pokyčius Lietuvos sveikatos mokslų universitete rektorius pasidžiaugė, kad šiemet universitetų reitinge jis užėmė aukštą antrąją vietą, nusileisdamas tik Vilniaus universitetui.
„Tai sako, kad esam stiprūs ne tik studijų kryptyje, bet ir moksle bei klinikinėje praktikoje. Birželio 21 dieną turėsime didelį įvykį, klinikų miestelyje atidarysime unikalų objektą Lietuvoje – ciklotroną arba dalelių greitintuvą, suteiksiantį begalines galimybes diagnostikai ne tik praktiniame, bet ir moksliniame lygyje. Kitas naujas objektas – biobankas, leisiantis užšaldyti ir išlaikyti įvairias medžiagas, kad ateity būtų galima atsekti DNR segmentus. Tai visiškai revoliuciniai žingsniai Kauno klinikoms.“
Grįžęs prie studijų temos svečias apgailestavo, kad vis mažiau jaunuolių renkasi medicinos studijas, tad medikų stygius ateity bus dar ryškesnis. Pasak jo, situaciją gerai iliustruoja tas faktas, kad šiemet abitūros egzaminus pasirinko laikyti tik 60 proc. jaunuolių, iš jų tik 15 proc. rinkosi biologijos ir chemijos egzaminus, suteikiančius galimybę rinktis medicinos studijas. Iš to skaičiaus mažiau nei pusė iš tikrųjų pasuks šiuo keliu.
„Medikų nebelieka Lietuvoje, – nelinksmą tiesą konstatavo rektorius, – nors regionams reikia ir kineziterapeutų, kad galėtų pacientų gyvenimo būdą koreguoti, ir reanimatologų, kurie geba gaivinti. Antai šiandien mums vaikštant po ligoninę vienas kolega reanimavo pacientą. Vadinasi, reikia specialistų, kurie gebėtų suteikti pagalbą čia, vietoje. Taip pat reikia aukštos kvalifikacijos slaugytojų, kurioms būtų galima patikėti dalį užduočių“, – vardino R. Benetis.
Padėka už ilgametį darbą
Kad prasidėjusi gydymo įstaigų reforma išties pilna paradoksų, akcentavo ir Kauno klinikų medikus pasveikinęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis papasakojo kone humoristišką situaciją, kada iš Elektrėnų mero išgirdo, jog sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Plungės ligoninę visiems nurodo pavyzdžiu, nes ji esą puikiai tvarkosi, turi ir jaunų medikų, ir įrangos.
„Bet vis tiek, rupūžė, neduoda mums pinigų, – ministro pozicija stebėjosi A. Klišonis. – Jie norėjo nulaužti mums ranką, bet nepavyko, todėl pritaikė mums finansinę nuobaudą – neskyrė 2 mln. eurų, kurie buvo numatyti pertvarkai. Sukamės savo jėgom, Savivaldybė šiemet ligoninei skyrė 712 tūkst. eurų ir jau netrukus prasidės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus pertvarka. Metus laiko tiek pacientams, tiek medikams teks pakentėti, o jau po metų tikimės turėti ir erdvesnį, ir modernesnį skyrių.“
Apžvelgus pokyčius ir ateities planus, nepamiršta pasidžiaugti ir medikais, o vienam jų tą dieną skirtas ypatingas dėmesys. Meras ir ligoninės vadovas padėkos raštais bei gėlėmis apdovanojo užtarnauto poilsio išeinantį neurologą Vytautą Sagatį, kuris ligoninėje dirbo net 47-erius metus, o pareigų atsisakyti nusprendė tik sulaukęs pamainos – jauno neurologo Gyčio Baltuonės.