Naujausios
„Medicinos žiedas vėl yra čia – Plungėje. Net sunku patikėti, kad tiek dėmesio mes gauname ir kad Plungė yra išauginusi tiek Lietuvos medicinos elito. Turime tai branginti“, – pasitikdamas svečius Plungės ligoninėje kalbėjo jos direktorius Remigijus Mažeika.
Jis pasidžiaugė sudaryta produktyvia tos dienos programa. Iš ryto Kauno klinikų medikai skaitė paskaitas ligoninės personalui, taip pat konsultavo pacientus. Profesorių konsultacijoms aktyviai rašėsi ne tik mūsų krašto žmonės, bet ir kitų rajonų gyventojai. O po pietų medikų laukė susitikimas su Plungės jaunimu Mykolo Oginskio rūmuose – jiems pristatytas Sveikatos mokslų universitetas ir studijų jame galimybės.
Tęsiama tradicija rengti medikų dienas pasidžiaugė ir Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus.
„Plungiškių draugija atsikūrė prieš 20 metų. Tai padarė Bronislovas Lubys, subūręs medikus, teisininkus, menininkus, mokslininkus į stiprią organizaciją. O šiandien mes tęsiame jų pradėtus darbus“, – kalbėjo jis.
Pasak L. Skieraus, atvažiuojantys medikai – didelė nauda ligoninės kolektyvui, galinčiam išgirsti paskutinį mokslo žodį, nauda pacientams, kurie papuola į geras rankas. Ir labai didelė nauda Plungės jaunimui.
Draugijos prezidentas užsiminė, kad susitikti su svečiais buvo parinkti jaunuoliai, norintys studijuoti mediciną. Tikimasi, kad tą norą pagilins galimybė pabendrauti su dabartiniu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriumi Rimantu Benečiu, taip pat su buvusiu rektoriumi Remigiju Žaliūnu, profesoriais.
„Rektorius neatsirado šiaip sau, jis išsiugdė čia, šitoje aplinkoje, kurią, mano galva, sukūrė Mykolas Oginskis. Dėl to mes nesame eilinis kaimas. Oginskis XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje padarė didžiulį darbą. Ir nesvarbu, kad Mikalojus Konstantinas Čiurlionis buvo kilęs iš Druskininkų, bet be Plungės jo nebūtų buvę, kaip ir nebūtų garsių medikų, menininkų. Ir tai įvyko dėl to, kad čia buvo ugdymas. Jaunuoliams turime įteikti, jog mokymasis, žinios yra labai svarbu“, – tęsė L. Skierus.
Į svečius ir ligoninės kolektyvą kreipėsi ir meras Audrius Klišonis. Pasak jo, šis kasmet vykstantis susitikimas – didelė paskata plungiškiams gydytojams, turintiems galimybę susitikti su tais žmonėmis, kurie, mero žodžiais, diktuoja madas Lietuvos medicinoje.
„Prieš porą metų turėjome labai įtemptą situaciją dėl mūsų ligoninės ir tikrai su R. Mažeika keletą kartų kalėdojome Kauno klinikose, ieškodami patarimų, kaip elgtis, kad išlaikytume medicinines paslaugas čia, vietoj, ir kad jos būtų geros kokybės. Šiandien tas grėsmės šešėlis nuo ligoninės jau yra nuslinkęs, bet ir toliau sieksime, kad būtų bendradarbiavimas, o ne konkurencija“, – sakė A. Klišonis.
O R. Benetis savo ruožtu padėkojo tiek Plungiškių draugijai, tiek Plungės ligoninei, kad šios padeda palaikyti abiems pusėms svarbų ryšį. „Noriu padėkot plungiškiams, kad mes išlaikome šiuos ryšius ir kad galime sugrįžt čia, kur mūsų šaknys“, – kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius, gydytojas kardiochirurgas.
Kartu su Plungės garbės piliečiais R. Benečiu ir R. Žaliūnu Plungėje lankėsi kardiologai prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius ir prof. dr. Olivija Gustienė, gydytojas otorinolaringologas doc. dr. Evaldas Padervinskis, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Loreta Pilipaitytė, anesteziologas reanimatologas prof. dr. Andrius Macas, Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas
Po pietų M. Oginskio rūmuose Kauno medikai pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, kuris pagal reitingus – antrasis Lietuvoje. Apie šią mokymo įstaigą jaunimui pasakojo ir į Plungę dirbti grįžęs šio universiteto absolventas gydytojas otorinolaringologas Giedrius Ramanauskas. Po pasisakymų jaunuoliai turėjo progą grupelėmis ar asmeniškai pabendrauti su garsiais profesoriais, užduoti jiems rūpimus klausimus ir gauti reikalingus kontaktus.