Plungėje nustatyti net trys koronaviruso atvejai

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Visi trys susirgimai siejami su Šiaulių banko darbuotojų išvyka
Ilgą laiką plungiškiai, skaitydami informaciją apie epidemiologinę situaciją šalyje, galėjo džiaugtis – koronaviruso infekcija mūsų rajoną vis aplenkdavo. Paskutinis atvejis čia fiksuotas dar gegužę. O praėjusį savaitgalį džiaugtis nebeliko kuo – pranešta net apie tris Plungės miesto gyventojus, kuriems nustatyta ši infekcija.

Sekmadienio rytą trumpą žinią apie tai savo feisbuko paskyroje paskelbė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.

„Esu viešas asmuo ir jaučiu pareigą pranešti, kad mano šeimoje nustatytas Covid-19. Rugsėjo 11 d. žmonai atliktas tyrimas (atsakymas teigiamas, nors simptomų kaip ir nėra), nes galimai turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu. Vakar, t. y. rugsėjo 12 d., atliktas testas ir man ( Covid-19 nerasta). Laikomės visų izoliavimosi taisyklių ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymų“, – pranešė jis.

Kaip skelbė NVSC, praėjusį šeštadienį patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. 5 iš jų – Telšių apskrityje, ir visi susiję su vienos įmonės rugpjūčio 29 dienos darbuotojų kelione.

M. Kauno sutuoktinė dirba Šiaulių banko Plungės klientų aptarnavimo skyriuje. Pirmadienį jis buvo uždarytas. Ant durų kabėjo skelbimas, kviečiantis lankytojus bankinius reikalus susitvarkyti naudojantis elektronine bankininkyste arba skambinant į klientų aptarnavimo centrą.

Šiaulių banko Rinkodaros ir komunikacijos departamento komunikacijos specialistė Monika Rožytė, paklausta, ar kontaktų su užsikrėtusiais darbuotojais pastarosiomis dienomis turėję šio skyriaus klientai turėtų nerimauti dėl savo sveikatos, „Žemaitį“ informavo, kad bankas bendradarbiauja su NVSC ir šis centras informuoja visus, galimai turėjusius artimą kontaktą su užsikrėtusiaisiais.

„Minimi darbuotojai klientus aptarnavo laikydamiesi visų saugumo reikalavimų – dėvėjo kaukes, laikėsi saugaus atstumo. Pajutę pirmuosius simptomus, jie iškart atliko testą ir laikosi saviizoliacijos bei visų Vyriausybės reikalavimų. Pabrėžiame, kad bankas laikosi visų numatytų reikalavimų – skyrius yra dezinfekuojamas, darbuotojai izoliuoti. Siekiant maksimaliai užtikrinti saugumą, bendradarbiaujama su visomis reikalingomis institucijomis“, – teigė Šiaulių banko atstovė.

Pirmadienio rytą kalbintas meras Audrius Klišonis sakė, kad nė vienam iš trijų užsikrėtusiųjų medikų pagalbos neprireikė, mat ligos simptomai yra lengvi arba visai nepasireiškė. Šie asmenys izoliavosi. Tiesa, vienas jų galimai turėjo kontaktų su vieno miesto lopšelio-darželio personalu.

„Ten yra rekomendacija laikinai nevesti vaikų. Kontaktų su kitomis švietimo įstaigomis nebuvo. Stebime situaciją Mažeikiuose, kur koronaviruso infekcija nustatyta vienam moksleiviui. Svarstome galimybę galbūt ir mūsų mokyklose pereiti prie mišraus ugdymo“, – sakė meras.

Atsižvelgiant į tai, kad M. Kaunui infekcija nenustatyta, Savivaldybėje, pasak A. Klišonio, didelių pasikeitimų nebus, išskyrus tai, kad nuo šiol bus posėdžiaujama nuotoliniu būdu, pasitelkus interneto ryšį.

„Šįryt jau turėjome pirmąjį tokį gamybinį pasitarimą. Administracijos direktorius izoliavosi ir dirbs nuotoliniu būdu. O lankytojai ir toliau, kaip iki šiol, laisvai į Savivaldybę neįleidžiami – jiems sudaryta galimybė patekti tik į Socialinės paramos ir Bendrųjų reikalų skyrius. Vizitai pas kitų skyrių specialistus galimi tik iš anksto susitarus“, – pabrėžė A. Klišonis.