Plungės ligoninei – blogos žinios

„Žemaičio“ nuotrauka
R. Mažeika: „Visos suinteresuotos šalys deda dideles pastangas, kad tas finansavimas būtų skirtas“
Sveikatos apsaugos ministerija neseniai paskelbė kviečianti 11 šalies ligoninių teikti paraiškas jų priėmimo ir skubios pagalbos skyriams modernizuoti. Įdomu tai, kad tarp įstaigų, kurios kviečiamos teikti paraiškas finansavimui gauti, Plungės ligoninės nėra, nors ne sykį skelbta, kad jos Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcija, palaiminus ministerijai, prasidės jau netrukus. „Žemaitis“ teiravosi ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos, kas atsitiko – kodėl Plungės ligoninė staiga iškrito iš traukinio?

– Ar minėta ministerijos žinia reiškia, jog galimybė mūsiškei ligoninei rekonstruoti savąjį Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių jau nuplaukė?

– Nuplaukė tik viena iš galimybių. Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje pacientų mes turime daugiau nei kai kurios iš tų 11-os ligoninių, kurias ministerija kviečia teikti paraiškas, bet, deja, toks buvo jos sprendimas ir mes jo negalime pakeisti. Tokių ligoninių kaip mūsų, kurios negauna finansavimo, yra ir daugiau, tarp jų ir mūsų kaimynė Kretinga.

Bet tai nereiškia, kad visiškai nuplaukė galimybė atnaujinti ir išplėsti šį skyrių. Dar yra šansas gauti Europos Sąjungos finansavimą per sveikatos centrų programą – kol kas šis langas dar nėra užsidaręs.

Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcija yra tikrai būtina, tad jei nepavyks gauti ES lėšų, lieka paskutinis variantas – Savivaldybės finansavimas.

– Ne kartą akcentuota, kad jei ligoninė norės gauti finansavimą iš sveikatos centrams skirtos eilutės, turės mažinti chirurgijos apimtis. Ar ta pati sąlyga keliama ir mūsiškei ligoninei?

– Mes siekiame, kad to nereikėtų daryti. Esame įsitikinę, kad nesąžininga reikalauti ir Vaikų skyriaus atsisakyti, ir chirurgijos apimtis mažinti. Jau vien už tai, kad uždarėme Vaikų skyrių su 11 lovų, mes turėtume gauti 720 tūkst. eurų lėšų, kurias galėtume skirti Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai. Tačiau dabar kartu reikalaujama ir 30 proc. mažinti chirurgijos paslaugų. Mes sau negalime to leisti, nes tada turėtume pradėt rūšiuoti pacientus. To nedarysim.

– Vadinasi, išlieka labai daug klaustukų ir nežinomųjų dėl Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus bei apskritai ligoninės veiklos. Koks planas artimiausiai ateičiai, kada turėtų būti išspręsti šie klausimai?

– Intensyviai dirbame ties tuo tiek mes, tiek Savivaldybė. Kiek žinau, ir meras turi ne vieną susitikimą su ministerijos vadovybe. Tebevyksta bandymas įtikinti ministeriją ir pakeisti kai kuriuos ministro įsakymus. Kaip pasiseks, parodys laikas.

– Pavasarį Plungėje viešėjęs ministras Arūnas Dulkys gana palankiai atsiliepė apie Plungės siekį rekonstruoti minėtą skyrių ir išlaikyti visas aktyvaus gydymo paslaugas. Kas atsitiko, kodėl ministerija staiga pakeitė poziciją Plungės atžvilgiu?

– Matot, ir tada, jeigu pamenat, kai pristatėm ligoninę, parodėm paciento kelią, ministro klausimas buvo – iš kur pas jus tiek pacientų?! Ir ką atsakyti į tokį klausimą? Visi pacientai savi – plungiškiai ir rietaviškiai. Iš kitur jų neatsiveši juk.

– Kiek anksčiau minėjot, kad Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijos projektas jau baigiamas parengti.

– Projektas yra baigtas. Teiksim Savivaldybei organizuoti pirkimą ir parinkti rangovą.

– Nepaisant to, kad neišspręstas darbų finansavimo klausimas?

– Nepaisant to. Jūs puikiai žinot, kaip atrodo šis skyrius ir kaip jame yra sunku ir pacientams, ir ten dirbantiems medikams. Nepriklausomai nuo nieko, normalus Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius privalo čia būti. Ir mes jį turėsim.